Co zrobić z moim golfem bez papierów i chęci do posiadania

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

matuty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 07, 2016 15:53

Co zrobić z moim golfem bez papierów i chęci do posiadania

Post autor: matuty » śr wrz 07, 2016 16:09

Witam kupiłem golfa w gazie do zajechania, cena była tak niska i stan tak opłakany ze nie chce w niego inwestować. Nie mam dowodu rejestracyjnego bo zabrała go policja musze zrobić przegląd który wyniesie ok 250 zł (okresowy, pokolizyjny, gaz) w sumie to chciałem wcześniej ale nie mogłem z powodu braku papierów na gaz wysłałem do producenta butli (irene) potrzebne informacje zgodnie z instrukcją o duplikat na Irene.pl ale przyszedł mi zwrot "adresat nieznany" nie odbierają telefonu jakby wyłączony. Chciałbym się zapytać co mogę zrobić z takim autem i chciałbym zaznaczyć że nie jest na mnie zarejestrowany,kupiłem go od gościa który go nieprzerejestrowal po poprzedniej właściciele. Najchętniej to bym go sprzedał na szrot czy coś takiego (zlomowanie) ale nie wiem czy mogę



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10528
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co zrobić z moim golfem bez papierów i chęci do posiadania

Post autor: doggie » śr wrz 07, 2016 18:05

nie ma problemu aby zezłomować bez dowodu rejestracyjnego tylko musisz posiadać pokwitowanie za zatrzymany dowód rejestracyjny wydany przez policjanta udac się do wydziału komunikacji i tam muszą ci wydać potwierdzoną kserokopię DR



Awatar użytkownika
.:MECENAS:.
d/s wyjątkowych
d/s wyjątkowych
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 02, 2010 13:02
Lokalizacja: LBL/LTM
Kontakt:

Co zrobić z moim golfem bez papierów i chęci do posiadania

Post autor: .:MECENAS:. » śr wrz 07, 2016 21:05

I do tego wszystkie kolejno umowy kupna sprzedaży beda potrzebne; zalezne jeszcze od szrotu badz skupu nie ktorzy juz wymagaja waznego OC



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Co zrobić z moim golfem bez papierów i chęci do posiadania

Post autor: hak64 » śr wrz 07, 2016 21:47

.:MECENAS:. pisze:I do tego wszystkie kolejno umowy kupna sprzedaży beda potrzebne; zalezne jeszcze od szrotu badz skupu nie ktorzy juz wymagaja waznego OC
Tak wymagają, a jeśli nie oni to przy wyrejestrowaniu wyjdzie, że auto nie miało OC. UFG węszy w bazie CEPiK i z pewnością upomną się o należne 3700 zł :rozpacz:


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

matuty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 07, 2016 15:53

Co zrobić z moim golfem bez papierów i chęci do posiadania

Post autor: matuty » czw wrz 08, 2016 17:04

oc ważne do grudnia ale dowod jest w innym miescie a kwitek od policji nie jest na mnie, na mnie jest tylko umowa kupna byc moze zmienia to postac rzeczy



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Co zrobić z moim golfem bez papierów i chęci do posiadania

Post autor: hak64 » pt wrz 09, 2016 08:30

Jeśli masz ważne OC i umowę kupna, to nawet z pokwitowaniem na dowód rej, odbiorą ci auto w stacji demontażu. Na podstawie kwitu, który tam dostaniesz będziesz mógł auto wyrejestrować.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

matuty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 07, 2016 15:53

Co zrobić z moim golfem bez papierów i chęci do posiadania

Post autor: matuty » pn wrz 19, 2016 01:02

Mogę wyrejestrowac auto jeśli nie jest zarejestrowany na mnie? A co jeśli skończyła się ważność kwitku od policji?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Co zrobić z moim golfem bez papierów i chęci do posiadania

Post autor: hak64 » pn wrz 19, 2016 08:09

matuty pisze: A co jeśli skończyła się ważność kwitku od policji?
Pokwitowanie na zatrzymany dokument nie ma okresu ważności.
matuty pisze:Mogę wyrejestrowac auto jeśli nie jest zarejestrowany na mnie?
Umowa kupna jest dokumentem potwierdzającym, że pojazd był Twoją własnością. Zaświadczenie ze stacji demontażu potwierdza, że już go nie posiadasz, bo "poszedł" na żyletki. Wydział komunikacji robi więc kopie tych dokumentów i przesyła do wydziału w mieście, gdzie pojazd był zarejestrowany. Ot, cała folizofia...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

matuty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 07, 2016 15:53

Re: Co zrobić z moim golfem bez papierów i chęci do posiadan

Post autor: matuty » pn wrz 19, 2016 11:28

Na kwitku miałem tydzień na dojazd do stacji kotrolii



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości