Norwegia

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
Blase
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 09:30
Lokalizacja: BDG
Kontakt:

Post autor: Blase » śr mar 05, 2008 02:00

Dziś trochę chęci więc dopiszę jeszcze, że pewnego razu w wolną wrześniową niedzielę wybraliśmy się do Tusenfryd. Jest to wesołe miasteczko niedaleko Oslo.
www.tusenfryd.no
Ceny we wrześniu są śmiesznie niskie, wchodzi się na cały dzień za 210 NOK, czyli ok 95 PLN na cały dzień i z wszystkich atrakcji korzysta się do woli bez dodatkowych opłat.
Było zajefajnie :helm:

A tu parę fotek

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Always Look On The Bright Side Of Life

greg

Post autor: greg » pn mar 31, 2008 20:35

kilka pytań do tych co tam byli lub są
1. Jak znaleźć nocleg podczas podróży?
2. Jakie ceny żarcia i gdzie najlepiej jadać?
3. Jaki najlepszy okres na zwiedzanie?
4. Gdybyście mieli sami wybrać sobie wycieczkę 3-4 dniową to jaką trasę żeby zobaczyć najfajniejsze zakątki?



Awatar użytkownika
Blase
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 09:30
Lokalizacja: BDG
Kontakt:

Post autor: Blase » pn mar 31, 2008 21:15

greg, Odpowiem Ci na pytania, ale ważne jest to czy jedziesz tam specjalnie żeby pozwiedzać czy będziesz w NOR w pracy np. i chciałbyś zobaczyć coś przy okazji.
1. Jak znaleźć nocleg podczas podróży?
My jadąc na wycieczkę robiliśmy tak: zaplanowaliśmy sobie co chcemy zobaczyć i pod koniec dnia szukaliśmy sobie noclegu. Tak trochę na żywioł. Można zapytać o nocleg w punktach informacji turystycznej, bądź wziąć sobie jakiś informator w takim punkcie i szukać - dzwonić pytać.
2. Jakie ceny żarcia i gdzie najlepiej jadać?
Z tym to Ci nie pomogę za wiele chyba, bo my zabieraliśmy ze sobą jedzenie i robiliśmy sami.
3. Jaki najlepszy okres na zwiedzanie?
Pewnie każdy okres ma swoje zalety, latem (lipiec, sierpień) masz większą pewność co do pogody, ale może być większy problem ze znalezieniem noclegu, koniec sezonu czyli wrzesień, to jak na moje najlepszy okres. Pogoda jeszcze w miarę a nie ma już takich problemów z noclegami.
4. Gdybyście mieli sami wybrać sobie wycieczkę 3-4 dniową to jaką trasę żeby zobaczyć najfajniejsze zakątki?
Na 3-4 dni mogę coś zaproponować tylko musiałbym znać odpowiedź na takie pytanie, czy te 3-4 dni ma trwać wycieczka czy cały pobyt i skąd wycieczka miałaby się zaczynać.

Pozdrawiam
Błażej
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2008 21:18 przez Blase, łącznie zmieniany 1 raz.


Always Look On The Bright Side Of Life

greg

Post autor: greg » pn mar 31, 2008 21:24

Blase pisze:ale ważne jest to czy jedziesz tam specjalnie żeby pozwiedzać czy będziesz w NOR w pracy
do żadnej pracy - ja chcę zwiedzić

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 9:28 pm ]
Blase pisze:Można zapytać o nocleg w punktach informacji turystycznej, bądź wziąć sobie jakiś informator w takim punkcie
a jak taki punkt znaleźć - słuchaj a raczej czyta - nie byłem nigdy w Szwecji a ni w Norwegii - w Dani i owszem ale na wycieczce- termin 3-4 dni traktuje jak termin tam - czyli załóżmy 1. dzień to rano kiedy stawiam nogi czy koła w Norwegii.
Dziennie max mogę przejeżdżać nie więcej jak 1200km - bo potem spać mi się chce

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 9:29 pm ]
Blase pisze:skąd wycieczka miałaby się zaczynać.
a skad proponujesz - zakładając że muszę jakoś przybyć z Polski?



Awatar użytkownika
Piter_TDi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr paź 10, 2007 00:05
Lokalizacja: DvW

Post autor: Piter_TDi » pn mar 31, 2008 22:55

greg pisze:1. Jak znaleźć nocleg podczas podróży?
Nie wiem czy wiesz, ale w Norwegi przez 3 dni możesz rozbić sie na środku pola i nikt nic tobie nie powie, a jeżeli chcesz po ludzku to kempingów, czy pokoi do wynajęcia jest tam od groma, wystarczy ze pójdziesz do informacji turystycznej i wszystko sie okaże jasne.
greg pisze:2. Jakie ceny żarcia i gdzie najlepiej jadać?
No to ceny co najmniej 5 razy większe niż w Polsce, za normalne produkty, w restauracjach około 6-7razy drożej :)
greg pisze:3. Jaki najlepszy okres na zwiedzanie?
wg mnie to lipiec sierpień tylko ceny wtedy są wyższe za noclegi i jakieś bileciki wstępu
greg pisze:4. Gdybyście mieli sami wybrać sobie wycieczkę 3-4 dniową to jaką trasę żeby zobaczyć najfajniejsze zakątki?
Szczerze dla mnie najlepszym planem było jechanie do nikąd, a zawsze sie trafi na coś zaskakującego :)



Awatar użytkownika
micha003
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt sie 22, 2006 11:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: micha003 » wt kwie 01, 2008 19:21

greg, mozesz smigac na prom do szczecina lub do gdyni, zalezy gdzie masz blizej. Ja bede jechal do norek w lipcu, ale smigne przez Danie bo chce sie tym dluuuuuugim mostem przejechac :bigok: drogi wysmienite i nie szalej!!! jest sporo spoleczniakow :grrr: w nor za autostrade placisz 18-20 NOK, ja w lillehammer mialem bez problemu domek (pod sama skocznia :bigok: ) ale ja jade na 2 tyg :chytry: wiec szykuje ok 4000zl. Jedzenie lepiej wez swoje bo sie nie wyplacisz :chytry: chyba ze bedziesz kupowal wczorajszy chleb, kosztuje on o 95% taniej niz dzisiejszy :bigok: jest jeszcze wiele mykow zeby przezyc. Pozdro


Byl JP ;)
Byl x14xe ;(
Jest RP ;)
Byl F20Z1 ;)
Byl ALH ;) skradziony ;(
Jest AHF ;)

Awatar użytkownika
wojtasGWE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw sie 23, 2007 19:17
Lokalizacja: Rumia

Post autor: wojtasGWE » śr kwie 02, 2008 16:50

Ja niedawno jechałem do Szwecji przez Danie właśnie tym mostem naprawdę fajna sprawa


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=424481
http://nasza-klasa.pl/profile/5208787

Awatar użytkownika
Blase
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 09:30
Lokalizacja: BDG
Kontakt:

Post autor: Blase » śr kwie 02, 2008 17:05

Jeżeli chodzi o most to rzeczywiście jest to fajna sprawa, ale trochę kosztuje. http://www.oresundsbron.com/frontpage/?lang=1
W Danii jest jeszcze parę fajnych mostów http://www.sundogbaelt.dk/dk/

Ja też jechałem przez most wracając z NOR. Jechaliśmy cały czas lądem żadnego promu i z okolic Oslo do Bydgoszczy zrobiliśmy ponad 2000 km, przy okazji zajechaliśmy do Kopenhagi. Fajna sprawa jak ktoś chce zobaczyć coś przy okazji np. powrotu z NOR. Trasa fajna tylko mnie np. to już trochę pupa bolała, ale warto było.

Parę fotek z powrotu...

Malmo
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wjazd na most
Obrazek

Na moście
Obrazek
Obrazek

Kopenhaga
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr kwie 02, 2008 17:23 przez Blase, łącznie zmieniany 2 razy.


Always Look On The Bright Side Of Life

adams111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: pn sty 29, 2007 21:41
Lokalizacja: Poznań / Konin
Kontakt:

Post autor: adams111 » ndz kwie 06, 2008 20:37

Byłem kiedyś w Norwegii i fiordy to jadły mi z ręki !!!

Przepraszam ale nie mogłem się oprzeć :)))



Awatar użytkownika
Blase
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 09:30
Lokalizacja: BDG
Kontakt:

Post autor: Blase » ndz kwie 06, 2008 23:36

adams111 pisze:Byłem kiedyś w Norwegii i fiordy to jadły mi z ręki !!!
Masz szczęście, że cię nie ugryzły, bo to duże zwierzęta przecież są :rotfl:


Always Look On The Bright Side Of Life

joolia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 21:06
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: joolia » śr kwie 30, 2008 13:50

mam tylko 1 pytanie - czy wiecie jakie mandaty grożą za zatrzymywanie się w tunelach?

sorki, NMSP



Awatar użytkownika
Blase
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 306
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 09:30
Lokalizacja: BDG
Kontakt:

Post autor: Blase » śr kwie 30, 2008 16:09

joolia pisze:czy wiecie jakie mandaty grożą za zatrzymywanie się w tunelach?
W Lærdalstunnelen żadne. Są tam wyznaczone 3 specjalne miejsca, w których dozwolony jest postój. Są to poszerzone fragmenty tunelu, na dodatek miejsca te są oświetlone w specyficzny sposób, ma to podczas jazdy powodować wrażenie, że choć na chwilę opuszcza się tunel. Długość tego tunelu to 24,5 km i wcale nie jest tak przyjemnie podróżować przez 0,5 godziny nie widząc światła dziennego, stąd możliwość zatrzymania i cuda ze światłem.
Pozdrawiam i dzięki za troskę :bigok:

[ Dodano: 30 Kwi 2008 16:17 ]
http://home.no.net/lotsberg/data/norway ... unnel.html
Ostatnio zmieniony śr kwie 30, 2008 19:34 przez Blase, łącznie zmieniany 1 raz.


Always Look On The Bright Side Of Life

joolia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 21:06
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: joolia » śr kwie 30, 2008 19:27

Aaa, w takim razie przepraszam :blush:
Ja byłam w Norwegii na zachodnim wybrzeżu i w tych tunelach nie można się zatrzymywać.



Awatar użytkownika
ZIBI_VW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 22, 2006 00:58
Lokalizacja: okolice Suchej Beskidzkiej
Kontakt:

Post autor: ZIBI_VW » pn lip 21, 2008 20:00

Blase witam,pochwale się że też miałem okazje pracować i trochę pozwiedzać Norwegię i powiem że w tym kraju naprawdę można się zakochać.A zaczynając od początku pierwszy raz pojechaliśmy w 2005 roku był to koniec lipca zmontowaliśmy ekipę tzn. Ja brat i kolega wsiedliśmy do mojego passata i ruszyliśmy na północ po wielu wielu godzinach dotarliśmy na miejsce czyli do Drammen pod Oslo Obrazek
i po przepracowaniu 1 i 1/2 miesiąca z jednej strony żal było wracać bo mozna tam naprawdę dużo zarobić a zdrugiej strony tęsknota za domem ale co było dalej opisze innym razem ....... :grin:


GOLF był,jest i będzie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=82909

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości