folia na lampy

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

mati17_17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 13, 2009 22:26
Lokalizacja: Książenice

folia na lampy

Post autor: mati17_17 » pn sty 17, 2011 22:02

witam wszystkich mam pewne watpliwości odnośnie żółtej folii na lampy a wiec sprawa wygląda tak w necie wyczytałem że było to dozwolone do grudnia 2009 bodajże a ja planuje w moim golfie II zrobić sobie lampy dalekosieżne i halogeny w zderzaku tą folią lamp mijania nie chcem ruszać jak to się ma do kontroli policyjnej i przegladu na dzień dzisiejszy pozdrawiam



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

folia na lampy

Post autor: Shmatan » pn sty 17, 2011 22:59

Nie można było tego robić nigdy - legalnie można było mieć ori żółte światła, ale oklejane nigdy.
Poza tym wystarczy wpisać w google żółte światła, i co czytamy? w pierwszym linku:
Wraz z pierwszym dniem nowego roku wchodzi w życie zakaz używania w pojazdach mechanicznych żółtych świateł pozycyjnych przednich oraz żółtych świateł drogowych i mijania.
Więc halogeny dalej mogą być, światła drogowe nie

A tak na koniec...
mati17_17 pisze: chcem



mati17_17
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 13, 2009 22:26
Lokalizacja: Książenice

folia na lampy

Post autor: mati17_17 » pn sty 17, 2011 23:05

czyli w tym przypadku pozostaje mi opcja z zastosowaniem czarnej folii na dalekosieżne mijania mam przydymione lekko



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

folia na lampy

Post autor: Shmatan » pn sty 17, 2011 23:15

Czarna folia też jest nielegalna - każda jest nielegalna



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

folia na lampy

Post autor: guziolek » wt lut 08, 2011 18:33

A jak ktoś ma takie żółte lampiony z fabryki, od nowości to co wtedy? Przeglądu nie przejdzie? Przecież mk II czy fiaciki 1,25 i wiele innych miały takie lampy wsadzane. Teraz meritum, chcę sobie zarejestrować takiego golfika jako zabytek to musi być oryginalny przecież i co, z żółtymi się nie da?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

folia na lampy

Post autor: Shmatan » śr lut 09, 2011 07:58

A jak np. kupiłbyś samochód bez pasów bezpieczeństwa i chciał go zarejestrować? albo amerykańca ze światłami niehomologowanymi na europe?

W pojedyńczych sytuacjach można by pisać pisma, prosić, dogadywać się, ale przy kredensie czy mk2 miałeś też ori światła białe, i myśle że to nie przejdzie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości