[mk2] Golf 2 1.8 RP emulacja sondy na LPG

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kazikb3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:28
Lokalizacja: Jodłówka

[mk2] Golf 2 1.8 RP emulacja sondy na LPG

Post autor: kazikb3 » pn sty 27, 2020 23:17

Witam serdecznie , mam golfa 2 z silnikiem 1.8 RP , od długiego czasu borykam się z problemem emulacji sondy przy jeździe na LPG . Wiem że temat kilka razy poruszany ale mój komputer benzynowy ciągle się sprzeciwia co daje ciągle zalewanie silnika na pracy na PB. Mam instalacje na tzw. śrubę i centralka do tego Stag2-W , na początku kabelek od sondy został przez gazownika na stałe odcięty i podłączony bezpośrednio do masy ale to nie oszukało komputera benzynowego , po kilku dniach na PB nie dawało się jechać . Odłączyłem kleme i autko zaczęło palić więc zagłębiłem trochę temat i kupiłem emulator sondy lambda firmy Lecho http://www.lecholpg.pl/pl/produkt-22 nom niestety dalej to nie pomogło choć było lepiej komputer trzymał ustawienia dawki paliwa trochę dłużej , ale ciągle nie było tak że po jeździe na LPG przełączam na PB i auto jedzie bez problemu , więc znalazłem kolejny wątek żeby przy pracy na LPG dać sygnał sondzie lambda na masę , no i kolejny raz się zawiodłem bo nadal to nie dział i mapy PB się rozjeżdżają . Już tracę nadzieję że da się to jakoś ogarnąć ale znalazłem w necie emulator sondy lambda firmy lepard model EM.035.3 i można w nim ustawić czas H i L i może to zadziała ? Proszę o jakieś pomysły



slodky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 11:07
Lokalizacja: STARY KONTYNENT / TARNÓW

[mk2] Re: Golf 2 1.8 RP emulacja sondy na LPG

Post autor: slodky » ndz maja 17, 2020 19:37

Rozetnij pamięć sterownika( stałe zasilanie) na przekażniku.



kazikb3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:28
Lokalizacja: Jodłówka

[mk2] Re: Golf 2 1.8 RP emulacja sondy na LPG

Post autor: kazikb3 » pn maja 18, 2020 23:41

Czyli w tym silniku tylko taka opcja zostaje ? Myślałem że dobre ustawienie emulatora sondy załatwi sprawę i w przypadku braku lpg po przełączeniu na pb będzie silnik normalnie działał



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości