Śruby do adapterów

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

waldi912
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 11, 2014 23:04

Śruby do adapterów

Post autor: waldi912 » wt sie 21, 2018 21:47

Witam.
Nie jestem pewny czy odpowiedni dział więc jak coś to z góry przepraszam.
Mianowicie mam taki problem. Zakupiłem ostatnio adaptery zmieniające rozstaw i potrzebowałbym śruby do felg m12x1.5 60mm długie z łepkiem o średnicy max 20mm (torx). Problem tkwi w tym że najdłuższe jakie znalazłem mają 52mm i boję się że te 8mm krótsza śruba może być za krótka (przykręcić da radę ale za wydaje mi się że za mało będzie siedziała w piaście). I teraz pytanie co wykombinować czy rozwiercić otwory w adapterach i zakupić śruby z większym łepkiem (nie wiem czy to nie osłabi adapterów) czy wywiercić trochę głębsze otwory w adapterach żeby śruba głębiej siedziała w piaście.



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Śruby do adapterów

Post autor: kkkacper » pt wrz 07, 2018 13:20

waldi912 pisze:
wt sie 21, 2018 21:47
Witam.
Nie jestem pewny czy odpowiedni dział więc jak coś to z góry przepraszam.
Mianowicie mam taki problem. Zakupiłem ostatnio adaptery zmieniające rozstaw i potrzebowałbym śruby do felg m12x1.5 60mm długie z łepkiem o średnicy max 20mm (torx). Problem tkwi w tym że najdłuższe jakie znalazłem mają 52mm i boję się że te 8mm krótsza śruba może być za krótka (przykręcić da radę ale za wydaje mi się że za mało będzie siedziała w piaście). I teraz pytanie co wykombinować czy rozwiercić otwory w adapterach i zakupić śruby z większym łepkiem (nie wiem czy to nie osłabi adapterów) czy wywiercić trochę głębsze otwory w adapterach żeby śruba głębiej siedziała w piaście.
Przeciez sruba imbusowa M12 ma srednice lba 18mm, wiec w czym problem? Nie masz w miescie sklepu metalowego?

https://allegro.pl/m12x1-5x60-sruba-dro ... 74659.html


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości