Ubezpieczenie Czy kupowac nowe czy jezdzic na starym

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
kLaMaGCH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn cze 24, 2013 22:10

Ubezpieczenie Czy kupowac nowe czy jezdzic na starym

Post autor: kLaMaGCH » śr lip 31, 2013 23:48

Witam jakiś miesiąc temu kupiłem golfa III z silnikiem 2.8 i oto mam pytanie poprzedni posiadacz samochodu nie przerejestrował go na siebie i jeździł około pół roku na papierach od własciciela samochodu tzn blachy + ubezpieczenie nstp kupiłem go ja od posiadacza samochód mam już przerejestrowany na siebie i mam swoje już blachy
i oto jest moje pytanie ubezpieczenie jest w Ergo Hestia i czytałem dużo że tam trwa długo przepisanie umowy
a ubezpieczenie jest ważne jeszcze 2 miesiące i co mam teraz zrobić kupić nowe od razu jutro czy jeździć jeszcze 2 miesiące na tym starym o ile tak mogę wogóle ? dziękuje z góry za odpowiedź
Pozdrawiam Daniel



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Ubezpieczenie Czy kupowac nowe czy jezdzic na starym

Post autor: Jaworess » czw sie 01, 2013 01:20

Masz 30 dni aby zająć się ubezpieczeniem i nie przekrocz tego terminu (fundusz gwarancyjny ostatnio szaleje). Zadzwoń do ubezpieczyciela, wyjaśnij sytuację. Jeżeli nie minęło 30 dni od zakupu (data na umowie) to jezeli zostało 2 miesiące starego ubezpieczenia to profilaktycznie wyślij rezygnację z tego co i zakup sobie gdzie chcesz nowe. Najtaniej będzie w Proama o ile się nie mylę ale to online sprawdz.



gtrzec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 01, 2012 16:48

Ubezpieczenie Czy kupowac nowe czy jezdzic na starym

Post autor: gtrzec » wt sie 06, 2013 14:16

Aktualnie nie ma już terminu 30 dni. Można w dowolnym momencie zrezygnować.



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Re: Ubezpieczenie Czy kupowac nowe czy jezdzic na starym

Post autor: $iwy » śr sie 07, 2013 09:56

gtrzec pisze:Aktualnie nie ma już terminu 30 dni. Można w dowolnym momencie zrezygnować.
Podaj jakiś przepis, rozporządzenie lub coś co o tym mówi.Bo wydaje mi się że jesteś w błędzie.



gtrzec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 01, 2012 16:48

Ubezpieczenie Czy kupowac nowe czy jezdzic na starym

Post autor: gtrzec » czw sie 08, 2013 16:41

To może inaczej. Podaj mi przepis, który mówi o 30 dniowym okresie. Jeśli czegoś nie ma to nie jestem w stanie Ci tego znaleźć...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Ubezpieczenie Czy kupowac nowe czy jezdzic na starym

Post autor: doggie » czw sie 08, 2013 21:18

na ubezpieczeniu poprzednika można jeździć i rok pod warunkiem że przepisze się go na siebie i zrobi rekalkulację z chwilą : samochód mam już przerejestrowany na siebie i mam swoje już blachy



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Ubezpieczenie Czy kupowac nowe czy jezdzic na starym

Post autor: Jaworess » pt sie 09, 2013 13:27

Tak a na załatwienie formalności rejestracyjnych mamy 30 dni, więc tyle też możemy jeździć na czyimś OC. W tym terminie musimy się określić czy przepisujemy ubezpieczenie, robią nam rekalkulację i dopłacamy (zazwyczaj) czy dziękujemy obecnemu ubezpieczycielowi, rezygnujemy i ubezpieczamy się zupełnie gdzie indziej. Ja na miejscu kolegi postąpiłbym tak jak pisałem na początku, czyli podziękował i poszukał najtańszej opcji u innego ubezpieczyciela.
W przepisach o obowiązkowym ubezpieczeniu posiadaczy itd non stop coś mieszają, natomiast nie możemy nie możemy gtrzec, w dowolnym momencie zrezygnować z obowiązkowego ubezpieczenia. Możemy jedynie wtedy, kiedy utylizujemy nasz pojazd i przedstawimy odpowiedni dokument lub też po sprzedaży auta. To są dwie sytuacje w którym możemy a właściwie musimy zrezygnować z ubezpieczenia.

PS: Jeżeli będziemy się trzymać "starych" zasad to na pewno UFG nigdy do nas nie zapuka. Inna sprawa że we wszelkich kontaktach w których zawieramy umowy, powinniśmy bardzo uważnie i skrupulatnie pilnować terminów i papierologi aby mieć spokój.



vwmoto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 13:19

Ubezpieczenie Czy kupowac nowe czy jezdzic na starym

Post autor: vwmoto » pn sie 12, 2013 13:25

Każdy ubezpieczyciel rządzi się swoimi prawami proponowałbym do Ergo zadzwonić żeby uniknąć niedomówień :grin:



gtrzec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sie 01, 2012 16:48

Re: Ubezpieczenie Czy kupowac nowe czy jezdzic na starym

Post autor: gtrzec » pn sie 12, 2013 13:42

Jaworess pisze:natomiast nie możemy nie możemy gtrzec, w dowolnym momencie zrezygnować z obowiązkowego ubezpieczenia. Możemy jedynie wtedy, kiedy utylizujemy nasz pojazd i przedstawimy odpowiedni dokument lub też po sprzedaży auta. To są dwie sytuacje w którym możemy a właściwie musimy zrezygnować z ubezpieczenia.
Mowa jest tutaj cały czas o ubezpieczeniu po poprzednim właścicielu, które MOŻNA wypowiadać w DOWOLNYM momencie. Nie ma już 30 dniowych terminów. Jeżeli twierdzicie inaczej to podajcie aktualną podstawę prawną.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości