Auto z Niemiec umowa po polsku?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Auto z Niemiec umowa po polsku?

Post autor: mag2k3 » wt lip 06, 2010 23:36

Witam, za jakiś nie określony jeszcze czas będę kupował golfika 4 z Niemiec od znajomego, ma on obywatelstwo polskie i niemieckie auto jest tam normalnie zarejestrowane czy w przypadku kupna muszę podpisywać z nim umowę po niemiecku? Skoro obydwoje jesteśmy polakami?

Czytałem temat o sprowadzeniu aut z uni ale tam nic nie było o tym.
Za to zaciekawiła mnie darowizna czy ten znajomy mógł by mi ten samochód przepisać jako darowiznę? co bym na tym z zyskał mniejsze opłaty za cło?
Jak piszę głupoty to sorki ale nie siedzę zbytnio w temacie to będzie dopiero moje 2 auto z dojczów i to po 4 latach więc się sporo zmieniło zapewne.
Ostatnio zmieniony śr lip 07, 2010 23:33 przez mag2k3, łącznie zmieniany 2 razy.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » śr lip 07, 2010 07:05

Jak kupowałem mojego mk4 to w DE spisaliśmy umowę po niemiecku ;) a w domu po wprowadzeniu korekt ;) przepisałem wszystko na PL- i odpada Ci jeden kwit do tłumaczenia.A z darowizną się nie orientuję.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr lip 07, 2010 10:32

Jeśli chodzi o umowy to są umowy polsko-niemieckie - na takiej umowie kupisz-sprzedaż auto bez kombinowania (przepisywania w Polsce na polską umowę). Po spisaniu takiej umowy odpada tłumaczenie. Ale akurat od siebie mogę powiedzieć że np. w Krakowie jak ostatnio rejestrowałem auto ojca przywiezione z DE to tłumaczenia wszędzie robią hurtem tzn jest stawka 80zł za komplet i nie ważne czy masz umowę polską czy niemiecką i tak za komplet biorą 80zł. :helm: :helm:


Obrazek

Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr lip 07, 2010 19:03

Po pierwsze uczymy sie poprawnej polszczyzny co to za kraj te Niemcze
piszemy Z NIEMIEC

umowa lepiej zeby byla sporządzona w obu językach bo w sumie kupujesz auto zarejestrowane za granica i musi być również z tamtego urzędu wyrejestrowane, a na podstawie świstka że kowalski kupuje auto to wątpie żeby auto wyrejestrowali .

umowa darowizny nie zmniejszy cła bo wartość rynkowa pojazdu w polsce tez jakas jest.


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » śr lip 07, 2010 20:47

zajac pisze:Po pierwsze uczymy sie poprawnej polszczyzny co to za kraj te Niemcze
piszemy Z NIEMIEC

umowa lepiej zeby byla sporządzona w obu językach bo w sumie kupujesz auto zarejestrowane za granica i musi być również z tamtego urzędu wyrejestrowane, a na podstawie świstka że kowalski kupuje auto to wątpie żeby auto wyrejestrowali .

umowa darowizny nie zmniejszy cła bo wartość rynkowa pojazdu w polsce tez jakas jest.
Racja z tą polszczyzną ale późno było zwykle takich błędów nie robię :)
Czyli jeśli będę miał tą umowę dwujęzyczną to jej już tłumaczyć nie trzeba?
Zajac a wiesz może jak jest z tą darowizną albo nawet krótko czy warto w to się bawić czy nie zdam się na twoje doświadczenie.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

nigol_jom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: wt gru 04, 2007 11:29
Lokalizacja: SRC

Post autor: nigol_jom » śr lip 07, 2010 22:01

Umowę możesz wypisać Polsko Niemiecką wzór masz TU

Darowizną nic nie zyskasz. Akcyza jest, recyklingowa opłata jest, rejestracja jest ... nie wiem jak z VAT 24 ale jak znam zycie to te 160 zł też będziesz musiał płacić :P

chcesz zaoszczędzić to niech Ci gość przywiezie to auto do PL albo niech Ci da jechać na swoich tablicach, nie będziesz musiał kupować w Niemcach OC i tablic jakieś 100 ojro, za to będziesz musiał odesłac znajomemu tablice żeby ten mógł auto wyrejestrować i chyba on tez wtedy będzie Ci musiał przesłać ichniejszy dowód rejestracyjny z adnotacja że wyrejestrował...

Jak się mylę to mnie poprawcie.



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Post autor: zajac » śr lip 07, 2010 23:16

jedyna oszczędność to jak nigol_jom pisze. Darowizną nie uciekniesz przed akcyzją i recyclingiem - wiec moim zdaniem nie warto sie bawic w darowizny tym bardziej, ze to tylko znajomy a nie rodzina


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » śr lip 07, 2010 23:30

Dobra koledzy dzięki, czyli nie będę się z niczym bawił załatwię to normalnie.
Z zostawieniem auta w Polsce może i by się dało ale znowu musiał bym wysyłać te tablice tam i czekać aż odeśle paczkę z papierami, za dużo zachodu moim zdaniem.
Dzięki za pomoc.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

mateomax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 23, 2008 12:22
Lokalizacja: Kraków

Auto z Niemiec umowa po polsku?

Post autor: mateomax » pt sie 13, 2010 08:01

Cześć, Kupiłem auto w DE mam zamiar w weekend po nie jechać. Samochód ma tam ważny przegląd techniczny. Czy w Polsce też muszę robić przegląd jak przyjadę autem? Zmieniło się coś w prawie i już nie trzeba robić przeglądu, bo wiem że miała wejść taka ustawa... dzięki za odp.


Mateo

karol_vw
Grupa Podlasie
Grupa Podlasie
Posty: 463
Rejestracja: ndz sie 01, 2010 23:27
Lokalizacja: Białystok

Auto z Niemiec umowa po polsku?

Post autor: karol_vw » pt sie 13, 2010 10:14

Z tego co wiem to jeżeli badania są ważne to nie musisz, ale biorąc pod uwagę jak mnie załatwili(czerwiec) nie wiem czy uczciwie mimo tego, że na niemieckim dowodzie był wpis wskazujący na aktualne badania kazano ponownie mi je zrobić. Nie wiem czy po prostu dałem im się zrobić w bambuko(98zł) czy naprawdę było to konieczne.



ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Auto z Niemiec umowa po polsku?

Post autor: ZbyszekGolf » ndz sie 15, 2010 00:27

Witam teraz zmieniły się przepisy dotyczące przeglądu jezeli jest wazny zachodni przegląd to w polsce nie robisz wczesniej musiałeś od nowa zrobić w polsce



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Auto z Niemiec umowa po polsku?

Post autor: edzio » ndz sie 15, 2010 12:39

Od darowizny płaci sie podatki od określonej kwoty,a akcyza jest od wartości rynkowej.Przy darowiźnie może wyjśc drożej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości