Podróż do niemiec + przydatne informacje

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
Tofik90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: Tofik90 » ndz sie 22, 2010 19:59

Witam !
1 września wybieram się do Niemiec. Moja trasa będzie prowadzić przez Berlin, Lipsk, Norymbergę, Stuttgart, Monachium i Ingolstadt (te 3 ostatnie zwiedzam w celu zwiedzenia fabryk tzw Wielkiej Trójki - Mercedes, BMW, Audi).

Jest to moja pierwsza wycieczka zagraniczna, jedziemy dwoma samochodami - Golf TDi oraz astra na LPG. Stąd moje pierwsze pytanie, jak z dostępnoscią gazu Niemczech ?

Nocować zamierzamy w hotelach, znacie jakieś najtańsze, z łazienką itd ? (jakieś przyautostradowe)
Czy na autostradach występują jakieś punkty, w których można wziąć prysznic itd. jesli tak to ile taka przyjemność kosztuje ?

Może wiecie co ciekawego do obejrzenia jest jeszcze w okolicach do których się wybieram :) ?



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: daaroo » ndz sie 22, 2010 22:29

Odnosnie gazu to wszystkie informacje sa podane na forum.

Hoteli mozesz poszukac na tej stronie, czasami mozna trafic na niezle promocje. http://www.booking.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Przy niektorych wiekszych parkingach, zajazdach sa prysznice.



Awatar użytkownika
Tofik90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 20:36
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: Tofik90 » wt sie 24, 2010 11:52

A co warto zobaczyć :) ?



Awatar użytkownika
marcusmarco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt mar 19, 2010 22:01
Lokalizacja: Zabrze

Re: Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: marcusmarco » pt sie 27, 2010 15:47

Warto zajrzeć do Augsburga, polecam ZOO :) http://www.zoo-augsburg.de/server2/cont ... tseite.htm" onclick="window.open(this.href);return false; oraz centrum miasteczka, które ma swój urok.
Augsburg leży na trasie Stuttgart - Monachium
Monachium słynie z lotniska, a jeśli jesteś zagorzałym fanem piłki warto wybrać się na stadion w Olympiapark München (z tego słyszałem jest on udostępniony dla turystów) :)

Właściwie każde miasteczko posiada ładnie utrzymaną starówkę, a wokół niej zabytki, knajpki itp;

Bym zapomniał - w Lipsku jest także ZOO - jedno z najstarszych na świecie z krainą małp. http://www.zoo-leipzig.de/" onclick="window.open(this.href);return false; Jak jedziecie z jakimś dzieciakiem, moc atrakcji zapewniona



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: Piasek » czw wrz 02, 2010 09:19

Najważniejszą rzeczą o jakiej musisz pamiętać to strefy centrum każdego z miast i zasady wjazdu, parkowania oraz odpowiednia nalepka odnośnie norm emisji spalin na szybie. Nalepki takie możesz nabyć w każdym autosalonie danej marki lub w którym kolwiek punkcie TUV lub DEKRA. Bez tej nalepki poruszanie się w centrach wielu niemieckich miast jak Berlin jest zakazane a spotkanie z Policją będzie bardzo niemiłe i może być kosztowne. Podobnie z parkowaniem w strefach centrum. Pojazdy najczęściej mają specjalne nalepki/karnety upoważniające do płatnego parkowania w tym miejscu (żeby cię to nie zmyliło że ma zatknięty bilet z parkometru za szybą to znaczy ze każdemu wolno). Także za wczasy znajdź parking buforowy gdzieś poza strefą centrum a do samego centrum dojedź komunikacją miejską.
(W Pradze za parkowanie "turysty" w strefie centrum jest blokada + 500 koron mandatu, a po godzinie odholowanie samochodu na parking, czyli jeszcze +1500 koron)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

crs235
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 16:53
Lokalizacja: RŚL

Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: crs235 » czw paź 14, 2010 21:19

Sorry za odświeżanie trochę nieaktualnego tematu, ale te nalepki można w Polsce już dostać? Bo to chyba nie tylko Niemiec dotyczy.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: Piasek » czw paź 14, 2010 22:52

Zazwyczaj dysponentami tego rodzaju "towarów" były Polskie Związki Motorowe (czyli PZMot`y). Podpytaj u nich... Tylko w jakimś większym mieście...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

crs235
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 16:53
Lokalizacja: RŚL

Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: crs235 » czw paź 21, 2010 17:37

Byłem w Katowicach na ulicy Mariackiej 12 - karta kosztuje 120zł, ale na (nie)szczęście nie musiałem jej kupić. Mój Diesel sprzed X.2001 nie spełnia już niemieckich wymogów i nie mogę nim wjechać do centrum żadnego z większych miast ;)



Awatar użytkownika
wrobel01
Gulf owner
Gulf owner
Posty: 337
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:25
Lokalizacja: GSP/GTC

Re: Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: wrobel01 » sob paź 23, 2010 17:22

crs235 pisze:Byłem w Katowicach na ulicy Mariackiej 12 - karta kosztuje 120zł, ale na (nie)szczęście nie musiałem jej kupić. Mój Diesel sprzed X.2001 nie spełnia już niemieckich wymogów i nie mogę nim wjechać do centrum żadnego z większych miast ;)
g*wno prawda :helm:
bylem moim 1,6 benz 1990rok w berlinie - co prawda staralem sie jezdzic tam gdzie nie sa wymagane umweltplakette,ale raz ze szwagrem ktory tam mieszka podjechalismy do TUV gdzie mozna kupic takie plakietki i gdyby nie koszta to bym wyrobil :P chcieli 5 euro za naklejke plus 20 euro za badanie auta (badanie polega na tym,ze gosciu schodzi do kanalu i patrzy czy jest kat lub cos co go przypomina) .Jesli jest dostajemy plakietke i smigamy sobie az milo :bigok: gorzej jak trafimy na sluzbiste to zrobi badanie spalin jeszcze :bigok: No ale idzie a u nas w polsce gdzie bys nie pytal to Ci powiedza,ze za stare i sie nie da :goof:

zapomnialem dodac- w TUV nie sugeruja sie tyle wiekiem samochodu co danymi z katalogu odnosnie montowania katalizatorow.



crs235
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 16:53
Lokalizacja: RŚL

Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: crs235 » pn paź 25, 2010 20:01

Ale mi babka dała xero kartki którą ma każdy oddział PZMot. To są dane z każdego miasta wymagającego tej plakietki. A co do samego auta to nie wiem skąd wzięła dane, ale wiem że pytała czy diesel i kiedy kupiony ><



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: Piasek » pn paź 25, 2010 20:54

Znajomy ma firmę zarejestrowana w Essen, gdzie pracuje 10m-cy w roku. Ma tam na etacie starą Corsinę 1.4i z `96roku do ujeżdżania. Jak wprowadzili obowiązek nalepek podjechał do salonu Opla gdzie wbili nr VIN pojazdu i za 5 euro nakleili nalepkę...
Nikt niczego nie sprawdzał ani nie kontrolował...
P.S.
Corsa jest na polskich blachach...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
wrobel01
Gulf owner
Gulf owner
Posty: 337
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:25
Lokalizacja: GSP/GTC

Podróż do niemiec + przydatne informacje

Post autor: wrobel01 » pt paź 29, 2010 15:20

crs235 pisze:każdego miasta
nie wiem jak inne miasta ale w berlinie tylko w scislym centrum to obowiazuje po Spandale jezdzilem normalnie na legalu ale jak do centrum wjechalem to trzeba bylo szybko zmykac bo mandacik + holowanie = :ass:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości