Podróż do Norwegii

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

pawel13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 16:44

Podróż do Norwegii

Post autor: pawel13 » pn wrz 19, 2016 16:55

Cześć!
Za niedługo wybieram się z rodzinką w podróż po skandynawii. Ceny tam są nieziemsko drogie, a że akurat dysponuję samochodem kempingowym grzechem byłoby go nie użyć. Jednak to będzie nasza pierwsza aż tak daleka wyprawa. Czy macie jakieś wskazówki? Co zabrać? Czy bezpiecznie jest nocować w takiej przyczepie? Gdzie najlepiej parkować? Chcielibyśmy zaoszczędzić jak najwięcej na samej podróży i życiu żeby jak najwięcej zobaczyć, dlatego wpadłem na pomysł zabrania ze sobą butli z gazem. Czy przez przypadek nie wylecę w powietrze? Co np. myślicie o takiej butli? http://www.baltykgaz.pl/gaz-w-butlach. Dziękuję za wszystkie porady!



Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Podróż do Norwegii

Post autor: hutnik » śr paź 26, 2016 22:50

i jak wyjechałeś juz do no ?
Zależy gdzie chcesz jechać do norwegi jakie rejony chcesz zobaczyć? spanie w przyczepie jest bezpieczne, najlepiej na postojach gdzie są stacje benzynowe albo wc, zawsze mozna sie umyć a jak masz czajnik elektryczny to nawet zagotować wode w lazience na stacji czesto są gniazdka. A czy jest drogo... niekoniecznie drogo zależy co, paliwo teraz ON od 10 do 12kr l to okolo 5zł l


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

Awatar użytkownika
bluesboxer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: sob kwie 19, 2014 22:11
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Podróż do Norwegii

Post autor: bluesboxer » pn lis 28, 2016 16:30

Na pół roku jedziesz, że taką wielką butlę? :grin:
Ja jeździłem z czymś takim http://allegro.pl/turystyczna-kuchenka- ... 57610.html" onclick="window.open(this.href);return false;
w ok 2 miesiące zużyłem niecałe 4 kartusze ( 2 osoby, kawka herbatka przynajmniej 2-3 razy dziennie, + obiad ok 15-minut gotowania) lekka i stabilna w poręcznej walizce ( braliśmy ją pod rękę i na na obiadek szliśmy gdzie tylko nas oczy poniosły )

Jest mnóstwo parkingów z toaletami na których można bezpiecznie się zatrzymać na noc, nikt Cię nie pogoni, duże prawdopodobieństwo spotkania innych turystów, wymiany informacji i doświadczeń. sklepy typu Kiwi, Rema1000, Coop można znaleźć wiele produktów w porównywalnych cenach do naszych, albo wycieczka do Szwecji ( równie piękna ) i tam większe zakupy (nawet o połowę taniej).

PS: Wędkę zabierz!


Jetta A1 Coupe 1.6d CR '81
Golf MK3 Variant 1.9 TDI 1Z Special '95
Golf MK3 Cabrio 1.6 AFT Classic Edition '96
A3 8l 1.6 AEH
A6 C5 limo 1.9 TDI AFN @145hp 320Nm

waldek678
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 13, 2018 12:25

Re: Podróż do Norwegii

Post autor: waldek678 » sob sty 13, 2018 18:46

pawel13 pisze:Cześć!
Za niedługo wybieram się z rodzinką w podróż po skandynawii. Ceny tam są nieziemsko drogie, a że akurat dysponuję samochodem kempingowym grzechem byłoby go nie użyć. Jednak to będzie nasza pierwsza aż tak daleka wyprawa. Czy macie jakieś wskazówki? Co zabrać? Czy bezpiecznie jest nocować w takiej przyczepie? Gdzie najlepiej parkować? Chcielibyśmy zaoszczędzić jak najwięcej na samej podróży i życiu żeby jak najwięcej zobaczyć, dlatego wpadłem na pomysł zabrania ze sobą butli z gazem. Czy przez przypadek nie wylecę w powietrze? Co np. myślicie o takiej butli? http://www.baltykgaz.pl/gaz-w-butlach. Dziękuję za wszystkie porady!
fajna podróż się zapowiada.Aż mi się zamarzyło pomyślę otym.



arek67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 26, 2018 14:06
Auto: Volkswagen Golf

Re: Podróż do Norwegii

Post autor: arek67 » pn lut 26, 2018 14:13

Też od dłuższego czasu marzy mi się taka podróż :) Chętnie przeczytam relację :)



Awatar użytkownika
bialekmleko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 27, 2020 20:06
Lokalizacja: Austnes
Auto: Golf VI 1,6 tdi 77kW CAYC, Sharan MK I FL 2000-2004
1,9 TDI AUY 115

Re: Podróż do Norwegii

Post autor: bialekmleko » pn wrz 14, 2020 22:11

Jak mogę jakoś pomóc informacjami o Norwegii to spróbuję pomóc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości