Wyjazd do Hiszpanii - porady

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Wyjazd do Hiszpanii - porady

Post autor: golf3dawid » ndz sty 13, 2013 22:55

Cześć,

W maju/czerwcu wybieram się samochodem na wakacje do Hiszpanii . Plan jest następujący: wyjeżdzam z Sosnowca , jade A4 w kierunku niemiec , przez niemcy nie powinno być jakiś większych problemów drogi bezpłatne , jadę przez francje w stronę barcelony (na południe) . Mamy jechać z Sosnowca bezpośrednio do Hiszpanii , przed barceloną nocleg następnie cały dzień zwiedzamy i albo śpimy albo jedziemy dalej i nocujemy przed Valencią i tak zostajemy na 2 dni żeby zwiedzić a drugi dzień po prostu odpocząć :) .

Z Valenci jedziemy do Madrytu , zwiedzamy tak ogólnie i jedziemy do naszego głównego celu Segovii (tam będziemy mieli zapewniony nocleg) , jest to jakieś 60km od madrytu więc żeby go zwiedzić możemy jechać kiedy chcemy . Tutaj planujemy zostać na 3 dni .
Jesteśmy już 7 dni .

Jedziemy w kierunku polski zatrzymujemy się przy granicy z Francją w Donostia-San Sebastián (podobnie jest tam co zwiedzać ) zostajemy na 1 dzień . Następnego dnia jedziemy w kierunku Paryża , tam też planujemy nocleg następnie od rana zwiedzamy i późnym wieczorem wyjazd już bezpośrednio do domu .

Na całą wycieczke planujemy 10 do 12 dni , podałem tylko główne punkty wycieczki , to nie ja będę robił za przewodnika jedziemy tam z osobą co zna język hiszpański i która tam mieszkala więc w planach jest jeszcze kilka miejsc ale po prostu nie pamiętam . Planowaliśmy też odrazu jechać do portugalii ,ale wtedy musielibyśmy poświecić z 5 dni dodatkowo , a niestety na to nie możemy sobie pozwolić , finanse też się liczą .

https://maps.google.pl/maps?saddr=Sosno ... ls&t=m&z=5" onclick="window.open(this.href);return false;

Jakoś nie umiem tego sensowniej opisać :D

Chciałbym się poradzić :)

-Jak wygląda sprawa z tankowaniem LPG w Francji oraz Hiszpanii , z tego co patrzałem w internecie w francji za dużo stacji nie ma , ale na mojej trasie co jakiś czas będą więc powinienem zatankować , w hiszpanii nie wiem

- Na co uważać na drogach we Francji oraz Hiszpanii ? Polska i Niemcy to nie problem.

- Co ciekawego mogę zobaczyć po drodzę na miejscu ?

- Jaki będzie mniej więcej koszt opłat drogowych , jeśli dobrze wyliczyłem to przez francje wyjdzie 80E , nie wiem jak z hiszpanią ale tutaj akurat bedę poruszał się po różnych drogach więc nie da się tego określić.

- Jadę samochodem z instalacja LPG , mam wykupiony OC , akurat ubezpieczenie mam do maja , chciałbym wykupić coś dodatkowo w razie jakiejś awarii , wiadomo różnie może byc . Po powrocie jadę znowu do niemiec więc takie ubezpieczenie jak najbardziej się przyda .

Miałem tyle pytań , lecz teraz nic nie moge napisac , jakoś wszystko wyszło mi z głowy . Jak coś to będę pisał :)

Pozdrawiam.


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Wyjazd do Hiszpanii - porady

Post autor: przemal » pn sty 14, 2013 13:15

golf3dawid pisze:- Na co uważać na drogach we Francji oraz Hiszpanii ? Polska i Niemcy to nie problem.
- jak wszędzie - na przepisy ruchu drogowego ;)
golf3dawid pisze:- Co ciekawego mogę zobaczyć po drodzę na miejscu ?
- we Francji Nicea, Cannes, Monaco, Monte Carlo
- w Hiszpanii całe Costa Brava, Barcelona, może Pampeluna i fabryka VW :P
golf3dawid pisze:- Jaki będzie mniej więcej koszt opłat drogowych , jeśli dobrze wyliczyłem to przez francje wyjdzie 80E , nie wiem jak z hiszpanią ale tutaj akurat bedę poruszał się po różnych drogach więc nie da się tego określić.
- tu tak jak piszesz ciężko określić
golf3dawid pisze:- Jadę samochodem z instalacja LPG , mam wykupiony OC , akurat ubezpieczenie mam do maja , chciałbym wykupić coś dodatkowo w razie jakiejś awarii , wiadomo różnie może byc . Po powrocie jadę znowu do niemiec więc takie ubezpieczenie jak najbardziej się przyda .
- jest możliwość wykupienia mini AC czy mini assistance na Europę, na 14dni chyba 130-140zł płaciłem.

Z ogólnych porad: gotówka. W hotelu w Malgrat de Mar nie przyjęło żadnej z 4-ech kart (debet, kredytowa, Master, Visa). Kasę na hotel wypłaciłem w bankomacie. Podobnie było na jakiejś bramce na autostradzie, nie pamiętam gdzie ale mniejszą gotówkę z drobnymi miałem ofkors w kieszeni więc spoko.
Jeśli we Francji będziesz chciał pozwiedzać coś dalej od głównych dróg to pamiętaj, że po 19-20:00 zamknięte jest wszystko razem ze stacjami benzynowymi.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
golf3dawid
Forum Master
Forum Master
Posty: 1502
Rejestracja: pn lis 01, 2010 23:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Wyjazd do Hiszpanii - porady

Post autor: golf3dawid » pt sty 18, 2013 21:21

Po rozmowie z innymi użytkownikami , znajomymi itp , doszłem do wniosku że chyba nie ma sensu pchać się do paryża .

Zasugerowano mi , bym jechał z polski odrazu do Donastia San Sebastian ->Madryt (3dni)->Valencia->Barcelona tutaj po dniu lub dwóch , nastepnie powrót przez Włochy i zobaczenie Monaco i Cannes , z tego co widziałem piekne miejsca, nawet warto tam jechać zwiedzić dzień i jechać dalej ale po prostu to zobaczyć .

Trasa przez włochy i szwajcarie omijając paryż jest troszkę dłuższa ale nie znacznie . Jedynie doszły by opłaty drogowe , ale to akceptujemy .

Co o tym sądzicie ? Jaką trase proponujecie ? Te miasta co podalem to tylko główne , jedziemy z osoba ktora tam mieszkala i zna jezyk i mamy zwiedzic jeszcze inne mniej znane miasta więc nie wymieniam ich bo nie pamietam .

Donostia san sebastian warto się tam zatrzymać ? : )


Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.

Mój Golf MK4 Smoked Front

Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Wyjazd do Hiszpanii - porady

Post autor: Piasek » pt sty 25, 2013 22:12

W kwestiach ubezpieczeń pamiętaj że praktycznie wszystkie są płatne gotówką. Dopiero po powrocie do kraju na podstawie rachunków możesz ubiegać się o pokrycie/zwrot kosztów.
Odnośnie terminu wyprawy: czerwiec (lipiec i sierpień) to najgorsze z możliwych. Temperatury w tamtych rejonach mordują nas - "wyrwanych z mroźnego klimatu dalekiej północy", klima nie wyrabia - bez niej nie da się żyć a z nią... po 2 dniach wszyscy z auta mają zapalenie górnych dróg oddechowych, kaszel i gile do pasa bo w aucie 25 a na zewnątrz 40+. Poza tym tłumy turystów z całego świata, tłumy...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

OR89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lut 28, 2013 17:26

Wyjazd do Hiszpanii - porady

Post autor: OR89 » czw lut 28, 2013 18:08

My w zeszłym roku zaliczyliśmy autem Włochy, teraz chcemy pchnąć się dalej , padło na Hiszpanię.



krtg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:21

Wyjazd do Hiszpanii - porady

Post autor: krtg » pt kwie 05, 2013 14:33

Kolego we francji uwazaj na upierdliwych zandarmow. Musisz miec obowiazkowo 2 ustniki z francuska homologacja. Dwa dlatego, ze przy kontroli dajesz swoj ustnik. Zostaje Ci jeden i na pierwszej stacji musisz dokupic drugi. Za brak jest mandat. W Hiszpanii uwazaj na zlodzieji (Szczegolnie na granicy Jonquera - bo tamtedy bedziesz jechal. To granica o najwiekszym wskazniku kradziezy. W zasadzie dotyczy to duzych najbradziej, ale warto uwazac gdyz Polakow czesto tam kroja)

Co do zwiedzania. We francji wiadomo fajny jest Lyon a kawalek dalej Saint-Etienne. Potem masz Millau ( Najwiekszy podwieszany most. Zaraz przed mostem sa akurat bramki. http://i.pinger.pl/pgr336/cf9259ae00131 ... Millau.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; . Ogolnie pod mostem jest fajne klimatyczne miasteczko)

Dalej bedziesz jechal Lazurowym Wybrzezem pewien czas. Piekna sprawa przy zachodzie slonca. Dalej masz wlasnie Jonquere. Jest duzo tanich sklepow na samej granicy, wypasne alkohole polecam.

Barcelona piekne miasto, kawalek od barcelony jest Gava. Fajne miejsce do spania, piekna plaza.



krtg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt mar 22, 2013 14:21

Wyjazd do Hiszpanii - porady

Post autor: krtg » pt kwie 05, 2013 14:37

A co do tankowania LPG to wiekszy problem jest w Hiszpanii niz we Francji. Wiem z doswiadczenia.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6852
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Wyjazd do Hiszpanii - porady

Post autor: Piasek » pt kwie 05, 2013 16:05

Można przeczytać parę ciekawych informacji
http://2011eurovoyage.blogspot.com/2011 ... pania.html" onclick="window.open(this.href);return false;


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Kamil Rogala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 03, 2016 22:53
Kontakt:

Re: Wyjazd do Hiszpanii - porady

Post autor: Kamil Rogala » śr maja 04, 2016 20:29

Jeśli chodzi o Hiszpanię, to ja chciałbym polecić coś dla miłośników gór - również latem. Chodzi o najwyższe pasmo Gór Kantabryjskich tworzące jeden z najpiękniejszych krajobrazów Hiszpanii. Ośnieżone szczyty, zielone pastwiska, głębokie kaniony, przepaści itp. a wśród nich niewielkie osady i wioski. Coś pięknego :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości