[mk4] 1.6 16V ile wam pali gazu?

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gornik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 11:48

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: Gornik92 » pt sie 24, 2018 10:14

Wydaję mi się, że coś jest ostatnio nie tak. Zatankowałem za 30 zł co daje 13 L gazu, zrobiłem 60 km po mieście i zalałem do pełna i wyszło, że zostało niecałe 3 Litry gazu? To co wychodzi 15L na 100 po mieście? Teraz zobaczymy ile zrobię na pełnej butli i będzie to w większości trasa. Wiem, że w dużej mierze za spalanie odpowiada sonda lambda która u mnie jest podobno odłączona. Możliwe to? Hubi14 pisałeś, że do spalania mogą przyczyniać się łożyska w kołach, a u mnie właśnie coś huczy w trakcie jazdy zauważalnie bardziej od 60 km/s w górę i prawdopodobnie to któreś łozysko ale nie jestem ekspertem i trudno mi stwierdzić od czego ten dźwięk dochodzi. Pewien mechanik oglądał auto od spodu i mu o tym mówiłem ale patrzył na łożyska i niby nic takiego tam nie widzi i, że to ja mu muszę powiedzieć któro hucyz bo tak sie stwierdzić nie da (serio, to chyba on powinien wiedzieć co jest nie tak). Przedwczoraj robiłem przegląd i mi powiedzieli co jest do roboty: 2 końcówki drążków przód, 2 sworznie wahaczy przód, przednie wahacze, tylne tulejki no i oczywiście tarcze i klocki. Mówił mi gość, że na razie nie ma żadnych luzów ale przez to mogą zacząć się pojawiać także pora powoli sie za to zabierać. Tylko właśnie to spalanie zaczęło mnie nie pokoić i się zastanawiam czy nie pochodzi właśnie od tego co wymieniłem...



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: luckyboy » pt sie 24, 2018 10:18

Gdyby była odłączona to paliłby się chęci a silnik pracowałby w trybie awaryjnym na stosunkowo bogatej mieszance.



Awatar użytkownika
Gornik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 11:48

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: Gornik92 » pt sie 24, 2018 10:41

Jakby pracował w trybie awaryjnym to raczej bym to odczuwał i pewnie swieciłaby się jakas kontrolka? Tak mi gość powiedział o tej sondzie w moim mieście gdzie nie mógł nawet dojść do tego, ze wcześniej miałem 2 wtryskiwacze od gazu uwalone także jego bym do końca na poważnie nie brał(musiałem jechać do sąsiedniego miasta i tam gość dopiero mi powiedział że belka wtryskiwaczy do wymiany). Facet w ogóle mówił, że tak ma być gdzie szarpało silnikiem i falowały obroty xD Na pewno gdyby była odłączona sonda to bym to jakoś konkretnie odczuwał. Nie wiem moze ja po prostu mam złą technike jazdy po mieście bo czasem lubie sobie przeciągnąć powyżej 3k obr i dlatego tyle pali? Silnik nie daje żadnych niepokojących objawów. Ogólnie muszę też zmienić olej wraz z filtrem bo przejechałem już ok 13k km. Od oleju to raczej nie możliwe żeby więcej palił? Dziwne tylko właśnie, że gosć od gazu nie mógł odczytać raportów spalania gazu na komputerze twierdząc, że sonda jest odłączona. A z tego co czytam jest taka sytuacja możliwa. Gdzie ona się dokładnie znajduję, może ja sam jestem w stanie to sprawdzić?



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: Maszan » pt sie 24, 2018 21:25

No dobrze tylko jesli sonda nie jest podpieta fizycznie do sterownika LPG to nic to nie zmienia- ja tez nie mam podpietej.Sekwencja czyta sygnaly z wtryskiwaczy- to nie druga generacja, ze sonda musiala byc podpieta i sprawna zeby system dzialal.Dobrze by bylo jakbys uzupelnil gdzie mieszkasz to moze ktos by Ci doradzil gdzie sie udac do kumatego gazownika.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

Zdylu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 14:26

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: Zdylu » ndz sie 26, 2018 09:56

U mnie przy trybie awaryjnym sondy(uszkodzona wiązka), nawet nie odczułem innej pracy silnika, a palił 12-13L(1.4 16V).



Awatar użytkownika
Gornik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 11:48

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: Gornik92 » ndz sie 26, 2018 16:13

Czyli wychodzi na to, że pali mi za duzo skoro powiedziano mi, że sonda jest odłączona i na komputerze nie można było odczytać raportów spalania... Pytanie tylko dlaczego sonda jest u mnie odłączona.



HiSpect
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 22, 2016 14:24

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: HiSpect » pn wrz 03, 2018 06:43

Zacząłem czytać Twój post i się zastanawiać, czy aby mi samochodu nie ukradłeś :D Tyle, że przebieg się nie zgadza i producent instalacji. Ja robię na butli około 400km jeżdżąc do pracy (w jedną stronę 31km z czego 10 to miasto, reszta autostrada), mój rekord to 480 ale to na trasie. Do butli mi wchodzi ~39-40l gazu.



Awatar użytkownika
Gornik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 11:48

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: Gornik92 » wt wrz 04, 2018 07:29

HiSpect no to ty masz trochę większa butle i jeździsz większość w trasie więc to możliwe bo sam w trasie zrobię wiecej. Ostatnimi czasy tankuje na grosarze i ostatnio znów padł rekord większość po mieście i ok 40 km trasy, na pełnej butli zaledwie 230km gdzie zalane było ok 34L gazu. Polecono mi zmianę stacji benzynowej na lotos także zobaczymy ile teraz zrobię. Byłem u mechanika i on sprawdzał te sondę i okazało się że mam dwie i wszystkie są podpięte ale czy działają prawidłowo to już nie wiadomo heh. Jak jeździcie po miescie, w jakim zakresie obrotów zmieniacie średnio biegi? Najlepiej chyba przy 50 -60 km/h wrzucić 5 bieg i się toczyć chodź ja rzadko to stosuje. Chodzi mi o Eco driving tym samochodem.



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: luckyboy » wt wrz 04, 2018 07:54

Przy 50-60km/h jedziesz na 4 biegu mając 2000-2200 obrotów. Mniejsze obroty nie są wskazane.



Awatar użytkownika
Gornik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 11:48

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: Gornik92 » wt wrz 04, 2018 08:19

No to ja tak jeżdzę ale po prostu pytam o styl jazdy tym samochodem tak aby spalić jak najmniej. Bo mam wrażenie, że u mnie po prostu za duzo po tym mieście pali a w jakiś korkach dużych nie stoję często. Jest ktoś na forum kto tym samochodem robi podobne wyniki do moich na takiej butli?



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: luckyboy » wt wrz 04, 2018 08:58

Ja na mieście spalam teraz do 10l LPG a sobie nie żałuję gazu Mam 10km do pracy, 2km po bułki i na zakupy.



HiSpect
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 22, 2016 14:24

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: HiSpect » śr wrz 05, 2018 00:33

Gornik92 pisze:
wt wrz 04, 2018 07:29
HiSpect no to ty masz trochę większa butle i jeździsz większość w trasie więc to możliwe bo sam w trasie zrobię wiecej. Ostatnimi czasy tankuje na grosarze i ostatnio znów padł rekord większość po mieście i ok 40 km trasy, na pełnej butli zaledwie 230km gdzie zalane było ok 34L gazu. Polecono mi zmianę stacji benzynowej na lotos także zobaczymy ile teraz zrobię. Byłem u mechanika i on sprawdzał te sondę i okazało się że mam dwie i wszystkie są podpięte ale czy działają prawidłowo to już nie wiadomo heh. Jak jeździcie po miescie, w jakim zakresie obrotów zmieniacie średnio biegi? Najlepiej chyba przy 50 -60 km/h wrzucić 5 bieg i się toczyć chodź ja rzadko to stosuje. Chodzi mi o Eco driving tym samochodem.
Niby tak ale to, że jest coś nie tak z Twoją instalacją lub nogą jest w tym przypadku widoczne bez żadnego liczenia :chytry: Jak pracowałem w Krakowie mając do pracy ~20km to też spalanie nie przekraczało nigdy 10l gazu na setkę, mimo, że miałem ~18 skrzyżowań z sygnalizacją do pokonania.



Awatar użytkownika
Gornik92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 11:48

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: Gornik92 » wt wrz 25, 2018 10:50

Zatankowałem teraz na lotosie jak mi radzono. 150 km i rezerwa zaczeła mrygać :shock: I tak mryga do tej pory gdzie mam 200. To ile ja jeszcze przejade moze 20 może 30 km? Z samochodu zrobił mi się straszny smok muszę jechać na regulację, najlepiej żeby mi jakiś ogarniety mechanik posprawdzał co może być tego przyczyną. Na benie nie wiem jak jest bo mało na niej jeżdzę ale podejrzewam samą instalkę bo wcześniej aż tak nie paliło :shock:



Grzegorz6018
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 23:45
Auto: Golf iv
Silnik: BCB

[mk4] Re: 1.6 16V ile wam pali gazu?

Post autor: Grzegorz6018 » śr wrz 26, 2018 17:56

Witam, miałem bardzo podobne problemy ze spalaniem jak koledzy w/w.
Sam poradziłem się z tym:
1 Przepustnica do czyszczenia
2 Wymieniłem egr dla pewności/ stary miał nalatanie 200k km
4 Hamulce - przód i tył wymiana/ ewentualnie przegląd
3 Przegląd układu dolotowego i wylotowego.
U mnie sporadycznie wywalało błąd sondy lambda i okazał się nieszczęsny katalizator-na spawach przepuszczało.
Na początku miałem spalanie w gr 11/12 l , po wymianach/ naprawach zszedłem do 8/9 w mieście i to na gazie.
Mam silnik BCB, gaz Brc. ( filtry na czas też warto wymieniać i olej ;-) )



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości