Ile kosztuje leasing samochodowy?

Linki do stron o VW i nie tylko.

Moderatorzy: a-nitka, Meegi

Sygnet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 01, 2005 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ile kosztuje leasing samochodowy

Post autor: Sygnet » śr lut 03, 2016 23:22

Wszystko zależy jaki leasing. Najpopularniejszy na firmę operacyjny - tutaj masz porównanie http://www.finansowaprzystan.pl/leasing ... stniejszy/ między operacyjnym a finansowym.
Są jeszcze leasingi kosumenckie ale to towar mało chodliwy, choć w mojej w poprzedniej firmie pracownicy na etatach mogli skorzystać z czegoś takiego. Choć pewnie jak dobrze by to przeliczył to i bardziej się opłacałoby zwykłą gotówkę pobrać.



Skoczer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 14, 2016 11:48
Lokalizacja: Częstochowa

Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: Skoczer » wt cze 14, 2016 12:41

Znam osobę, która zamieniła leasing na wynajem długoterminowy, ale dotyczyło to tematu auta dostawczego. Wiem, że takie wynajmy są bardzo często wykorzystywane w przypadku pojazdów ciężarowych lub w przypadku aut, które mają być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, jak np. maszyny rolnicze czy budowlane.
Osobiście uważam, że finansowo jest to gorsze rozwiązanie, jednak jeśli chodzi o 'praktyczność', to takie oferty są jak najbardziej OK. Z tego co wiem, to dużo też mozna wynegocjować, gdyż każdą umowę podpisuje się indywidualnie na zasadzie wzajemnego wsparcia.



RysiekVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 17, 2014 13:45

Re: Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: RysiekVW » czw cze 16, 2016 11:36

Zawsze można wziąć samochód w leasing konsumencki. Wbrew pozorom, mogą go też wziąć osoby nieposiadające działalności gospodarczej. Sam skorzystałem z takiej opcji i jestem bardzo zadowolony.
Polecam artykuł na ten temat: http://zakupsamochodu.pl/leasing-konsum ... iebiorcow/" onclick="window.open(this.href);return false;



Adam Mądry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 20, 2016 23:06
Lokalizacja: Waeszawa
Kontakt:

Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: Adam Mądry » wt wrz 20, 2016 23:11

Trochę się zmieniło na rynku leasingu. Aktualnie najlepszą ofertę i znajomość rynku leasingu mają na http://kalkulator-leasingowy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Poza tym są długo w branży i znają praktycznie każdą firmę leasingową, jej słabości i zalety. Bezpłatne kalkulatory leasingu, najmu długoterminowego. Mało kto w internecie to ma a skorzystać można za darmo i wysłać zapytanie o ofertę. Frontem do klienta. Oczywiście jest też leasing VW ale po pierwsze tylko na nowe, a po drugie ma swoje wady - głownie ten ich leasing to jest drogi wynajem czyli w sumie płaci się podwójnie jeśli nie chce się oddać auta.



Orel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 17, 2014 19:39

Re: Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: Orel » ndz sty 29, 2017 17:51

Skoczer pisze:Znam osobę, która zamieniła leasing na wynajem długoterminowy
No ale wtedy te auto nie będzie twoje, a przy leasingu na koniec za ustaloną kwotę wykupujesz i jest twoje.

Leasign to jest jedna z najlepszych form finansowania samochodu firmowego. Wrzucasz wszystko w koszty. Może to nawet wyjść lepiej niż jak za gotówkę kupisz o ile masz z czego odliczać.

Co do rodzaju i form leasingu. To nie zawsze najlepszy będzie najtańszy leasing
http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/10/ ... gdzie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Lesaing ma to do siebie, że może tam być sporo dodatkowych opłat i nie tylko wysokość raty i kwota wykupu się liczy. Trzeba przejrzeć też TOiP, czego prawie nikt nie robi dokładnie, a potem mają ludzie pretensje. Warto też zebrać kilka ofert, porównać i negocjować warunki. Mi sporo obniżyli w ramach kontroferty.



Adam Mądry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 20, 2016 23:06
Lokalizacja: Waeszawa
Kontakt:

Re: Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: Adam Mądry » śr lut 01, 2017 09:40

Zależy gdzie - może w VW musisz oddać, chociaż wątpię. Generalna zasada jest taka, że przy najmie też możesz to auto wykupić, tak jak przy leasingu.
Czym różni się leasing od najmu? Strukturą opłat i możliwością zwrotu auta. Podatkowo to to samo. Inna sprawa, że niektóre firmy leasingu fabrycznego kasują klienta na końcu na bardzo duże kwoty. Ale to już każdy sam sobie kalkuluje.



VersonL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 02, 2017 20:25

Re: Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: VersonL » czw lut 02, 2017 20:30

Warto szukać. Na rynku jest sporo interesujących ofert leasingowych. Poza tym wiele przedsiębiorców zajmujących się załatwianiem leasingu dla klientów indywidualnych będą w stanie wyłożyć Ci najlepsze dla Ciebie oferty. Ja osobiście skorzystałem z oferty banku ToyotaBank https://www.toyotabank.pl/dla-kierowcy/ ... alkulator/" onclick="window.open(this.href);return false; - tutaj masz kalkulator leasingowy. Praktycznie każda firma zajmująca się leasingiem ma swój kalkulator cenowy, i ja właśnie od tego zaczynałem poszukując. No bo nie oszukujmy się, cena gra najwyższą rolę. Dodatkowo ten bank ma też sporo innych korzyści. Przede wszystkim pakiet assistance za 8zł... no chyba nikt nie jest w stanie przebić tej ceny.



Adam Mądry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 20, 2016 23:06
Lokalizacja: Waeszawa
Kontakt:

Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: Adam Mądry » pn maja 01, 2017 17:07

Warto też zapoznać się z nową ofertą leasingową Alior leasing. Moim zdaniem ciekawa i może być konkurencyjna.



Awatar użytkownika
Białek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt mar 21, 2017 11:45

Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: Białek » pn maja 01, 2017 22:07

Ja nie mam wątpliwości, że zakup za gotówkę jest najtańszy - także na firmę, ale związałem się z VW leasing - zgadnijcie dlaczego :). Wariant z wysoką kwotą wykupu pozwala zminimalizować bieżące wydatki. Po 4 latach "tracę" auto, mogę tez wykupić. Akurat w mojej sytuacji, uważam, że ma to sens. Poprzednie auto kupowałem za gotówkę w wtedy też to miało sens.



Ghugidua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 29, 2018 16:08

Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: Ghugidua » wt lut 06, 2018 10:13

wprawdzie to forum vw, ale mam coś ze skody. Dobry dealer skoda - może tam coś znajdziecie ;)



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: marzyciel33 » wt maja 21, 2019 14:29

W przypadku leasingu samochodowego trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy takich jak wysokość ubezpieczenia, takich jak fakt, że oni często chcą aby podpisywać weksle - moim zdaniem, weksel nie wchodzi w grę, zwłaszcza, że oni chcą często weksle in blanco.

Ubezpieczenie - warto zadbać o to, abyśmy mieli wolną rękę jeżeli o to chodzi. Jeżeli to leasing decyduje o ubezpieczeniu, możemy być niemal pewni,że będzie to dużo droższe.
Proponuję sprawdzić jeszcze jak coś tutaj pod linkiem: h. - koszta związane z ubezpieczeniem.
Ostatnio zmieniony pn cze 03, 2019 12:11 przez marzyciel33, łącznie zmieniany 1 raz.



grazynakat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 24, 2019 03:14

Re: Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: grazynakat » wt gru 24, 2019 03:33

Ja mam osobiście jeden samochód w leasingu na firmę i powiem szczerze że całkiem sporo za to płacę. Co prawda jest to suv mazdy ale kosztuje ponad 2 tyś zł netto miesięcznie. Gdyby nie to że biznes dobrze idzie to raczej bym się na to nie zdecydowała.



igro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 07:40

Re: Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: igro » czw mar 05, 2020 14:27

Leasing samochodowy może i jest całkiem fajną opcją - ale warto mieć świadomość tego, że firmy udzielające leasingów, to często banki. Nie można w związku z tym pozwolić na nadmierne generowanie kosztów.
Dlatego zawsze powtarzam, przed podjęciem decyzji, należy dokładnie zapoznać się z warunkacmi, z tabelą opłat i prowizji, aby później nie było niemiłego zaskoczenia.
Historię kredytową można budować jeszcze na studiach np zakładając konta bankowe, np tutaj i utrzymywać dodatnie salda.



karwal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 30, 2020 14:05
Kontakt:

Re: Ile kosztuje leasing samochodowy?

Post autor: karwal » czw lip 30, 2020 14:43

Jolieye pisze:
czw lip 30, 2020 13:40
Jaka jest zaleta leasingu samochodu przed jego zakupem? Kto ma doświadczenie?
Zależy jakiego leasingu. Na firmę? Z reguły jest korzystny. Po pierwsze generuje koszty. Po drugie generuje koszty. Po trzecie generuje koszty.
VW ze względu na swój bank może zaoferować bardzo korzystne warunki, więc nie wiem czemu na forum VW pełno linków do jakiś leasingodawców :P, które sam VW swoją ofertą z pewnością przebije :)
Leasing konsumencki i wynajem długoterminowy wg mnie są znacznie mniej korzystne dla konsumenta.Tylko i wyłącznie korzystne jak chcesz zmieniać auto co 2-3 lata (ale i tak nie zawsze).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Linki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości