Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » pn wrz 13, 2010 15:56

witam, od razu na wstępie odradzam korzystanie z usług firmy tak zwanej "kurierskiej: siódemka !!! tragedia, ja już NIGDY nie skorzystam...
ale do rzeczy, 12.08.2010 została do mnie dostarczona przesyłka ubezpieczona, którą była maska z VW Vento, zapłaciłem i zażądałem żeby kurier został aż to rozpakuje przy nim..został z łachy, bo mu się spieszyło ;/...otwieram, patrze...jebs, zagięty prawy narożnik przy pod szybiu, ale w taki sposób że zrobił się z niego banan, jak by ktoś wziął maskę i specjalnie tym rogiem walną w ziemie...i mówię żeby mi wypisał protokół oświadczenia...wypisał nawet ze mną niczego nie konsultował, pozaznaczał okienka i nara...dziś dostałem decyzję że kasy nie wypłacą bo nie było NAKLEJKI "ostrożnie"...i że to wysyłający ma mieć takie naklejki, to ja się pytam, czy jak idę na pocztę to też mam mieć swój znaczek pocztowy ? czy kurier powinien to mieć ?

i teraz czy coś da się z tym zrobić ? walczyć ? odwoływać się ? proszę o pomoc


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: nigol_jom » pn wrz 13, 2010 16:19

Odwoływać się!! zawsze się odwoływać!

Zobacz co masz w protokole (czy oświadczeniu) napisane przy opakowaniu. Powinieneś mieć że było zapakowane dobrze i ptaszka w krateczce :D .
Zobacz na opakowaniu jest naklejka adresowa i czy tam jest zaznaczone jakieś "ostrożnie", "wartościowe" czy coś.
Ja masz wszystko powyższe to masz szansę... jakąś :D
Jeszcze polecam lekturę regulaminu "siódemki"

Jeszcze dobrze by było jakbyś miał zlecenie od nadawcy co byś wiedział co tam pisze.



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » pn wrz 13, 2010 17:01

nigol_jom pisze:czy tam jest zaznaczone jakieś "ostrożnie", "wartościowe" czy coś.

no właśnie że nie wiem czy na opakowaniu było napisane "ostrożnie" bo karton wywaliłem ;/ a na protokole jest "czy są oznaczenia ostrzegawcze" i zaznaczone NIE..

ale jak dla mnie to opcja "ostrożnie" jest chyba osobno płatna, jesli się nie mylę, więc jeśli się jej nie wykupi to znaczy że mogą paczką świgać na prawo i lewo i po niej skakać, a potem powiedziec że nie było wykupione "ostrożnie" i nara...


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: patryk2340 » pn wrz 13, 2010 17:14

Kolego karolp85, jeśli na protokole jest zaznaczone, że nie było znaków ostrzegawczych, to wg mnie już pozamiatane.
Robiłem jakiś czas temu jako kurier, rzeczywistość wyglądała tak, że znaki "ostrożnie" (tzw. kieliszki) nie były naklejane po to, by kurier wiedział na którą paczkę uważać, tylko po to, by w razie uszkodzenia przesyłki klient mógł uzyskać odszkodowanie. Obowiązek naklejenia takiego "kieliszka" należał do osoby nadającej paczkę.
Kurier po wypisaniu protokołu pewnie dał Ci go do podpisu, a Ty się z nim nie zapoznałeś.


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » pn wrz 13, 2010 21:58

a gdybym wziął jakiś karton, nakleił te znaczki i sięupieral że kurier wypisując protokół tego nie zauważył i zaznaczył że nie było, kiedy faktycznie te naklejki były ? dało by radę takie coś ? czy prowadzić z nimi wojnę na zasadzie, zadzwonić do nich i powiedzieć że będzie się ich odradzało komu tylko popadnie ? a może to juz desperacki objaw bezsilności i po prostu wyjść z tego z twarzą i po prostu nie korzystać z ich usług ?


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: micky » pn wrz 13, 2010 22:30

przypuszczam ze jak sa nalepki to je stempluja jak tak jak to robi np Pocztex



nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: nigol_jom » wt wrz 14, 2010 08:55

A czytałeś regulamin "siódemki"? Bo to pierwsza rzecz jaką powinieneś zrobić.
https://www.siodemka.com/uploads/pdf/regulamin.pdf

nie ma nic na temat oznaczeń "ostrożnie"

a jest np:
§14. [OdpowiedzialnoÊç]
14.1. SIÓDEMKA ponosi odpowiedzialnoÊç za utrat´, ubytek lub uszkodzenie Przesyłki
powstałe od przyj´cia jej do przewozu a˝ do jej wydania oraz za opóênienie w przewozie,
w zakresie okreÊlonym w niniejszym Regulaminie.

tak wiec jak nie ma o naklejkach z kieliszkami nic to możesz się kłócić.



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » wt wrz 14, 2010 10:00

micky,

nie musi być nalepek, podobno wystarczy napis "uwaga ostrożnie"

nigol_jom,

znalazłem to

6.2.4. opisane gdy wymagajà tego właściwości lub zawartość Przesyłki, poprzez
oznakowanie np. „góra/dół” lub „uwaga szkło”,

czyli wygląda na to że wysyłający jest winny że nie oznaczył odpowiednio przedmiotu wysyłanego


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: nigol_jom » wt wrz 14, 2010 11:54

karolp85 pisze:gdy wymagajà tego właściwości
karolp85 pisze:uwaga szkło
Chyba nie zamówiłeś maski ze szkła co? No bo jak można oznaczać coś UWAGA SZKŁO jak jest z metalu? no bez przesady. Pisz odwołanie i nie zastanawiaj się.

No powiedz mi co trzeba robić żeby wygiąć maskę? upuścić? no bez jaj...



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » wt wrz 14, 2010 15:54

nigol_jom pisze:No powiedz mi co trzeba robić żeby wygiąć maskę? upuścić? no bez jaj...
jak bym Ci wkleił zdjęcie to byś powiedział że ktoś to wziął i celowo i mocno uderzył tym kantem o ziemie..dosłownie aż się zawinęło....

będę się odwoływał wiadomo...dziś dzwoniłem do SIÓDEMKI że niby chce wysłać maskę i że jak mam ją zapakować i czy trzeba ją jakoś specjalnie oznaczyć? konsultantka powiedziała że części blacharskich samochodowych nie wysyłają...ja pytam od kiedy bo 12.08.2010 dostałem taką maskę, która w liście przewozowym była ujęta jako "maska samochodowa" i została wysłana...ona tylko w kółko to samo..." nie wysyłamy części blacharskich samochodowych" i nic więcej....


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: nigol_jom » wt wrz 14, 2010 17:46

karolp85 pisze:ona tylko w kółko to samo
może JUŻ nie wysyłają.

Pisz w odwołaniu że maska była prawidłowo zapakowana (mam nadzieję że masz takie coś napisane w protokole?) i zgodnie z regulaminem (tu zapodaj punkt z regulaminu) itd. tak żeby brzmiało że znasz regulamin na wylot :D



Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » wt wrz 14, 2010 19:41

jest zaznaczone że przesyłka była zapakowana w karton i folie wewnętrzną...więc co do opakowania nie mają się do czego doczepić...po prostu, żeby uniknąć wypłacenia pieniędzy czepiają się czego mogą, ale będę się odwoływał bo przesyłka była dodatkowo ubezpieczona...


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: patryk2340 » wt wrz 14, 2010 21:15

nigol_jom pisze:Chyba nie zamówiłeś maski ze szkła co? No bo jak można oznaczać coś UWAGA SZKŁO jak jest z metalu?
bardzo często woziłem paczki oznaczone "uwaga szkło", w których były meble, elementy karoserii czy nawet nakład na siłownię :helm: Po prostu nadawca ubezpieczał się na wypadek wystąpienia szkody.
nigol_jom pisze:No powiedz mi co trzeba robić żeby wygiąć maskę? upuścić? no bez jaj...
Dopóki nie robiłem w kurierce, to nie byłem świadomy jak wygląda droga takiej paczki od nadawcy do odbiorcy. Chodzenie po paczkach, ugniatanie ich widlakiem czy rzucanie przez pół magazynu to niestety standard (przynajmniej w "mojej" firmie). Przesyłki przewożono w metalowych boxach, gdzie niejednokrotnie paczka na samym spodzie była przygniatana przez kilkanaście innych, czasem bardzo ciężkich. Nikt raczej nie zwracał na to większej uwagi.

Pomysł z doklejeniem znaczków i stwierdzeniu, że kurier się pomylił przy spisywaniu protokołu raczej nie przejdzie, no bo przecież niby sam zatwierdziłeś ten protokół (no ale sam wiem jak to jest, kurier coś tam pozaznacza, powie żeby się podpisać i koniec rozmowy)


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Awatar użytkownika
karolp85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob maja 24, 2008 19:55
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kurier uszkodził przysłkę "maskę" i nie chce wypłacić odszko

Post autor: karolp85 » śr wrz 15, 2010 08:07

patryk2340,

tylko chcę wiedzieć czy to jest dodatkowo płatna opcja te "kieliszki" czy to jest już zawarte w kosztach przesyłki ? bo przesyłka była ubezpieczona! więc pytam się ubezpieczona od czego ? chyba od uderzenia piorunem i potopu Szwedów bo chyba nie uszkodzeń powstałych przy transporcie.... :crazy:


wszystko wraca do normy...czyli do serii ;D koniec modzenia, zaczyna się czas jezdzenia :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości