Pękające felgi

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
mroova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 17, 2011 19:38

Pękające felgi

Post autor: mroova » ndz kwie 22, 2012 00:32

Witam.
Wczoraj po odkręceniu dekielka z felgi doznałem szoku... Takie coś zobaczyłem:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Są to felgi firmy Powertech, jak widać jest tam pierścień centrujący z tworzywa... Śruby są stożkowe, czyli takie jak powinny być do tych felg. Idealnie były spasowane z gniazdami w feldze. Nie dokręcałem tego w 4 osoby, jedną ręką oryginalnym kluczem. Jest to felga, która założona jest z dystansem 20mm (na przedniej osi nie mam dystansu, ale też zauważam lekkie "zkwadracenie" otworu). Śmigam na twardym gwincie.

Czy ktoś miał taki przypadek? Jest to do naprawienia? Chodzi mi po głowie zastosowanie stalowego pierścienia centrującego, no ale przedtem trzeba z tego kwadratu zrobić okrąg no i raczej pospawać...
Myślałem też o pierścieniu z aluminium i wspawanie go na stałe... ? Nie wiem, kombinuje... Macie jakieś pomysły?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Pękające felgi

Post autor: TAZ » ndz kwie 22, 2012 12:11

A te felgi nie były przypadkiem kiedyś przykręcone do fiata ????



Awatar użytkownika
mroova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 17, 2011 19:38

Pękające felgi

Post autor: mroova » ndz kwie 22, 2012 12:36

Kupowałem je od gościa, który powiedział, że jeździły w Escorcie. Przed założeniem nie było jakichkolwiek pęknięć, wykrzywień, itd itp... Otwór był okrągły.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Pękające felgi

Post autor: TAZ » ndz kwie 22, 2012 14:12

Nieco za cienkie ścianki są i śruby wcinają się w materiał. Pierścienie są też zrobione z dość miękkiego teflonu. Najlepiej by było oddać to komuś kto roztoczy to na stożek i wstawi pierścienie z alu i wspawa je w felgi. Potem obtoczyć felgi na ET, zrobić poprawnie otwory i nie będzie więcej niespodzianek. Napisz skąd jesteś i może pomogę w ogarnięciu tego problemu.



Awatar użytkownika
mroova
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 17, 2011 19:38

Pękające felgi

Post autor: mroova » ndz kwie 22, 2012 14:38

Jestem ze śląska, mieszkam przy granicy z Czechami więc dość daleko... Jesteś w stanie powiedzieć na jaki koszt powinienem się przygotować?



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Pękające felgi

Post autor: TAZ » ndz kwie 22, 2012 18:41

Co fachowiec to inaczej liczy więc ciężko coś na ten temat napisać. U mnie by to kosztowało 150zł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości