Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
diabel0903
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 15, 2015 06:47

Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: diabel0903 » sob sie 27, 2016 12:31

Przepustnicę wymiałem rok temu. Ale jak dodaje gazu żeby trzymać go na obrotach to słychać takie syczenie. Ale w przewodzie dolotowym powietrza mam małą dziurkę w tej małej części
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



f8l8x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 21, 2016 21:50

Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: f8l8x » sob wrz 17, 2016 11:39

Mam 1.6sr, założony gaz z osprzętem STAG- koszt 2000zł. Gazu pali tyle ile benzyny! od 8 litrów na trasie do max 10 litrów w mieście. Nie żałuje tej decyzji. Spadek mocy nie zauważalny. Jednak w chwili montowania gazu silnik na benzynie falowal co przełożyło się na prace na gazie. Do tego dochodzi taki oto problem. Gdy odpalam fure, chodzi przez pare sekund na benzynie, przełacza się na gaz i w tym momencie musze dodać gazu aby zwiększyć obroty bo gdy tego nie zrobi to silnik gaśnie. Gazownik mówi że to nie jego wina tylko zła praca silnika na benzynie. Co o tym myślicie?



Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: Azgorath » sob wrz 17, 2016 18:00

Zbyt wcześnie przełącza się na gaz i może parownik przymarza? Na ile masz ustawione przełączanie gazu? U mnie przy 40 stopniach na cieczy chłodzącej.
Co do falujących obrotów, to temat rzeka - poczytaj, ale naprawić to trzeba.



f8l8x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lip 21, 2016 21:50

Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: f8l8x » sob wrz 17, 2016 19:22

30 lub 35 stopni chyba



Awatar użytkownika
diabel0903
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 15, 2015 06:47

Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: diabel0903 » pt wrz 30, 2016 18:55

Witam. Nie uporałem się z problemem odpalania samochodu na zimnym silniku. Pokazywało błąd biegu jałowego więc wsadziłem drugą przepustnice, auto może lepiej odpala ale zaraz gaśnie a jak już utrzyma się na obrotach to rzuca całym silnikiem. Czuć benzynę po odpaleniu i przy jezdzie na benzynie zaraz po odpaleniu samochód lekko szarpie i go przydławia (ja mu gaz a on zero reakcji dopiero po chwili reaguje). Obleciałem parę tematów i wyczytałem że mapy gazowe mogą rypać te benzynowe i komputer może szwankować ale po wczorajszej wizycie u gazownika bez zmian. Wszystko jest dobrze ustawione. Na kompie pokazało wyższą wartość powietrza. Świece sprawne, przewody całe, filtry wymienione. Rok temu wymieniałem przepływomierz na używany ale na kompie nie wywala błędu przepływomierza. Jak zgaszę samochód i go odpalę jeszcze raz to jest trochę lepiej. Jutro z samego rana nagram filmik z pracy silnika i wrzucę na forum.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: cinek2004 » pt wrz 30, 2016 20:41

Uszczelki kolektora wymień. Te na łączeniu z blokiem silnika.



Awatar użytkownika
diabel0903
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 15, 2015 06:47

Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: diabel0903 » pt wrz 30, 2016 21:12

Ogolnie ile uszczelek jest w kolektorze? Bo jak będę wymieniał to najlepiej wszystkie. Właśnie znalazłem temat o uszczelkach w kolektorze w tym silniku i paru osobom pomogło :)



Awatar użytkownika
diabel0903
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 15, 2015 06:47

Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: diabel0903 » sob paź 01, 2016 06:48

Zaraz po powrocie do domu po nocce nagrałem prace silnika. Silnik jeszcze nie rozgrzany.
https://www.youtube.com/watch?v=iQdzlyBOdpw" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Re: Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: cinek2004 » sob paź 01, 2016 11:17

Uszczelki pomogą. 4 szt przy bloku, 4 szt na łączeniu z góry.



adas1975
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 25, 2015 19:26

Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: adas1975 » czw paź 20, 2016 20:46

Co do uszczelek, najpewniej zdechły te "przy" bloku silnika, u mnie były o połowę mniejsze niż nówki, ale jak już rozkręcasz kolektor to i wymienia się te "górne". Druga sprawa, najlepiej kupić uszczelki przez allegro, hans pries w intercars względem allegro wychodzi drożej na sztuce o co najmniej 10zł więc lepiej mieć te 8dyszek w kieszonce. Wymiana jest konieczna, po tym zabiegu mamy całkiem inne auto. Miałem takiego mechanika że chciał mi już sondę lambda wymieniać, a jak nie poskutkuje to "szukamy dalej" :) kupiłem autostart za 10zł i sam namierzyłem winowajcę. Po wymianie uszczelek po kilku miesiącach falowanie powraca, ale na vagu jest inny błąd więc chyba czeka mnie czyszczenie przepustnicy i adaptacja. Moja rada, przed jakimikolwiek naprawami podłączyć vaga i umiejętnie czytać błędy, zaczynać od jak najmniejszych kosztów, z tego co czytałem niektórzy wymienili podzespołów za kilka stówek a problem pozostał. I jeszcze jedno, umyć porządnie silnik, jak będzie zasyfiony to mogą być przebicia i będzie nierówno pracować :)



Bohnooze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 02:29
Auto: Seat Leon 1.6
Silnik: AKL

Re: Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: Bohnooze » ndz gru 29, 2019 19:58

psilos1 pisze:
wt sty 19, 2016 00:05
Na gazie jeżdzę juz ponad dwa lata-jakieś 30tys km...zastaw lovato smart.Jak dotychczas bezproblemowo-falowanie i inne problemy z tym silnikiem związane sa z osprzętem-czujnik temperatury,czujnik halla a w szczególności przepustnicą ktora musi byc regularnie czyszczona i adoptowana.
należy to zdementować. Instalacja gazowa nie jest instalacją benzynową. To po pierwsze i wynika z tego parę rzeczy. Np wtryski benzynowe to nie są wtryski LPG. Co z tego wynika. Na minimalnych obrotach masz minimalne czasy wtrysków benzynowych od tego wyliczane są czasy wtrysków gazowych, wtryski benzyny przelewają paliwo płynne. Zaś wtryski gazowe ( nieco inaczej zbudowane) podają gaz w fazie lotnej. Te wtryski gazu mają swoje minimalne czasy otwarcia na które fizycznie zareagują i nie są one tak wydajne i szybkie jak wtryski benzynowe. Co to daje? np niepoprawną dawkę paliwo (LPG) do powietrza podczas minimalnych czasów wtrysków LPG. Gdy na benzynie wtryski benzynowe bez problemu będą dawkować paliwo poprawnie dobierać jego ilość. Dodatkowo przepływ przez wtryski LPG to zależy od kilku czynników np ciśnienia gazu w danym momencie, czy średnic dyszek (czyli otworku przez jaki płynie gaz po przejściu wtrysku). Stąd może pochodzić falowanie obrotów. Wtryski LPG nie są wtryskami benzynowymi nie mają tej samej reakcji mają minimalny czas otwarcia inny więc np gazu jest za dużo na jałowych obrotach. Również gaz ma inne właściwości gdy jest zimny jest gęstszy czyli inna ilość przeleci przez wtryski gdy gaz jest zimny inny gdy ciepły



Bohnooze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 02:29
Auto: Seat Leon 1.6
Silnik: AKL

Re: Golf 1.6 SR opinie na temat założenia gazu

Post autor: Bohnooze » ndz gru 29, 2019 20:15

adas1975 pisze:
czw paź 20, 2016 20:46
I jeszcze jedno, umyć porządnie silnik, jak będzie zasyfiony to mogą być przebicia i będzie nierówno pracować :)
sugerujesz zalać elektronikę silnika? bez żartów niech nikt nie wykonuje takich operacji mycia. aby sprawdzić przebicia trzeba... sprawdzić przebicia np opylić w ciemności przy kablach czy przeskakują iskry ale równie dobrze mogą być wadliwe fabrycznie końcówki kabli WN (miałem Championy takie gdzie wcale nie było styku z metalowymi złączkami albo po czasie wiązka węglowa kabla odłączyła się od końcówki zapinki) lub wadliwe świece (taż miałem Denso jedna elektroda które przebijały sobie na ceramice). Przebicia mogą też być bardzo małe pod fajkami.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości