Jaka marka opon letnich

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Jaka marka opon letnich

Post autor: Stalu » śr kwie 04, 2012 20:56

W tym temacie piszemy o oponach letnich do każdego modelu bo to jedno święto. Jeśli ktoś szuka letnich opon do swojego autka i nie wie co wybrać proszę pisać w tym temacie.


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
leachim
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr lis 23, 2011 00:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: leachim » pt kwie 20, 2012 16:15

Witam,

potrzebuję kupić nowe opony letnie do mojego auta bo te które mam teraz są łysawe i jedna jest nadpęknięta.
Felgi mam takie- tylko czyste : Obrazek - 16 cali. Opony teraz są MICHELIN Radial X 205/ 55 / R16 . Dość drogie są opony widzę. Zastanawiam się czy ten rozmiar jest odpowiedni do mojego auta biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, ekonomię, spalanie , cenę.

Kupować będę najprawdopodobniej w tym sklepie - http://baloon.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; ponieważ mam 1 bon , który mogę zrealizować + dopłata. Czy zostać więc przy tego typu rozmiarach i profilach cy szukać czegoś innego? Co z tych opon jest dobre (zasada cena/jakość) - Obrazek ?? Czy, któraś z tych opon wyróżnia się czymś lepszym od pozostałych- żeby były one możliwie dobre.


Golf IV 1.9 TDI, 90 KM, '99, 3 drzwiowy
mglapa - fotografia ślubna, reportażowa (klik)

darek90r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 13, 2011 18:03

Dobór opon letnich

Post autor: darek90r » pt kwie 27, 2012 11:24

Witam.
Potrzebuje szybkiej porady które opony wybrać. Rozmiar opon jakie mnie interesują to 195/65 R15. Felgi to Dezent RE 6x15''
Moje typy to:
DUNLOP SP SPORT 01
Goodyear Excellence
Bravuris 2 BARUM
HANKOOK K425

Zależało by mi na opiniach osób które miały doświadczenie z tymi oponami lub które są obeznane w tym temacie :) Możecie pisać
plusy i minusy danych opon.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: piotrb79 » pt kwie 27, 2012 17:00

Ja bym brał Goodyeara. Miałem je kiedyś w Polówce w rozmiarze 185/60/14 i były super. Dunlop też jest dobry ale to starszy model. Ja obecnie jeźdzę na Dunlop SP Sport Fastresponse i muszę powiedzieć że warto było je kupić. Trzymają super na suchym i mokrym, jazda po łukach też zero problemów. Zobaczymy ile wytrzymają bo na razie zrobiłem ok 1,5tys km na nich więc ścierania nie ma jak ocenić.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
bajkabujka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr maja 19, 2010 12:54
Lokalizacja: Wrocław

Dobór opon letnich

Post autor: bajkabujka » pn kwie 30, 2012 20:03

A mi się jeździło bardzo źle na tych Dunlopach... Winny był moim zdaniem specyficzny bieżnik, który może i fajnie sprawdza się na równe drogi, ale po dziurach i koleinach po prostu mną rzucało na boki :) z bardziej klasycznym bieżnikiem, choćby i tą Kendę, ewentualnie Barum - opony są relatywnie tanie, a na pewno będzie ci się na nich dobrze jeździło...



Opona.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 26, 2011 15:38
Lokalizacja: Internet
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: Opona.pl » wt maja 01, 2012 19:48

z wymienionych wcześniej to barum bravuris 2 jest całkiem przyzwoitą oponą ze średniej półki (grupa continental), z tzw. klasy premium można wybrać goodyeara ale efficientgripa zamiast excellenca, ma nieco inną mieszankę i mniej agresywny wzór bieżnika, przez co nadaje się do bardziej komfortowej jazy, z dunlopa to raczej sp sportfastresponse



21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

Re: Dobór opon letnich

Post autor: 21tehace21 » pn maja 07, 2012 12:16

Witam mam takie pytanie, mam okazje kupic po atrakcyjnej cenie opony letnie FULDA ecocontrol, tylko ze opony sa z 2007 roku, opony byly caly czas uzywane przez kobiete ktora raczej spokojnie i malo jezdzi, opony nie sa popekane i maja ok 6mm bieznika. Jak myslicie warto, czy 2007 to juz za stare ? Prosze o szybka odpowiedz gdyz musze dac odpwiedz czy kupuje a chcialbym uslyszec jakas porade.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: piotrb79 » pn maja 07, 2012 16:15

Ja bym się trochę bał takie opony założyć do siebie. Niby używane cały czas ale pytanie jak były przechowywane w zimie? Na wierzchu może wyglądają ok, ale co w środku to nie wiadomo. No chyba że też będziesz jeździł tylko po mieście i krótkie trasy.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Rafq25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt sie 02, 2011 22:15

Dobór opon letnich

Post autor: Rafq25 » pn maja 07, 2012 22:14

Jakie opony do alu 17" do 400 zł 225/45



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Dobór opon letnich

Post autor: TAZ » wt maja 08, 2012 06:50

21tehace21 pisze:Witam mam takie pytanie, mam okazje kupic po atrakcyjnej cenie opony letnie FULDA ecocontrol, tylko ze opony sa z 2007 roku, opony byly caly czas uzywane przez kobiete ktora raczej spokojnie i malo jezdzi, opony nie sa popekane i maja ok 6mm bieznika. Jak myslicie warto, czy 2007 to juz za stare ? Prosze o szybka odpowiedz gdyz musze dac odpwiedz czy kupuje a chcialbym uslyszec jakas porade.
Kupuj bez problemów bo to jeszcze świeża opona jak na używkę. Starszych nie polecam.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Dobór opon letnich

Post autor: TAZ » wt maja 08, 2012 06:51

piotrb79 pisze:Ja bym się trochę bał takie opony założyć do siebie. Niby używane cały czas ale pytanie jak były przechowywane w zimie? Na wierzchu może wyglądają ok, ale co w środku to nie wiadomo. No chyba że też będziesz jeździł tylko po mieście i krótkie trasy.
Zastanów się chwilę dłużej jak coś piszesz. Jeżeli tylko opony leżały, a nie stały to nic im nie jest. W zimie nie ma temperatury jak w lato więc opona się nie starzeje w takim tempie jak zimówki latem pod dachem gdzie temp przekracza 40 stopni.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Dobór opon letnich

Post autor: TAZ » wt maja 08, 2012 06:54

Rafq25 pisze:Jakie opony do alu 17" do 400 zł 225/45
Kierunkowe to uniroyal rainsport 2 lub asymetryczne falken ze 912.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Dobór opon letnich

Post autor: piotrb79 » wt maja 08, 2012 07:26

TAZ piszesz żeby brał te opony bo to jeszcze świeże jak na używkę. To ile mają stare co wystarczy rok dłużej. Poza tym załozyłem że jeżeli ta Pani od której 21tehace21 ma okazje kupić te opony mało jeździ to być może nie wie jak się przechowuje opony. Jeżeli zmienia na zimówki , a zakładam że tak to jeżeli opony przez 5 miesięcy w roku stoja w jednej pozycji to mogą być odkształcone. Każdy robi jak uważa. Kolega pytał więc odpowiedziałem. Wiem że nie każdego stać na komplet nowych opon a uzywka dobrej firmy lepsza niż jakaś chińszczyzna. A z drugiej strony trochę strach. Ale jak kto woli.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Rafq25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt sie 02, 2011 22:15

Dobór opon letnich

Post autor: Rafq25 » wt maja 08, 2012 10:11

A te uniroyal nie mają chyba rantu ochronnego na felgę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości