Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: patryk2340 » śr wrz 15, 2010 09:24

U mnie za kieliszki nie trzeba było dodatkowo płacić. Płatną opcją było właśnie ubezpieczenie paczki na określoną kwotę. Jeżeli piszesz, że przesyłka była dodatkowo ubezpieczona, no to jak dla mnie powinni bez łaski oddać kasę za nią.


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: nigol_jom » śr wrz 15, 2010 14:23

patryk2340 pisze:no to jak dla mnie powinni bez łaski oddać kasę za nią.


dokładnie.
patryk2340 pisze:Chodzenie po paczkach, ugniatanie ich widlakiem czy rzucanie przez pół magazynu to niestety standard
tak szczerze to z punktu widzenia klienta czyli mnie to mnie jajo obchodzi co w magazynie z paczkami robią. mogą nawet w domino nimi grać. Paczka ma być dostarczona bez uszkodzeń i tyle. Jak szkło to naklejam "uwaga szkło" a jak kawał blachy to "uwaga blacha" ale takich naklejek nie ma :P chyba. Tyle co do mojej filozofii klienta :D

Jak już się odwołasz a ONI znów Ci odmówią to postrasz ich rzecznikiem praw konsumenta, w każdym Starostwie taki jest.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: jhosef » śr wrz 15, 2010 15:58

Pracowałem w firmie gdzie 2 razy dziennie bywał kurier i widziałem jak kuriera bardzo obchodziła naklejka "Uwaga szkło" jak paczka do nadkola nie pasowała - jak nie pasuje to trzeba dopasować :kac: I


Niestety czasem korzystam z usług Siódemki. Ze wszystkich mi znanych są najgorsi.



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » śr wrz 15, 2010 21:00

jhosef pisze:Niestety czasem korzystam z usług Siódemki. Ze wszystkich mi znanych są najgorsi.
ja tak samo...tyle razy korzystałem z DHL ( chyba najlepszy ) UPS, DPD...zawsze było ok...pierwszy raz w życiu z SIÓDEMKI i od razu taka wtopa, wiec teraz już wolę iść na pocztę.

Będę się odwoływał...jutro tam zadzwonię i zapytam czy dostane decyzję pisemnie czy w jakiej formie mam się jej spodziewać...i pisze odwołanie


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
Tomek_2gt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt maja 29, 2009 20:21
Lokalizacja: Trójmiasto\Rumia

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: Tomek_2gt » czw wrz 16, 2010 17:52

Witam, ja też jakiś czas temu pracowałem jako kurier na tyle długo że moge zabrać głos. Ja pracowałem w DHL i tam te "kieliszki" były dodatkowo płatne chyba z 15zł. Z tego co wyczytałem to masz raczej pozamiatane, ale dupy dał ten kurier co to odbierał od nadawcy, bo nie powinien tego odebrać skoro przesyłka może ulec uszkodzeniu, lub uszkodzić inne paczki, u nas takie fanty sie nazywało niestandardem i były wożone w oddzielnych rollcagach na innym aucie i naprawde musiał ktoś *#cenzura#* wrzucić na tira lub zapakować.
Z ciekawostek dodam że ludzie potrafili odbierać od klientów, butelka wina w reklamówce, akwarium na szczescie chyba bez wody w kartonie, maski, drzwi, drzwi z szybami zawinięte w papier.



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » pt wrz 17, 2010 21:27

Tomek_2gt,

dzięki za zabranie głosu, może i pozamiatane, ale ja straciłem 300 zł oni kilku już klientów i tak samo szef mojej firmy też nie będzie wysyłał SIÓDEMKA i tyle, a odwoływał się będę i tak ;)


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Scatan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 05, 2006 21:17
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Re: Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić od

Post autor: Scatan » czw wrz 23, 2010 20:23

WItam
Pracuje jako kurier firma XxX sprawa wygląda jak na moje tak... ty nic nie straciłeś paczkę wysyłał nadawca, on podpisywał się pod "umową" z firma 7

Kiedy dostarczam przesyłkę uszkodzoną co się zdarza pisze raport szkody i jeśli towar był zniszczony nadawca MUSI albo zwrócić koszty albo dosłać kolejny towar
i samemu już ubiegać o odszkodowanie od firmy kurierskiej, które zostanie uznane jeśli kurier zaznaczył pole "uszkodzenia zewnętrzne" inaczej brak kieliszka wystarczy do odmowy wypłaty ubezpieczenia
co do firmy 7 ich baza to brzydki magazyn, maja niskie ceny, dużo ludzi narzeka na nich

uszkodzenia zdążają się w każdej firmie


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=252644&hilit=bora+by+scatex

Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » ndz paź 03, 2010 10:35

Scatan,
uszkodzenia zdążają się w każdej firmie
wszystko racja, ale w różnych firmach są różne podejścia do klienta a Siódemka jest po prostu zwykłym syfem i ignorantem jeśli chodzi o PR, dlatego ja już nigdy nic nie wyślę tą firmą i kazdemu ją odradzam, no chyba że ktoś lubi godzinami wisieć na telefonie i dowiadywac się co z ich sprawą, użerać sie z telekonsultantami, i być ignorowanym i olewanym...to wtedy polecam


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: micky » ndz paź 03, 2010 20:29

Karol, no i jak tam Twoja sprawa?



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » pn paź 04, 2010 09:41

na razie stoi na tym że zrobiłem zdjęcia opakowania na którym "kieliszki" były a kurier z pośpiechu lub celowo zaznaczył że kieliszków nie było, wysłałem zdjęcie z odwołaniem do Siódemki i maja 14 dni na rozpatrzenie odwołania...zobaczymy do czego przyczepią się teraz....że znaczek na kopercie krzywo przyklejony hehe :rotfl: mają jeszcze 10 dni na odpowiedz...zobaczymy


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
Googsend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 04, 2010 15:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić od

Post autor: Googsend » pn paź 04, 2010 17:43

Tomek_2gt pisze:Witam, ja też jakiś czas temu pracowałem jako kurier na tyle długo że moge zabrać głos. Ja pracowałem w DHL i tam te "kieliszki" były dodatkowo płatne chyba z 15zł. Z tego co wyczytałem to masz raczej pozamiatane, ale dupy dał ten kurier co to odbierał od nadawcy, bo nie powinien tego odebrać skoro przesyłka może ulec uszkodzeniu, lub uszkodzić inne paczki, u nas takie fanty sie nazywało niestandardem i były wożone w oddzielnych rollcagach na innym aucie i naprawde musiał ktoś *** wrzucić na tira lub zapakować.
Z ciekawostek dodam że ludzie potrafili odbierać od klientów, butelka wina w reklamówce, akwarium na szczescie chyba bez wody w kartonie, maski, drzwi, drzwi z szybami zawinięte w papier.

Idac tym tropem wyjdzie na to ze trzeba kazda paczke oklejac "ostroznie" bo inaczej beda nia rzucac na magazynie.Kurier odebral nieuszkodzona przesylke od nadawcy i taka ma doreczyc do odbiorcy.Jezeli to nie bylo szklo to nie trzeba zamawiac uslugi "ostroznie" natomiast jezeli opakowanie zewnetrzne NIE BYŁO uszkodzone to firma kurierska moze twierdzic ze nadawca wyslal uszkodzony przedmiot.Zazwyczaj jednak w imie dobrego wizerunku oddaja pieniadze po pierwszej interwencji.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » wt paź 05, 2010 18:09

Googsend,

no dokładnie, ale z drugiej strony maska to nie klocek drewna czy metalowe prenty i wypada nakleić taka informację, natomiast kurier dobrze wiedział że jest to maska samochodowa i w momencie odbioru przesyłki powinien poinformować że należy nakleić taka nalepke, nie zrobił tego więc uznał widocznie że nie trzeba więc dla mnie sprawa jest oczywista, natomiast wiem że jeśli miał by jakieś wątpliwości czy coś to kurier ma chyba prawo odmowy przyjęcia przesyłki ? to prawda ?


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
Tomek_2gt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt maja 29, 2009 20:21
Lokalizacja: Trójmiasto\Rumia

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: Tomek_2gt » śr paź 06, 2010 11:05

natomiast wiem że jeśli miał by jakieś wątpliwości czy coś to kurier ma chyba prawo odmowy przyjęcia przesyłki ? to prawda ?

Oczywiście,
w każdej firmie przewozowej przewoźnik ma prawo odmowy przyjęcia ładunku, jeśli jest nieprawidłowo zapakowany, lub gdy zawartość jest niedopuszczona przez regulamin przewoźnika.



Awatar użytkownika
Googsend
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn paź 04, 2010 15:00
Lokalizacja: Łódź

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: Googsend » czw paź 07, 2010 14:05

W naszym przypadku towar byl prawidlowo zapakowany i do obowiazku nadawcy nalezy zdecydowac czy zamowic usluge "ostroznie"


Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości