Uszkodzenie auta na drodze polnej

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Uszkodzenie auta na drodze polnej

Post autor: kris » czw cze 06, 2013 21:54

Witam. Na swojej budowie miałem robione przyłącze wodne które przechodziło przez drogę polną. No i niby pewna Pani od wybrzuszenia po świeżo umieszczonej rurze w ziemi uszkodziło sobie niby auto, a mąż wezwał straż miejską która pod moja nieobecność tam coś spisywała. W takim wypadku coś mi grozi? Ziemia była świeża z tego dnia w dodatku mokra więc nie wierze że zrobiła sobie to na tym bo jej auto niskie jakieś specjalnie nie było, a uszkodzenia to niby miska i osłona więc nie takie byle co. Pani mogła spokojnie jechać inną polną drogą 50m dalej.


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Re: Uszkodzenie auta na drodze polnej

Post autor: $iwy » pt cze 07, 2013 09:25

Wydaje mi się że nie masz się co przejmować bo Ty raczej tego nie kopałeś tylko ZWIK więc na jakiej podstawie masz odpowiadać za ich pracę?



kris
-
-
Posty: 826
Rejestracja: czw sie 14, 2008 21:35
Lokalizacja: Gdańsk

Uszkodzenie auta na drodze polnej

Post autor: kris » pt cze 07, 2013 15:00

Właśnie nie. Przyłącze pod dom przez tą drogę robiła firma wynajęta przeze mnie (na co miałem wszelkie zezwolenia i projekty) właśnie do studzienki po drugiej stronie tej drogi polnej.


Patrz w lusterka! Nieoznakowane radiowozy są wszędzie

sasquatch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt cze 30, 2009 21:25
Lokalizacja: Roczyny
Kontakt:

Uszkodzenie auta na drodze polnej

Post autor: sasquatch » pn cze 17, 2013 00:26

ci co kopali zawinili, nie ustawili znakow ostrzegawczych i oni beda za to odpowiadac (mialem podobna sytuacje niedawno ze tlumik urwalem na wystajacej zle zakopanej nowej studzeince)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości