WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: przemal » śr sie 06, 2014 11:32

Właśnie wróciłem ;) Pogoda akurat jakoś mocno nie rozpieszczała ale udało się odpocząć i opalić. Jadran w Tucepi czysty i piękny :D Co do drogi 86 przez Węgry - wahadła nadal są w kilku miejscach. Stałem w jednym miejscu maks. 3 zmiany, więc bez wielkiej tragedii. Z kolei na granicy Chorwacja/Węgry w Letenye trochę się przytyka bo dokładniej sprawdzają dokumenty (tak mi się wydaje) Ukraińców i Ruskich. Poza tym jakichś większych utrudnień nie napotkaliśmy. Udanego urlopu :pub:


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: owies » śr sie 06, 2014 11:55

Od siebie tylko dodam że jeśli ktoś poleci autostradą przez Zagrzeb to płacić tylko na bezgotówce, można zwykłą kartą do bankomatu a unikniecie długiego stania. (te bramki są wcześniej, wracając z południa po prawej stronie).

Jak wracałem to straciłem 40minut stojąc przeszło 5km bo nie wiedziałem że tak można. Na autostradzie też żadnego znaku :?


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » pt sie 08, 2014 20:23

bongo pisze:Jeszcze 10 dni.... :satan:
Jeszcze kilka i 15.08 ruszam na Ciovo ^^


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » sob sie 09, 2014 21:39

Haki, gdzes 250 km od karlobagu, wyzywam cie na spotkanie w polowie drogi.;;



Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: owies » ndz sie 10, 2014 09:43

Haki pisze:ruszam na Ciovo ^^
jedziesz tam swoim samochodem czy masz transport ?
...bo jeśli swoim autem na glebie to będzie ci ciepło :helm:


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » ndz sie 10, 2014 22:14

owies pisze:
Haki pisze:ruszam na Ciovo ^^
jedziesz tam swoim samochodem czy masz transport ?
...bo jeśli swoim autem na glebie to będzie ci ciepło :helm:
Zawiecha standard ... więc dam radę :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: owies » pn sie 11, 2014 23:20

A to spoko, jak nie masz haka to w ogóle lajt. Buszowałem po streetView żeby zobrazować to co pokonałem na glebie z pełnym obciążeniem ale najwyraźniej google car nie przejechał wszystkich alejek na Ciovo. :kac:

Od siebie polecić mogę wycieczkę do Splitu, warto zobaczyć pałac Dioklecjana (10minut z buta od niego jest darmowy parking), no i port, bajkowa aleja: http://tnij.org/k41di96" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak byś parkował w Trogirze to nie zatrzymuj się na starym mieście bo 20kun liczą za godzinę, a dosłownie 100m dalej za mostem już tylko dycha. Jak dla mnie konoby były tam drogie, suweniry generalnie też.
Magistrala (nr 8 ) wzdłuż wybrzeża w tamtym rejonie nie jest zachwycająca (a najbardziej podobały mi się strome podjazdy pod domy) ale bez gleby to nie poczujesz :)
Jak kawałek podjedziesz od wyspy to tu http://tnij.org/iov9n7b" onclick="window.open(this.href);return false; i 100m wyżej masz z@jebisty widok na Split, Trogir i Ciowo oraz okoliczne wysepki, StreetView ma gorsze foty niż wyglądało to na żywo :)

No chyba że preferujesz całkowitą alkoholizację i plaszczenie tyłka na plaży to powyższe w ogóle ci się nie przyda. :)

A Ty bongo masz blisko na Pag (fajna miejscówka, wystarczy się kierować na działko przeciw lotnicze umieszczone na wzgórzu po lewej od mostu http://tnij.org/i2egrwq" onclick="window.open(this.href);return false; ) i do Zadaru (organy morskie i pożegnanie słońca), można też NIN zahaczyć z najmniejszą katedrą na świecie, choć szału ta wioska nie robi.

Bimber mają świetny chyba wszędzie, spróbujcie figowej albo orzechowej. 25kun za litr w Vodicach kobieta liczyła, a w ogóle nie zalatywał. Niebo w gębie. :hmm:

To tak w skrócie, udanego wypoczynku ! :bigok:


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Haki » wt sie 12, 2014 23:40

Kolego Owies ja 7 raz jadę do CRO .... zjechałem ją praktycznie całą ... więc tak odrobinkę Ją znam ... ale bardzo dziękuję za namiary odnośnie Ciovo :pub:
Do Trogiru to będę śmigał ale rowerem jak i po całej wyspie a w plecaku rurka i maska do nurkowania ....
Fotki oczywiście zapodam :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » wt sie 19, 2014 18:01

No ja też nie z pierwszej łapanki, na Ciovo byłem, wiec i Split i Trogir zaliczony, na Pagu byłem w zeszłym roku..
Makarska tez była, teraz chyba szósty raz.
Bałem się ze Polowka będzie miała problemy, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, a jazda z tempomatem po autostradzie to czysta przyjemność.



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: szawełło » pt sie 22, 2014 22:16

Przydatny artykuł :-)

http://motoryzacja.interia.pl/news-do-c ... k=worthSee" onclick="window.open(this.href);return false;


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: bongo » ndz sie 24, 2014 10:23

Jak dla mnie bez sensu, po co pakować się na Austrię, Słowenie, płacić bezsensownie drogie winiety, które bez mała pokryły by koszt paliwa w jedną stronę, gdy równie wygodnie i szybko przyjadę Słowację, potem Węgry i jestem w Chorwacji. Jedyna winieta to słowacka miesięczna za 14€ plus opłaty na bramkach juz w Chorwacji.



Awatar użytkownika
looki76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: sob sie 23, 2014 21:05

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: looki76 » ndz sie 24, 2014 10:26

Jechałam do Chorwacji przez Czechy, Austrie i Słowenię. Droga komfortowa, jedynie w Słowenii bez sensu było płacić za winietę (30 euro) a jechało sie autostrada maluśki odcinek.


Matka Polka

Awatar użytkownika
Ener
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 14:38
Lokalizacja: Kraków

Re: WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: Ener » ndz sie 24, 2014 13:41

Ja przed granicą Austria/Słowenia odbijalem na Mureck i w slowenskim Ptuj wskakiwałem na końcówkę autostrady, na której winiety juz nie obowiązują


VW Scirocco III 2,0 TSI CCZB'12
Skoda Octavia III 1,6 TDI CXXB'15

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

WCZASY - CHORWACJA !!!

Post autor: owies » ndz sie 24, 2014 14:07

Ener pisze:Ja przed granicą Austria/Słowenia odbijalem na Mureck i w slowenskim Ptuj wskakiwałem na końcówkę autostrady, na której winiety juz nie obowiązują
no właśnie, sporo ludzi tak robi i chyba wychodzi to czasowo szybciej niż autostradami SK -> H -> CH
chociaż ile ludzi tyle tras, każdy uważa swoją za najlepszą.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości