WCZASY - CHORWACJA !!!

Opisy tras, podróży, przygód, cen paliw, hotele..czyli wszystko co warto zobaczyć w Kraju i zagranicą.

Moderator: Fiona

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » czw maja 24, 2007 17:55

a mam pytanko do Was:
czy wiecie gdzie w Chorwacji są mało zaludnione i spokojne plaże ?
i kto może z Was wybiera się pod koniec czerwca ?

[ Dodano: Czw Maj 24, 2007 18:01 ]
byczkins pisze:Dołączam do zacnego grona podbijających Chorwację, wyjazd 23 czerwca w nocy z Warszawy.
a dokładniej w jakie tereny sie wybierasz ? czy masz obcykaną jakąś trasę ?
i zapewne swoim Golfkiem śmiagasz :)


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw maja 24, 2007 20:17

RobertP pisze:czy wiecie gdzie w Chorwacji są mało zaludnione i spokojne plaże ?
poszukaj w linku kóry podałe jest to forum własnie o CRO

[ Dodano: Czw Maj 24, 2007 20:26 ]
ważne zeby przygotować auto ,
ja narazie czekam na znaczny przypływ gotówki wtedy zrobie mu generalnie całe zawieszenie przód tył juz zrobiłem! wymiana pasków -olej -przegląd instalki lpg klocki -szczęki -i to by było na tyle jesli chodzi o sprawy techniczne musze qpic i zamontowac box dachowy (BERMUDE ) trohce mnie to bedzie kosztowało ale cóz sie nie robi dla swojej maszynki :bigok:
no i oczywiście płetwy - maska dodatkowa karta pamięci do foto



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pt maja 25, 2007 06:47

RobertP pisze:czy wiecie gdzie w Chorwacji są mało zaludnione i spokojne plaże ?
Robert ze znalezieniem takiej plazy może byc kłopot , chociaz linia brzegowa jest w Chorwacji jest bardzo długa to najwiecej jest tam skal i dość ostrych kamieni.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Post autor: byczkins » pt maja 25, 2007 16:27

RobertP pisze:a mam pytanko do Was:
czy wiecie gdzie w Chorwacji są mało zaludnione i spokojne plaże ?
i kto może z Was wybiera się pod koniec czerwca ?

[ Dodano: Czw Maj 24, 2007 18:01 ]
byczkins pisze:Dołączam do zacnego grona podbijających Chorwację, wyjazd 23 czerwca w nocy z Warszawy.
a dokładniej w jakie tereny sie wybierasz ? czy masz obcykaną jakąś trasę ?
i zapewne swoim Golfkiem śmiagasz :)
Makarska - bliskie okolice - do ok. max 10km od tego miasta. Koleżka z roboty był i chwali sobie niezmiernie.

Trasa z Wawy na Katowice, Cieszyn, Brno, Wiedeń, Słowenia, Cro - trasę opracowuje juz od jakiegoś czasu, na pewno jadę przez Austrię, nie przez Węgry.

Po weekendzie bedę wiedział duuużo więcej.
dziejo pisze:zrobie mu generalnie całe zawieszenie przód tył juz zrobiłem!
no to fajnie masz, mi raz na jakiś czas cos puknie na przodzie (na małej prędkości + duży skręt)... moge z tym jechać???



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pt maja 25, 2007 19:07

byczkins i dziejo dzięki za przypomnienia ;-) :bigok:
byczkins pisze:Makarska - bliskie okolice - do ok. max 10km od tego miasta. Koleżka z roboty był i chwali sobie niezmiernie.

Trasa z Wawy na Katowice, Cieszyn, Brno, Wiedeń, Słowenia, Cro - trasę opracowuje juz od jakiegoś czasu, na pewno jadę przez Austrię, nie przez Węgry.

Po weekendzie bedę wiedział duuużo więcej.
no to czekam na dalsze informacje, może i ja w tym samym czasie będę jechał
i właśnie w to miejsce gdzie podałeś - MAKARSKA ... :pub:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob maja 26, 2007 10:42

byczkins pisze:mi raz na jakiś czas cos puknie na przodzie
ttrudno stwierdzic jednoznacznie podjedz do diagnosty niech to obluka



Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Post autor: byczkins » sob maja 26, 2007 15:29

dziejo pisze:
byczkins pisze:mi raz na jakiś czas cos puknie na przodzie
ttrudno stwierdzic jednoznacznie podjedz do diagnosty niech to obluka
stawiam na wyrobione końcówki drążków :-k ale pieron wie...

Po zgłębieniu tematu i tego czego oczekuję po tym wyjeździe skłaniam się ku tej miejscówce:

http://www.camp-adriatic.hr/

Cena jak za kemping dosyć sroga, ale syci mnie niezmiernie bliskość morza :grin: poprostu wypas. Córkę zostawiamy u teściów więc kemping wchodzi w grę jak najbardziej.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob maja 26, 2007 21:37

ja jade z zona i córka (córa ) 16 lat



Awatar użytkownika
byczkins
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 13:37
Lokalizacja: Warszawa | Skarżysko | Siedlce
Kontakt:

Post autor: byczkins » sob maja 26, 2007 22:51

dziejo pisze:ja jade z zona i córka (córa ) 16 lat
na kemping czy kwatera?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz maja 27, 2007 07:42

Późno trafiłem na ten temat (wstyd się przyznać ale pierwszy raz jestem w tym dziale).
dziejo, w sierpniu jest najdrożej bo włosi i niemcy mają urlopy, ale ja głownie właśnie w sierpniu się moczę w adriatyku - bo żona ma wtedy dopiero urlop :grin:
Co do trasy to zależy gdzie jedziesz. Ja zawsze na Istrię więc przetestowałem już trzy trasy i stwierdzam, że - najszybciej i najlepiej jest Cieszyn - Brno - Wiedeń- Graz - Maribor - Ljubliana - Rupa i już Chorwacja. Pisano Ci, że ta trasa zajmuje około 12 godziń - to prawda ale zależy od pory dnia (korki) i od auta (golf z silnikiem abu i pełnym bagażnikiem = masakra większa niż jak jechałem Tico....). Ja osobiście jadę na noc i nic na siłe - jak mi się chce spać to się zatrzymują na parkingu i śpię.
Ja odwiedzam zawsze kemping w Medulinie koło Puli. Jeśli byłeś tylko na polskim kempingu to polecam bo to zypełni inny standart ludzi i obiektu ( www.arenaturist.com ).Na kamping namówiła mnie, żona i tak mi już zostało. W tym roku niestety nici z wyjazdu bo z kilkumiesięcznym dzieckiem to czarno to widze (głównie podróz samochodem) ale w przyszłym roku to już muszę :grin:
A reasumując to gorąco polecam Chorwację

ps. To zdjęcie pod moim nickiem jest właśnie z chorwacji (zrobione podczas mycia auta)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz maja 27, 2007 12:48

na kemping czy kwatera?
gdzie popadnie gdzie znajdę miejsce

[ Dodano: Nie Maj 27, 2007 12:52 ]
Adamtd
DZieki za odzew i cennne info bedzę pytał jakby co troche czasu jeszcze do wyjazdu zostało ale lepiej mieć pewne rzeczy juz obcykane nie prawdaż???
a tak na marginesie to gratulacje [quote]jest już nas troje [/quote] dla ciebie i małzonki !!!



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz maja 27, 2007 13:31

dziejo pisze: to gratulacje
Wielkie dzięki
dziejo pisze:ale lepiej mieć pewne rzeczy juz obcykane nie prawdaż???
Zgadza się. Jadąc pierwszy raz też chciałem wiedzieć jak najwięcej, mimo to jednak nie obyło się bez trzech zgrzytów:
- koło Ołomuńca chciałem zrobić skrót przez Prerov - dość że zgubiłem drogę to jeszcze był wypadek i zablokowana droga - dwie godziny w plecy, ale za to zobaczyłem z bliska czeską wieś i ich polne drogi :grin:
- z Austri do Słoweni wymyśliłem sobie palcem na mapie drogę boczną obok Klagenfurtu..... To był najpiękniejsze moje 30 km przez Alpy...ale nikt nie napisał że na drodze ledwo mijają się dwa auta, jest od metra serpentyn i zakręty niektóre trzeba pokonywać na jedynce i w aucie zaczęło śmierdzieć sprzęgło (od tego czasu tylko główne drogi),
- w kempingu na który jechałem powiedzieli mi, że mogę przyjechać kiedy tylko chce (dzień, noc nie ma znaczenia) bo oni pracują - to była tylko częściowa prawda, bo pracują ale od 23 do 5 nie wpuszczają aut. Przyjechałem o pierwszej w nocy i chłopaczek w recepcji zaproponował mi przespanie się w aucie do rana :grin: , na szczęscie na parkingu było jeszcze z dwadzieścia "śpiących" aut więc nie byliśmy sami.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn maja 28, 2007 17:38

Ja jade z żona , córką 10 lat i synkiem 2 lata , jak sie uda to jeszcze znajomi z synem ale to już w drugim aucie . Będe szukał kwatery gdzies nie zadaleko od morza ale namiot i taki mały ekwipunek w postaci kuchenki i czajnika , kilka talerzy itp też zabieram. Jak nic nie znajde to bedę kempingował .


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn maja 28, 2007 18:04

niespodziewałem sie zę bedzie takie zainteresowanie tym tematem swietnie super !!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże z VW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości