Jaka marka opon letnich

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

drogowskaz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pn lip 04, 2011 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Dobór opon letnich

Post autor: drogowskaz » pn wrz 10, 2012 12:20

Hej, Jak podasz jaki masz model samochodu silnik (naped, moc) i rocznik (to jest ten z opisu Golf V ?) albo jaki indeks nośności i prędkości opony masz to wtedy będzie można doradzić coś więcej. Pozdrawiam :D



tomek211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 14:29

Re: Dobór opon letnich

Post autor: tomek211 » pn wrz 10, 2012 18:41

drogowskaz pisze:Hej, Jak podasz jaki masz model samochodu silnik (naped, moc) i rocznik (to jest ten z opisu Golf V ?) albo jaki indeks nośności i prędkości opony masz to wtedy będzie można doradzić coś więcej. Pozdrawiam :D

Tak jak w opisie, Golf V 2.0 TDI standardowy czyli 140 km,rocznik 2004.W obecnych oponach mam indeks nośności-91(615kg) i prędkości-W(do 270 km/h).

pozdrawiam;)



drogowskaz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pn lip 04, 2011 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobór opon letnich

Post autor: drogowskaz » śr wrz 12, 2012 17:36

Dzięki za dodatkowe info. Akurat dla ciebie w dobrej cenie można kupić model Nokian Z G2 http://www.rezulteo-opony.pl/opony-noki ... -9086/1-20" onclick="window.open(this.href);return false; Ten model wypadał całkiem nieźle w tegorocznych testach.Co więcej w tej cenie ciekawego….mhh… Na pewno jeszcze można brać pod uwagę ContiSportContact 5 i Bridgestone S001. Możesz sobie poczytać opisy i też porównaj sobie ceny, a trudna ostateczna decyzja należy oczywiście do samego Ciebie. Pozdro :grin:



tomek211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 14:29

Re: Dobór opon letnich

Post autor: tomek211 » czw wrz 20, 2012 10:10

drogowskaz pisze:Dzięki za dodatkowe info. Akurat dla ciebie w dobrej cenie można kupić model Nokian Z G2 http://www.rezulteo-opony.pl/opony-noki ... -9086/1-20" onclick="window.open(this.href);return false; Ten model wypadał całkiem nieźle w tegorocznych testach.Co więcej w tej cenie ciekawego….mhh… Na pewno jeszcze można brać pod uwagę ContiSportContact 5 i Bridgestone S001. Możesz sobie poczytać opisy i też porównaj sobie ceny, a trudna ostateczna decyzja należy oczywiście do samego Ciebie. Pozdro :grin:

Witam,

Dzięki za propozycje ale niestety ceny są większe niż mój budżet. szukam czegoś tańszego niż mam obecnie (450zl/szt) a te co podałeś są droższe od tych.

pozdro



miszlam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn gru 27, 2010 22:22

Dobór opon letnich

Post autor: miszlam » czw wrz 20, 2012 22:42

Witam , mam golfika 4 tdi 110km, z oryginalnymi alufelgami 15 " http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ad ... 878fd.html" onclick="window.open(this.href);return false; opony 195/65 , i z racji ze zbliza sie wymiana na nowe letnie to mam pytanko czy na te felgi moge zalozyc oponki 195/55R15 , czy nie bedzie to wplywac jakos negatywnie na auto i jazde przy tych felgach. i jeszcze jedno czy da rade dac oponki o szer.205 na te fele. a oponki o jakich myslalem to takie --- http://beta.oponeo.pl/dane-opony/nankan ... -v#reviews" onclick="window.open(this.href);return false;.
Prosze o podpowiedz.



rakun1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 22:43
Lokalizacja: Zamość

Re: Dobór opon letnich

Post autor: rakun1 » czw paź 11, 2012 11:33

Panowie a co sądzicie o zakupie opon Goodyear Exellence 195/65/15 do Golfa IV??? Mozę ktoś fachowo scharakteryzuje tę markę i model opon


Rakun1

Awatar użytkownika
guzal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn paź 01, 2012 17:33

Dobór opon letnich

Post autor: guzal » ndz paź 28, 2012 14:28

VW Bora 110KM, rozmiar 205/55 R16
Dunlop SP SportMaxx RT - czy ktoś z forum użytkował te opony i może krótko je ocenić?
Głównie interesuje mnie zachowanie opon w łukach. Czy guma na ściankach bocznych nie jest za miękka?
Obecnie w drugim aucie mam dunlop streetresponse i są strasznie nerwowe z uwagi na ścianki boczne z miękiej gumy. Auto nie trzyma się stabilnie i jest niepewne w łuku. Chciałbym uniknąć podobnego zakupu.
Może ktos ma jakieś sugestie co do innego modelu.
Pozdro.



drogowskaz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pn lip 04, 2011 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobór opon letnich

Post autor: drogowskaz » śr paź 31, 2012 19:46

guzal pisze:VW Bora 110KM, rozmiar 205/55 R16
Dunlop SP SportMaxx RT - czy ktoś z forum użytkował te opony i może krótko je ocenić?
Głównie interesuje mnie zachowanie opon w łukach. Czy guma na ściankach bocznych nie jest za miękka?
Obecnie w drugim aucie mam dunlop streetresponse i są strasznie nerwowe z uwagi na ścianki boczne z miękiej gumy. Auto nie trzyma się stabilnie i jest niepewne w łuku. Chciałbym uniknąć podobnego zakupu.
Może ktos ma jakieś sugestie co do innego modelu.
Pozdro.

Hejka,
SportMaxx RT to jest bardzo dobra opona, ma bardzo dobre noty w ostatnich testach i nawet jedno pierwsze miejsce w teście przeprowadzonym przez Argus :) Tu jest link z testami http://www.rezulteo-opony.pl/r-nowe-opo ... scari-3121" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam :bigok:



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: szewczi90 » pt lis 02, 2012 15:28

195/65R15 91H (210km/h)
BARUM BRAVURIS 2
Obrazek

co sądzicie o tej oponie? nie jest droga nie jest tania, szukam dwóch na lato, (nowe)


Obrazek

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: piotrb79 » pt lis 02, 2012 15:49

szewczi90, z tej kategorii cenowej mogę polecić Dayton. Opony dość tanie a do normalnej jazdy naprawdę dobre. Trzymają dobrze na suchym i mokrym. Miałem o tym okazję się kilka razy przekonać. Jeżdziłem na nich trzy sezony i jeszcze było jakieś 3,5mm bieżnika. Nie są może najcichsze ale jak komuś to nie przeszkadza to szczerze polecam.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Re: Dobór opon letnich

Post autor: MaciuśLDZ » pt lis 02, 2012 16:18

szewczi90 pisze:195/65R15 91H (210km/h)
BARUM BRAVURIS 2
Obrazek

co sądzicie o tej oponie? nie jest droga nie jest tania, szukam dwóch na lato, (nowe)

Jeżdziłem w tamtym sezonie na Barumach, tym modelu (195/50/15) dźwięk mi nie przeszkadzał ( nigdy na to nie patrze), ścieralność gumy na dobrym poziomie, do codziennego używania na suchej powierzchni fajna oponka, na mokrym lubiło się czasami bzyknąć, lecz bez tragedii ;)



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: szewczi90 » sob lis 03, 2012 22:35

dzięki za odpowiedzi, słuchajcie mam jeszcze jedno pytanie, bo szukam własnie opon dwóch do ceny 400zł (za dwie)
i tak biorę pod uwagę 3 modele barum które pokazałem
oraz powiedzcie mi coś teraz o tych oponkach
dunlop SP SPORT 01
Obrazek

oraz

BRIDGESTONE TURANZA ER300
Obrazek

turanza wyjdzie nieco ponad 400zł za dwie opony ale nie wiem czy warto

proszę o opnie, chce kupić zimą żeby było ciut taniej .


Obrazek

Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: piotrb79 » sob lis 03, 2012 23:44

To zależy czy jeździsz normalnie czy raczej agresywnie. Jeżeli to pierwsze to wybrałbym Brridgestone. Z tego co piszą na necie to Dunlop jest głośniejszy, i ciut gorszy na mokrym ale też bardziej sportowy. Kumpel miał te Dunlopy w Audi A3 i kiedyś jechaliśmy tym końcem października na szkolenie w Bieszczady pod Ukraińską i na krętych drogach w nocy jechał tam prawie 90km/h i nie było żadnych problemów a opony najnowsze nie były.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

drogowskaz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: pn lip 04, 2011 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobór opon letnich

Post autor: drogowskaz » pn lis 05, 2012 18:47

szewczi90 pisze:dzięki za odpowiedzi, słuchajcie mam jeszcze jedno pytanie, bo szukam własnie opon dwóch do ceny 400zł (za dwie)
i tak biorę pod uwagę 3 modele barum które pokazałem
oraz powiedzcie mi coś teraz o tych oponkach
dunlop SP SPORT 01
Obrazek

oraz

BRIDGESTONE TURANZA ER300
Obrazek

turanza wyjdzie nieco ponad 400zł za dwie opony ale nie wiem czy warto

proszę o opnie, chce kupić zimą żeby było ciut taniej .
Hejka: Czy możesz podać dokładny model Twoje Golfa, jaki silnik (ile koni) i czy jesteś pewny, że do Twojego autka indeks prędkości H jest odpowiedni?
Pozdrowienia :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości