Opony homologowane a naciąg lub niski profil

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
conradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: czw lip 31, 2014 00:42
Lokalizacja: Kraków

Opony homologowane a naciąg lub niski profil

Post autor: conradek » sob mar 05, 2016 22:37

Panowie, tak czytam tematy, projekty itp i dużo osób ma naciągi i negatywy itp., ale jak się odnieść do naciągu np 165/50 r15 na 7j a do homologowanych rozmiarów opon? Dzisiaj wulkanizator uświadomił mi, że takie dobieranie opon różnych rozmiarowo o więcej niż +1.5% lub mniejszych -2% (ERTRO) nie jest takie kolorowe i może być problem z ubezpieczycielem w razie kolizji/wypadku.

Ktoś miał taką sytuację? Czy gość przewrażliwony? :helm:

Planowałem zakupić 165/50 r15 lub ewentualnie 185/45 r15 jednak żadna z tych opon nie mieści się w widełkach zamienników 185/60 r14 - takie były fabrycznie, a teraz mam 195/50 r15 :foch: jakiś pomysł? :bigok:



AarturR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn cze 10, 2013 16:42
Lokalizacja: GliVWice

Opony homologowane a naciąg lub niski profil

Post autor: AarturR » ndz mar 06, 2016 00:17

165/50 na 7j to praktycznie zerowy naciąg. Koleś zwyczajnie przewrażliwiony... Widocznie nie chce mu się męczyć z wrzucaniem tego typu opon na szerszą felgę, bo jest to po prostu trudniejsze dla wulkanizatora który się tym nie bawi ;]



Awatar użytkownika
conradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: czw lip 31, 2014 00:42
Lokalizacja: Kraków

Opony homologowane a naciąg lub niski profil

Post autor: conradek » ndz mar 06, 2016 12:48

Nie no gość mówił, że robi naciągi i te sprawy i to nie problem :helm: tylko rozmowa się tak ułożyła, że za małe opony to w razie wypadku może być problem z ubezpieczeniem :panna:

Pytanie czy miał już ktoś taką sytuację? Wiadomo, że jak się kombinuje z oponami i obniżeniem to raczej się wolniej jezdzi no ale zawsze jest możliwość, że ubezpieczyciel się wypnie i samemu będzie trzeba bulić za szkody :ass:



AarturR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn cze 10, 2013 16:42
Lokalizacja: GliVWice

Opony homologowane a naciąg lub niski profil

Post autor: AarturR » ndz mar 06, 2016 20:20

conradek, mam PZU na konkretnej glebie go ubezpieczałem i nie było problemu. Pozniej uderzyłem w zwierze i z AC tez problemu nie było:).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości