faluje na obrotach faluje, gaśnie, nie ma siły

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zbychu124
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 22, 2016 17:16

faluje na obrotach faluje, gaśnie, nie ma siły

Post autor: zbychu124 » sob sty 30, 2016 13:06

Mam Silnik 1 6 benzyna gaz. jak mówiłem faluje na obrotach ( benzyna) przedziale od dwóch tysięcy potrafi spaść do 900 albo zasnąć . Na gaz przełączam ale dalej chodzi na benzynie. Najprawdopodobniej centralka od gazu padła.Ciężko nim ruszyć w ogóle z miejsca cały czas trzeba pompować pedał gazu. A jak już już jakimś cudem się rozpędzić to jest dobrzeAle jak się zatrzymie nie chce się ruszyć dalej trzeba pompować pedałem gazu. Jak odłączyłem kostkę od czujnika temperaturySamochód już tak nie falowały trzyma obroty około dwóch tysięcy lub ponad 2000. Dodam też że przepustnica była czyszczona



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

faluje na obrotach faluje, gaśnie, nie ma siły

Post autor: hak64 » sob sty 30, 2016 14:08

Kolego, nie mam pojęcia, czy ktoś Ci udzieli poprawnej odpowiedzi (sam za bardzo nie miałem ochoty), bo nie napisałeś jaki to silnik (oznaczenie), jaki model auta, a nawet jaka marka. Chcąc uzyskać konkretną i pomocną informację, określ wpierw temat, potem zadaj konkretne pytanie i opisz problem. Z tym co napisałeś to najlepiej do wróżki...
Jeśli chodzi o falowanie obrotów, to za utrzymanie obrotów na biegu jałowym odpowiada silniczek krokowy, ale do jego poprawnej pracy potrzeba prawidłowych odczytów temperatury silnika, temperatury spalin (sonda lambda), przepływomierza, lub czujnika położenia przepustnicy. Równie dobrze przyczyną może być
zbychu124 pisze:centralka od gazu padła
Jeśli silnik dostaje i pb i lpg, to ma zbyt bogatą mieszankę i nie potrafi tego "przetrawić".


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

zbychu124
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 22, 2016 17:16

faluje na obrotach faluje, gaśnie, nie ma siły

Post autor: zbychu124 » sob sty 30, 2016 14:39

Skoro jesteśmy na forum vw i na dodatek poświęconego GOLFowi to musiałem że to logiczne.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

faluje na obrotach faluje, gaśnie, nie ma siły

Post autor: hak64 » wt lut 02, 2016 11:08

Nadal nie napisałeś jaki to silnik, ani model golfa. Wyciągnij więc sobie logiczne wnioski...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości