Renowacja i regeneracja felg

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Artez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 23, 2011 23:54

Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Artez » pn lip 14, 2014 21:37

Witam.

Zabieram się za pomalowanie swoich bbs'ów rs 722 16', stan ori. Jakiejś tragedii z felunkiem nie ma, ale piaskownie i malowanie proszkiem im sie przyda.
Obecnie chodzą mi po głowie dwa kolorki:

1. Coś ala jasne srebno:
Obrazek
2. Chrom Shadow
Obrazek

Teraz pytanie odnośnie zdjęcia nr.1 , czy może ktoś malował na taki odcień i mógłby polecić jakiś numer z ralownika ? Chodzi o taki kolor jak z foto z tym że bez żadnych brokatów/drobinek, tylko jednolita metaliczna powierzchnia.
W kwestii chrom shadow, czy jest w ogóle możliwość pomalowania proszkowo na jakiś metaliczny kolor aby uzyskać takie efekt ? Czy pozostaje tylko malunek na metodę systemową - czary połysk piecowy na to z pistoletu chrom i na zakończenie klar ?
Post wyżej diablosv bardzo ładnie pomalował felgi na podobny kolor do chrome shadow. Może ktoś się orientuje jak wygląda dostępność tego lakieru ( spies hecker. Chrome Shadow WA56 ) oraz cenowo jak się kształtuje ?

Obrazek

Generalnie im więcej zacząłem czytać na temat malowania proszkowego tym więcej dziwnych opinii natrafiałem. Dość mocno mnie zastanawia kwestia osłabienia wytrzymałości alu po tym zabiegu a dokładnie temperatury w ktorej wygrzewa sie felgi po lakierowaniu, często wyższej od temperatury, w ktorej utwardza sie felgi. Ponowne przegrzanie felg powoduje odwrócenie procesu i utrate ich wytrzymałości. Ktoś pisał aby nie zaszkodzić właściwościom nabytym w procesie utwardzania nie nalezy przekraczac temperatury 160 stopni, dlatego trzeba wybierac farby o niskiej temperaturze polimeryzacji. Dość dużo osób na forum hondy odnosiło się do pękających rotów na byle przejechanej dziurze jakiś czas po malowaniu proszkowym ( chyba że wszyscy tam latają po wioskowych drogach na talerzach >18 ' :kac: ). Może któryś z kolegów co dawał do malowania proszkowego bbsy może powiedzieć czy faktycznie felgi są bardziej podatne na odkształcenia/ pękanie czy raczej jakoś specjalnie z tym problemu nie ma w tym przypadku. Dodatkowo gość który maluje proszkowo mówił że po malowaniu proszkowym ponoć b.rzadko występują mikro bąbelki gdzieś na łączeniach/krzywiznach powierzchni co spowodowane jest gazami w stopie aluminium, ktoś może spotkał się z taką sytu ?

Kolejna rzecz to odkręcanie nieszczęsnych wręcz już legendarnych śrubek od bbs'ów :bigok: W 90% postów, ludzie którzy się za to zabierali ( za pewne po raz pierwszy tak jak i ja zresztą bym miał ) zazwyczaj upie***lili parę sztuk ( to ta wersja optymistyczna ) i pozostawał lament i szukanie po sieci i tak ciężko dostępnych śrubek. Generalnie jak do tego podchodzić to tylko i wyłącznie spline m8 + klucz udarowy ? Na alledrogo przedział cenowy jest duży, pytanie co byłoby godne polecenia ? Drugą opcją jest nic nie robienie a więc nie rozkręcanie rotoru i danie takiej felgi w całości do malowania ( ponoć śruby nie powinny być zalane farbą ) . Problemem jest to że niemiec od nowości raczej z tymi felgami nic nie zrobił, tym bardziej ja nic z nimi nie robiłem, więc zapewne ostatni raz skręcane one były przez jakiegoś helmuta w montowni bbsów i od tego czasu śrubki już muszą być porządnie zapieczone.

Ostatnia rzecz gdzie bym prosił o radę to kwestia rantów. Obecnie ranty nie powalają świeżością, standardowo dla tego modelu niektóre miejsca są już utlenione. Wygląda to ogólnie średnio. Mam możliwość dania ich do polerki, ale widziałem również pomalowane proszkowo bbs na jasny srebny zaś ranty na chrom proszkowy, wyglądało to wmiarę ok:
Obrazek
Teraz pytanie co da radę bardziej w codziennym użytkowaniu ? Raczej rant malowany proszkowo, w przypadku polerowania alu jak często trzeba regenerować taki rant aby nie utracił on swojego 'blasku' ?

Z góry dzięki za odpowiedzi :pub:



Awatar użytkownika
arkadiusz87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr mar 09, 2011 20:42
Lokalizacja: Gorzow Wlkp

Re: Odp: Renowacja i regeneracja felg

Post autor: arkadiusz87 » pn lip 14, 2014 22:18

Kolego ja swoje rotory oddawalem do malowania proszkowego i nic się nie stało z nimi wszystko w porządku ..co do śrub to odpowiednia masatka , odpowiednia grzechotka i z wyczuciem odkrecac ..u mnie poszły wszystkie żadnej nie uwalilem
Po szkonczonej renowacji wyszły tak

Obrazek
Obrazek



Artez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 23, 2011 23:54

Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Artez » wt lip 15, 2014 00:24

U mnie z rozkręcaniem śrub może być słabo biorąc pod uwagę że rotor nigdy nie był rozkręcany. W ostateczności pozostanie zalanie wd40, może lekkie podgrzanie śrub, odpukanie i zobaczymy ile się uwali :kac:. btw przy rozkręcaniu miałeś klej gwintowy na śrubach ? arkadiusz87 ranty i bęben sam malowałeś czy dawałeś do proszkowania ? Zastanawia mnie czy bęben ( też wyknany z alu czy z innego stopu ?) w tych bbs'ach po podgrzaniu w piecu nie będzie bardziej podatny na zniekształcenia/pęknięcia w przyszłości, w większości jak widziałem to ludzie dawali sam rotor do proszkowania, pzdr



Awatar użytkownika
arkadiusz87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr mar 09, 2011 20:42
Lokalizacja: Gorzow Wlkp

Re: Renowacja i regeneracja felg

Post autor: arkadiusz87 » wt lip 15, 2014 01:24

No możesz tak zrobić zalej wd40 podgrzej i może puszcza .. rotory dawałem do malowania proszkowego (wcześniej pisałem) a bębny sam napisałem i jakoś to wyszło ... na srbuach było coś białego no to chyba był klej ... A tego nie wiem jakiego stopu jest bęben ... jeżeli się boisz to oddaj rotory do malowania proszkowego a bębny do lakiernika pistoletem pomaluje i tyle ....



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Stalu » wt lip 15, 2014 10:42

Co do rozkręcania to zerknij jeszcze tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=49&t=503565" onclick="window.open(this.href);return false;


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
Moreto
Black Power
Black Power
Posty: 251
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 21:14
Lokalizacja: KR

Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Moreto » pn lip 21, 2014 17:00

Witajcie, na ori felgach po 4 latach wokół dekli pojawił się nieusuwalny nalot, coś jakby purchle itp.
Co z tym zrobić? piakowanie i malowanie?, tylko czy nie pojawi się ponownie? Zastanawiam się czy jest sens się z tym bawić.
Wszystkie cztery wygladają identycznie, w tych samych miejscach.
Czy gdzieś w Krakowie/okolicach jest ktoś sprawdzony, kto w uczciwej cenie i solidnie to naprawi?

Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Stalu » pn lip 21, 2014 18:35

Masz trochę zakładów w Krakowie, tu masz dobry namiar http://www.authenticcars.pl/kontakt/" onclick="window.open(this.href);return false; na face też są co do felg to daj je do lakierowania proszkowego i z głowy na pare lat


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Renowacja i regeneracja felg

Post autor: killah » pt lip 25, 2014 21:45

killah pisze:Panowie,

Potrzebuję opinii czy takie ranty da się jeszcze uratować i czy się to opłaca. Ranty ratowałbym głównie pod handel:

8.5 (1)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

8,0 (1)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

8,0 (2)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Witam,

Zacytuję swoją wypowiedź. Felgi przeszly renowację i teraz wyglądają tak :)

Obrazek


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

drogowskaz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pn lip 04, 2011 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Renowacja i regeneracja felg

Post autor: drogowskaz » pn lip 28, 2014 12:39

Polak potrafi... :bajer:



Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Lewan25 » wt lip 29, 2014 20:08

Mam pytanie odnosnie rantow w polerce. Wiem zeby unikac myjni z aktywna piana i ostrych szamponow. Felgi mylem sama goraca woda co 2-3 dni zeby te rozne naloty z klockow itd nie staly za dlugo i dzisiaj jak umylem rant i przelecialem scierka do sucha zauwazylem takie bialy slady w kilku miejscach. Od czego to moze byc i jak to usunac? Goraca woda + gabka i szmatka nic nie daje. Jak mysliscie pasta Autosol lub cos podobnego da rade?



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Stalu » wt lip 29, 2014 22:19

Lewan25 pisze: Felgi mylem sama goraca woda
dodaj do tej wody płynu do mycia naczyń ludwik brud złazi i nie reaguje z polerką, a ranty co jakis czas przeleć autosolem lub mothersem


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
Lewan25
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 31, 2014 13:43
Lokalizacja: Kępno

Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Lewan25 » śr lip 30, 2014 08:19

Ok ale od czego te biale slady wyszly? Ranty po pelnej renowacji maja ok 2 tygodnie- zrobilem ok 1200km przez ten czas a felgi co 2-3 dni myte i wycierane do sucha. Narazie nie robilem zadnymi pastami bo w domu mam tylko Tempo - wyczytalem ze sie nie nadaje, a dzisiaj powinien mi przyjsc Autosol



Aedi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 22:35

Re: Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Aedi » czw sie 21, 2014 09:39

Siemano mam pewien problem mianowicie nie wiem co zrobić z dekielkami do felg rial al'a rh cup są bardzo zniszczone z jednej lakier schodzi płatami na drugiej są liczne przetarcia :grrr: itp.
Poradzicie mi coś jak je odnowić tanim kosztem ? Może jakieś malowanie nie drogie szprajem ? :hmm: Czarny mat.biały a może coś innego byle by pasowało do tornadorot'a :bigok:
Zarzucam fotką poratujcie :)
Obrazek



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Stalu » czw sie 21, 2014 10:55

Zetrzyj wszystko papierem ściernym, później podkład i psiknij na srebrno, w mieszalni nabiją ci puszkę z takim odcieniem jak masz felgi


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości