fotoradar straży miejskiej i co dalej

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

fotoradar straży miejskiej i co dalej

Post autor: Byku21 » śr paź 20, 2010 09:52

Zrobił mi zdjęcie kilka dni temu fotoradar wystawiony przez straż miejską i co teraz???W jakiej kolejności się to odbywa????Długo mogę czekać na zdjęcie z mandatem????


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

fotoradar straży miejskiej i co dalej

Post autor: Lukasz_mk2 » śr paź 20, 2010 10:02

witam, jakiś czas temu też miałem takie zdarzenie, a co do twojego pytania to wszystko zależy od strażaków i poczty u mnie trwało to koło 2m-cy zanim mandat trafił do skrzynki. A co do kolejności działań to jest prosta - dostajesz mandat do skrzynki, płacisz i po wszystkim. Termin płatności to 7 dni. Ja zwlekałem ze spłatą swojego (ze względu na brak funduszy) i jakieś niecałe dwa miesiące później dostałem kolejny list z prośbą o uzupełnienie danych w celu skierowania sprawy do sądu. Ale po tym liście zapłaciłem mandat, przesłałem potwierdzenie faksem do organu wystawiającego mandat i sprawa się skończyła.


Obrazek

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

fotoradar straży miejskiej i co dalej

Post autor: Byku21 » śr paź 20, 2010 10:23

o kolejność mi chodziło jak to się odbywa,bo to nie w moim mieście było tylko w sąsiednim powiecie,co i jak się dzieje zanim dojdą do mnie,bo myślałem sam do nich podskoczyć,żeby odebrać,ale nie wiem czy wolno mi to robić,bo poczty nie będzie miał kto odebrać,a po drugie to nie przerejestrowałem auta


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

fotoradar straży miejskiej i co dalej

Post autor: Lukasz_mk2 » śr paź 20, 2010 11:40

nie wiem czy można odebrać osobiście, ale jeżeli auta jeszcze nie przerejestrowałeś to mandat dostanie stary właściciel z informacją o powiadomieniu straży kto był kierowcą w czasie zajścia zdarzenia (albo przyznanie się do winy). Więc jak masz kontakt ze sprzedającym to zadzwoń do niego i poinformuj go, że może dostać zdjęcie. Niech wypełni załączone oświadczenie (informacja na temat kierującego) i odeśle do strażaków, oni kolejnym listem poinformują ciebie o mandacie i punktach. I tyle


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

fotoradar straży miejskiej i co dalej

Post autor: doggie » czw paź 28, 2010 11:02

nie piszcie że mandat trafił do skrzynki bo tak nie jest - dostaje się druk do wypełnienia gdzie: 1/ albo przyznajesz się do wykroczenia i płacisz wskazaną kwotę na wskazany nr konta, 2/ albo wskazujesz tego, kto kierował pojazdem w momencie popełnienia wykroczenia, 3./ albo nie wskazujesz nikogo, bo nie pamiętasz lub nie wiesz - wówczas dostajesz MKK za niewskazanie sprawcy bez punktów karnych. Są jeszcze inne możliwości np. wskazujesz siebie i kogoś jeszcze /warunek to nieczytelne zdjęcie/ ale niestety nie wiesz kto w danym momencie kierował bo po drodze zmienialiście się miejscami - raz ty kierowałeś - raz on kierował, wówczas sprawa trafia do Sądu a tam w 99% przypadków upada :bigok: generalnie temat wałkowany na forum wiele razy, tzn. Byku21 pkt 2 regulaminu forum się kłania :bajer:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: fotoradar straży miejskiej i co dalej

Post autor: doggie » czw paź 28, 2010 11:04

Byku21 pisze: myślałem sam do nich podskoczyć,żeby odebrać,ale nie wiem czy wolno mi to robić,

jak najbardziej wolno, gdyż to ty jesteś sprawcą wykroczenia i to ty jesteś właścicielem pojazdu, gdybyś to zrobił od razu to nie narażałbyś poprzedniego właściciela na niepotrzebne sprawy z tym związane :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości