Wypadający zapłon na LPG I gen.

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
itfocus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sie 05, 2015 10:43
Lokalizacja: Słupca

Wypadający zapłon na LPG I gen.

Post autor: itfocus » pt lut 05, 2016 15:13

Witam!
Od jakiegoś czasu mam problem z moim Golfem, silnik 1.6 b+g na gaźniku. Jakiś czas temu zauważyłem, że kiedy w czasie jazdy, szczególnie na wysokim biegu (chociaż na niskich zdarza się też dość często) gwałtownie dodam gazu to silnik podczas wkręcania się na obroty co jakiś czas "szarpnie" - wypada zapłon. Problem występuje tylko i włącznie na LPG, na benzynie nic takiego się nie dzieje. Na zimnym silniku problem się nasila. W czasie normalnej, płynnej jazdy, przy stałej prędkości też co jakiś czas można poczuć szarpnięcie, ale jest to dużo rzadziej niż przy przyspieszaniu. Podejrzewam w pierwszej kolejności świece i kable (gumowa izolacja jednego z kabli, w miejscu, w którym jest wciskana na świecę jest mocno pęknięta, chociaż widać, że w środku i tak jest plastik. Tylko czy wtedy na benzynie też nie powinno być jakiś problemów? Wiem, że LPG jest na to bardziej wrażliwe, ale i tak, na benzynie nie dzieje się kompletnie nic. Dodam jeszcze, że problem występuje sporadycznie, ostatnio kilka razy w zeszłym tygodniu, a cały ten tydzień przejechałem 300km i nie działo się kompletnie nic, a dzisiaj odpaliłem auto i przez całe 20km problem występował. Co myślicie na ten temat? Świece i kable mają na pewno przebieg minimum 12 tys. km. (być może dużo, dużo więcej - nie wiem kiedy były zmieniane).


Golf II 1.6RF '89 - CL z dodatkami - Wanna be GTI :D

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Wypadający zapłon na LPG I gen.

Post autor: iNitiaL » pt lut 05, 2016 15:54

LPG jest bardziej czułe na niedomagania układu zapłonowego. Ja miałem niedawno palec i kopułkę do wymiany to na B było ok a na LPG pupa, w wilgoć (mgła,deszcz) porobiły się problemy - właśnie wypadające zapłony i gaśnięcie. Kable profilaktycznie też wymieniłem bo było jakieś silikonowe kupa na miedziane Beru. Czyli kable, kopułka, palec. Proponuję zdjąć kopułkę i palec najpierw. Jak są całe poprzypalane na czarno to papier ścierny w rękę drobnej gradacji i poprzecierać. Jak problemy znikną to jedno i drugie do wymiany :-)


___

Awatar użytkownika
itfocus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sie 05, 2015 10:43
Lokalizacja: Słupca

Wypadający zapłon na LPG I gen.

Post autor: itfocus » pt lut 19, 2016 15:42

Komplet świec wymieniony, przewody WN wymienione i przy okazji z ciekawości odkręciliśmy filtr gazu - był w dwóch kawałkach i strasznie zasyfiony - wstawiony nowy. Nie wiem co było bezpośrednią przyczyną, bo obydwie rzeczy były zrobione "za jednych zamachem", ale problem już nie występuje. Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)


Golf II 1.6RF '89 - CL z dodatkami - Wanna be GTI :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości