[all vw] Felgi Zender Star,jak usunąc srubki ?

Problemy z doborem felg i opon do auta? Napisz o tym tutaj, także wszystko na temat opon i felg.

Moderatorzy: Stalu, VIP

lackas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 07, 2009 16:36
Lokalizacja: SI

[all vw] Felgi Zender Star,jak usunąc srubki ?

Post autor: lackas » czw mar 29, 2012 11:03

Witam Profesorów.

Zakupiłem owe felgi celem odnowienia oraz polerki rantu jednak nie mam pojęcia w jaki sposób usunąc, śruby się znajdujące na nim.Slyszałem,że nie są one odkręcane lecz wybijane od środka,są atrapami więc coś w tym może jest.Próbowałem już różnych smarowideł aby wyszły ze swojego miejsca oraz nie małej siły używając hartowanego trzpienia oraz młotka ale nawet nie drgnęły.

Obrazek Obrazek

Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was miał już do czynienia z tym modelem felg,a tym bardziej z odzyskaniem imitacji śrub.Podejrzewam,że po prostu po latach użytkowania wszystko jest tam zapieczone i ciężko będzie cokolwiek z tym zrobic może jednak tak jak wspomniałem ktoś z Was już przerabiał ten temat i wie o co chodzi lub jaki zabieg zastosowac aby odzyskac śruby lub ich imitacje jak kto woli.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

[all vw] Felgi Zender Star,jak usunąc srubki ?

Post autor: Stalu » czw mar 29, 2012 11:45

Było juz o tym kilka razy, W tym modelu nie przechodzą chyba na wylot więc wybijanie od tyłu odpada. Na 99% większość się urwie można je później wkleić, lub zastąpić zwykłymi śrubami na torx imbus itp http://www.vannehaku.fi/site_media/pict ... 7702_0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Lub kupić nowe http://allegro.pl/nity-ozdobne-do-felg- ... 93196.html" onclick="window.open(this.href);return false;


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

lackas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 07, 2009 16:36
Lokalizacja: SI

[all vw] Felgi Zender Star,jak usunąc srubki ?

Post autor: lackas » czw mar 29, 2012 12:00

No dokładnie,przy próbie odkręcenia jeden łeb już poszedł dlatego tez zasugerowałem się po przeczytaniu paru opinii iż są one wbijane.Zastanawia mnie skoro nie można ich wybic jak mówisz w jakim celu są otwory na widoczne na drugim ze zdjęc



Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

[all vw] Felgi Zender Star,jak usunąc srubki ?

Post autor: Stalu » czw mar 29, 2012 12:18

A no to jednak przechodzi na wylot, więc ładuj młotkiem przez jakiś srubokręt czy cos i powinno wyjść.


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

lackas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 07, 2009 16:36
Lokalizacja: SI

[all vw] Felgi Zender Star,jak usunąc srubki ?

Post autor: lackas » pt mar 30, 2012 11:48

Sprawa opanowana,trzeba włożyc jeszcze większej siły i imitacje wychodzą bez kłopotu :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Opony i felgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości