Ząbkowanie opon

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

Awatar użytkownika
hrabialaszlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: suchowola/lubelskie

Ząbkowanie opon

Post autor: hrabialaszlo » czw maja 23, 2013 22:37

Witam.
Mam założone opony vredestein a w nich azot, niestety kiedyś na trasie zmuszony byłem dopompować powietrza. Od jakiegoś czasu zauważyłem,( a może bardzie poczułem i usłyszałem),że opony są poząbkowane zwłaszcza przód. Czy Waszym zdaniem mieszanka azot+powietrze mogła spowodować poząbkowanie? Czy da się jakoś "zrównać" te opony i czy nie lepiej wypuścić to co jest i napompować samo powietrze?



Awatar użytkownika
vanos320
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: pt mar 15, 2013 14:36
Lokalizacja: Twardogóra

Ząbkowanie opon

Post autor: vanos320 » czw maja 23, 2013 22:52

Watpie, żeby miało jakieś znaczenie ta mieszanka. ( Co prawda nie mam 30 lat doświadczenia w wulkanizacji :P )
A co do ząbkowania, kolega miał z tym problem, ale parę razy zerwał ze sprzęgła, troszkę przypalił kapcia i oponki się wyrównały :)


mówcie mi Puchacz.

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Ząbkowanie opon

Post autor: Shmatan » pt maja 24, 2013 08:41

hrabialaszlo, raczej w fwd nie zdarza się żeby wyząbkował się przód - zwykle ząbkuje oś wleczoną, jesteś pewien że to wyząbkowanie? jeżeli tak, to przełóż koła l/p, dźwięki powinny ustać a opony powinny "wrócić" do poprawnego kształtu bieżnika



Bonkan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 24, 2013 10:12
Lokalizacja: Nakło
Kontakt:

Ząbkowanie opon

Post autor: Bonkan » pt maja 24, 2013 10:31

Mogły wywołać wyząbkowanie, ale też sam nie mam pewności czy to faktycznie wyząbkowanie - chciałbym zdjęcia zobaczyć.



Awatar użytkownika
hrabialaszlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: suchowola/lubelskie

Ząbkowanie opon

Post autor: hrabialaszlo » pn maja 27, 2013 19:54

Dla upewnienia wszystkich ( i siebie ) jutro postaram się wrzucić zdjęcia opon przednich.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Ząbkowanie opon

Post autor: TAZ » pn maja 27, 2013 20:04

Niezłe schody musiały by być żeby to na fotkach zobaczyć :panna: Przednie też się ząbkują jak padną tuleje w wahaczach lub amory są kompletnymi syfami. Ale w VAGach zazwyczaj padają silentblocki w tylnych belkach i dlatego opony ząbkują.



Awatar użytkownika
hrabialaszlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: suchowola/lubelskie

Ząbkowanie opon

Post autor: hrabialaszlo » wt cze 04, 2013 18:49

Oto zdjęcia opon chociaż bardziej odbicie światła daje pewne wyobrażenie niż widok.
ObrazekObrazekObrazek
Opony są już przemienione p/l huczenie znacznie zmniejszyło się.Uszkodzona jest tylko jedna krawędź, wcześniej była od środka. Te opony mogły być wcześniej na tyle,ale nie jestem pewny. Waszym zdaniem mieszanka azot+powietrze nie mogła poząbkować opon,że jest to sprawa zawieszenia. Wulkanizator mówił mi,że są za szerokie i dlatego ząbkuje (205/65/R15 to chyba nie jest wielki rozmiar,ale może dla GOLFA jest nieodpowiedni)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Ząbkowanie opon

Post autor: TAZ » wt cze 04, 2013 22:13

Do golfa to 195/65R15, ale nie spotkałem się jeszcze z czymś takim jak ząbkowanie od zbyt szerokiej opony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości