Renowacja i regeneracja felg

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Micnie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 13, 2019 13:28

Re: Renowacja i regeneracja felg

Post autor: Micnie » śr mar 13, 2019 13:30

Na przyszłość - korzystaj z firm, które oferują fabryczną regenerację felg. Taką usługę znajdziesz wprawdzie poza Wrocławiem (Warszawa), ale nie poniszczą Ci obręczy piaskowaniem :D http://odnawianiefelg.pl/ - można do nich wysyłać felgi, także odległość nie jest problemem.



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renowacja i regeneracja felg

Post autor: marzyciel33 » czw maja 02, 2019 13:01

Jest kilka sposobów na to aby przywrócić felgi do pierwotnego stanu. Wiele prac można wykonać samodzielnie - zwłaszcza gdy ktoś jest fanem motoryzacji, dysponuje dużą ilością wolnego czasu itd.
Fakty są takie, że felgi jak są nowe to wyglądają naprawdę bardzo dobrze. Z czasem ich urok gaśnie, więc nalezałoby regularnie je czyścić. Zwłaszcza, że niektóre rodzaje osadów są problematyczne - jak np metaliczny osad z klocków hamulcowych.



igro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 07:40

Re: Renowacja i regeneracja felg

Post autor: igro » pn lip 08, 2019 13:03

O felgi trzeba dbać, w przeciwnym wypadku szybko tracą swój pierwotny blask.
Jest wiele domowych oraz profesjonalnych sposobów na doprowadzenie swoich felg do porządku.
Ale nie tylko o felgi można dbać. Można również dbać o opony - są specjalne preparaty, które przywracają ich pierwotny kolor.
W ten sposób można powstać fajny kontrast.
Na http://fungusgs-spot.info/opony-i-felgi ... sci-opony/ proponuję jeszcze doczytać.



_aQQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 04, 2019 10:41

Re: Renowacja i regeneracja felg

Post autor: _aQQ » ndz gru 15, 2019 23:58

witam,
Mam nadzieje ze dobry dział i ktoś poratuje informacjami. Mianowicie postanowiłem zregenerować felgi ze względu na kilka otarć (teraz żałuje bo otarcia tylko na 2 felgach i nic strasznego). Przy oddawaniu uprzedzano mnie że odcień może sie minimalnie róznic wiec sugeruja pomalowac wszystkie. W sobote bylem odebrac felgi ale efekt koncowy mnie przerazil. Tlumaczenia szefa firmy ze takiego koloru mi nie zrobia, a srebrny ktory maja wyglada jeszcze gorzej. Felg nie odebralem twierdzac ze nie to zamawialem. Jednak watpie ze beda szukac odpowiedniego lakieru wiec postanowilem sam popytac. Chodzi mi o oryginalny kod lakieru jak na zdjeciu ponizej - to oryginalne felgi Rline ( i tak wygladaly moje felgi przed "renowacja"):

Obrazek

tak wygladaly w moim golfie (akurat w trakcie mycia wiec bardziej sie swieca):
Obrazek

a tak wygladaja po "renowacji":
ObrazekObrazek

Są po prostu szare i o ile sam kolor nie jest zły to w ogole nie widze go w moim aucie ze wzgledu na srebrne akcenty przy szybach oraz z przodu. Bede wdzieczny za pomoc w tym temacie, moze ktos ma jakies info na temat oryginanych lakierow felg VW.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości