Jaka marka opon letnich

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Krayes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 28, 2005 19:20
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: Krayes » wt maja 08, 2012 15:54

Koledzy szukam oponki 225/40 R18. Czy ktoś może coś polecić tak w graniach do 600zł za sztukę?
Cicha i miękka oponka z rantem ochronnym mile widziana:)

Takie moje propozycje:

1. Falken FK452
2. Uniroyal Rainsport 2
3. Toyo Proxes T1-R
4. Dunlop SP Sport MAXX
5. Pirelli Pzero Rosso
6. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2
7. Continental ContiSportContact 3



21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

Re: Dobór opon letnich

Post autor: 21tehace21 » śr maja 09, 2012 12:46

Co sadzicie o oponach Kleber dynaxer hp2 do golfa II w rozmiarze 175/70/14 i mam takie pytanie czy orientuje sie ktos czy one sa jeszcze w produkcji tzn czy kupi jeszcze nowe np z 2011 ?



Opona.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 26, 2011 15:38
Lokalizacja: Internet
Kontakt:

Re: Dobór opon letnich

Post autor: Opona.pl » pt maja 11, 2012 07:02

21tehace21 pisze:Co sadzicie o oponach Kleber dynaxer hp2 do golfa II w rozmiarze 175/70/14 i mam takie pytanie czy orientuje sie ktos czy one sa jeszcze w produkcji tzn czy kupi jeszcze nowe np z 2011 ?
w tej chwili ten model został zastąpiony przez dynaxer hp3.. musisz jeszcze poszukać, być może ktoś posiada jeszcze jakieś zapasy

Krayes jeżeli chcesz cichą oponę to szukaj coś z bieżnikiem asymetrycznym, w tej kasie z asymetrycznych, które wymieniłeś dostaniesz spokojnie zarówno continentala sport contact 5, jak również dunlopa sport maxx gt (albo tt) a także goodyeara Eagle F1 Asymmetric 2, wszystkie z rantem ochronnym na felgę, zwróć tylko uwagę na indeks nośności, bo podejrzewam, że 88 (560kg) może nie starczyć, ale w tym rozmiarze spokojnie dostaniesz XL z nośnością 92 (630kg)



Awatar użytkownika
authority
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: pt lut 24, 2012 17:58
Lokalizacja: Biała Podlaska

Dobór opon letnich

Post autor: authority » pt maja 11, 2012 15:13

Witam!
Mam alufelgi r15, potrzebuje opon do nich myślę nad rozmiarem 195/45 i 195/50, które lepiej wybrać, dodam, że posiadam również gwint zawieszenie. Na 50 koło nie będzie jak balon, a przy 45 koło nie będzie za małe? :?


Obrazek

Awatar użytkownika
Dołas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1888
Rejestracja: wt gru 16, 2008 20:53
Lokalizacja: Chocianów

Dobór opon letnich

Post autor: Dołas » sob maja 12, 2012 20:22

witam , szukam opon 16" 205/55 nowych w cenie jakoś do 300zł/szt co sprawdzonego i dobrego polecacie? :bigok:


Tylko ja i moja przestrzeń ... :skromny:

Awatar użytkownika
pawex
Golfiarz
Golfiarz
Posty: 173
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Dobór opon letnich

Post autor: pawex » ndz maja 13, 2012 22:00

Dołas pisze:witam , szukam opon 16" 205/55 nowych w cenie jakoś do 300zł/szt co sprawdzonego i dobrego polecacie? :bigok:
W mk IV mam założone Dunlop SP Sport Fastresponse (dokładnie w tym rozmiarze) , jeżdżę już 3 sezon i jestem z nich bardzo zadowolony, doradził mi je kolega z wulkanizacji - poszukiwałem cichych i komfortowych opon. Po dwóch sezonach użytkowania praktycznie nie zaobserwowałem zużycia bieżnika :chytry: , zero wybuleń, zero problemów z ząbkowaniem itp. polecam



Opona.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 26, 2011 15:38
Lokalizacja: Internet
Kontakt:

Re: Dobór opon letnich

Post autor: Opona.pl » wt maja 15, 2012 07:01

pawex pisze:
Dołas pisze:witam , szukam opon 16" 205/55 nowych w cenie jakoś do 300zł/szt co sprawdzonego i dobrego polecacie? :bigok:
W mk IV mam założone Dunlop SP Sport Fastresponse (dokładnie w tym rozmiarze) , jeżdżę już 3 sezon i jestem z nich bardzo zadowolony, doradził mi je kolega z wulkanizacji - poszukiwałem cichych i komfortowych opon. Po dwóch sezonach użytkowania praktycznie nie zaobserwowałem zużycia bieżnika :chytry: , zero wybuleń, zero problemów z ząbkowaniem itp. polecam
w końcu dunlop to klasa premium, warto doinwestować ;) przy czym jak pisze pawex sp sport fastresponse są przeznaczone do bardziej komfortowej jazdy (porównywalny model to goodyear efficientgrip), jeżeli jednak masz zacięcie do bardziej agresywnej jazdy, to warto się zastanowić nad modelami dunlop sp sport 01 i goodyear exellence, generalnie w cenie ok 300zł/szt dostaniesz jeszcze pirelli p7 cinturato.. przy zakupie zwróć też uwagę na indeks prędkości, jeżeli 210km/h Ci wystarczy, to nie ma sensu dopłacać za oponę w indeksie V (240km/h)



Awatar użytkownika
Krayes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 28, 2005 19:20
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: Krayes » wt maja 15, 2012 10:29

Czy ktoś z Was spotkał się z oznaczeniem rocznika opony DOT DVCQ? Kumpel ma takie oznaczenie, ja zawsze widziałem tylko cyferki.



Awatar użytkownika
pawex
Golfiarz
Golfiarz
Posty: 173
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Dobór opon letnich

Post autor: pawex » wt maja 15, 2012 23:33

Krayes pisze:Czy ktoś z Was spotkał się z oznaczeniem rocznika opony DOT DVCQ? Kumpel ma takie oznaczenie, ja zawsze widziałem tylko cyferki.
może po kodzie liter (oznaczającyh np. producenta, fabrykę z jakiej pochodzą, model, wymiar opony czy też numer seryjny), znajdują się cyferki oznaczające datę produkcji. obejrzyj dokładnie drugą stronę opony :bajer:



Awatar użytkownika
Dołas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1888
Rejestracja: wt gru 16, 2008 20:53
Lokalizacja: Chocianów

Dobór opon letnich

Post autor: Dołas » śr maja 16, 2012 11:08

pawex, Opona.pl dzięki za doradzenie tylko wyczytałem o oponach DUNLOP SP Sport Fastresponse , że są twarde i szumią możecie coś na ten temat powiedzieć ? ewentualnie znalazłem jeszcze w dobrej cenie Goodyear EXCELLENCE co myślicie ? dodam iż jeżdżę mondeo mk3 kombi a takim autkiem raczej szybko nie będę jeździł zwłaszcza , że mam małego synka :)


Tylko ja i moja przestrzeń ... :skromny:

Awatar użytkownika
pawex
Golfiarz
Golfiarz
Posty: 173
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Dobór opon letnich

Post autor: pawex » śr maja 16, 2012 23:51

Dołas pisze:pawex, Opona.pl dzięki za doradzenie tylko wyczytałem o oponach DUNLOP SP Sport Fastresponse , że są twarde i szumią możecie coś na ten temat powiedzieć ? ewentualnie znalazłem jeszcze w dobrej cenie Goodyear EXCELLENCE co myślicie ? dodam iż jeżdżę mondeo mk3 kombi a takim autkiem raczej szybko nie będę jeździł zwłaszcza , że mam małego synka :)
Może ktoś kto pisał takie opinie powinien wymienić w aucie łożyska :jezor: jak już wcześniej wspomniałem jestem bardzo zadowolony z opon. moim zdaniem są to bardzo komformtowe i ciche oponki, świetnie sobie radzą na mokrej nawierzchni, przy dużym deszczu w lusterku wstecznym nic nie widać tak dobrze odprowadzają wodę :)
Niestety z oponami Goodyear nie miałem jeszcze do czynienia, ale przecież jest to marka znana na całym świecie, więc pewnie ich produkty są bardzo dobrej jakości. pozdrawiam



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: piotrb79 » czw maja 17, 2012 10:55

Zgadzam się z pawex. Też mam od tego roku te Dunlopy i muszę powiedzieć jest super. Komfortowe, ciche. Widać że to górna półka. Bardzo polecam. Jeżeli chodzi o Goodyear to miałem je w poprzedniej Polówce i też były świetne. Zrobiłem na nich jakieś 20tys przed sprzedaża auta i bieżnika zostało ok 5mm. Obie opony są asymetryczne i dobre na każdej nawierzchni(oprócz śniegu oczywiście).


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
Dołas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1888
Rejestracja: wt gru 16, 2008 20:53
Lokalizacja: Chocianów

Dobór opon letnich

Post autor: Dołas » czw maja 17, 2012 12:41

dzięki panowie :D teraz się muszę tylko zastanowić które wybrać :food: niby do goodyear-a dają całodobową pomoc drogową w razie uszkodzenia opony :P taki myk nakręcający sprzedaż :bajer: różnica w cenie to 11 zł na korzyść dunlopa :kac:


Tylko ja i moja przestrzeń ... :skromny:

Awatar użytkownika
Dołas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1888
Rejestracja: wt gru 16, 2008 20:53
Lokalizacja: Chocianów

Dobór opon letnich

Post autor: Dołas » sob maja 19, 2012 12:14

zbadałem temat dunlopy są z połowy 2011 roku a goodyeary 2010/11 tak mi odpisali , więc raczej wezmę dunlopy :food:


Tylko ja i moja przestrzeń ... :skromny:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości