1.4 abd sonda lambda

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

1.4 abd sonda lambda

Post autor: Kml89955 » ndz lis 15, 2015 17:54

Witam. Mam kilka pytań co do sondy lambda. Już jakiś czas temu pojawił się u mnie problem z szarpaniem i spadkami mocy podczas rozgrzewania silnika na niskich obrotach do 2tyś. Jeżdżę tylko na gazie , ale dbam o instalację . Zarówno na zimnym silniku jak i na zupełnie rozgrzanym jest wszystko ok. Problem pojawia się w przedziale 40-70st. Wydaję mi się że może to być właśnie uszkodzona sonda lambda ,bo wiem że na zimnym silniku komp nie bierze pod uwagę sondy. Ostatnio byłem na przeglądzie i spaliny wyszły odrobinę za wysokie. Czy jak odepnę sondę lambda z kostki to będą jakieś problem ze spalaniem itp. ? Mam instalację II gen ale oprócz attuatora jest też śruba do regulacji , więc mogę wyregulować jeśli spalanie miało by zależeć właśnie od regulacji na śrubie. W tej chwili spalanie chyba w normie (około 10l w mieście , głównie krótkie odcinki ).



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

1.4 abd sonda lambda

Post autor: jameess » pn lis 16, 2015 10:26

Podpinałeś auto do kompa? Czy może wolisz żeby ktoś z forum użył szklanej kuli?

Na samej "śrubie" bez podpiętej sondy będzie lipa, no ale awaryjnie na takim dziadostwie można się przemieszczać.


P.S.
Dobrą sondę można kupić na szrocie za 50 zł.



Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: 1.4 abd sonda lambda

Post autor: Kml89955 » pn lis 16, 2015 13:54

Wiem że sonda jest walnięta , bo na teście u diagnosty wyszło z tego co pamiętam 0,9 V i praktycznie stała w miejscu i spaliny były odrobinę za wysokie. Skoro mówisz że na samej śrubie będzie lipa to nie ruszam , bo spalanie nie przekracza 10l w mieście , a dzisiaj wyczyściłem parownik z syfu i wydaje mi się że jest trochę lepiej.



barrii95
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 07, 2015 09:21
Lokalizacja: Kwidzyn

1.4 abd sonda lambda

Post autor: barrii95 » wt gru 08, 2015 08:15

No wiesz mozna jezdzic na samej srubie tylko ze wtedy mozesz zaobserwowac albo spadek mocy albo wieksze spalanie bo na srubie dostajesz taka sama dawke lpg a przy II gen jakis tam juz zalazek regulacji wedlug danych jest. Sa jeszcze emulatory sondy lambda do lpg tylko ze nie jestem pewien czy wspolgra to z II gen



hendrix_radek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 12:58

Re: 1.4 abd sonda lambda

Post autor: hendrix_radek » ndz gru 13, 2015 13:07

Kup druga sondę, zamontuj ja. Zresetuj komp gazu i sprawdz czy pomogla wymiana

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

1.4 abd sonda lambda

Post autor: jameess » pt gru 18, 2015 15:43

hendrix_radek pisze:Kup druga sondę, zamontuj ja. Zresetuj komp gazu i sprawdz czy pomogla wymiana

Mądry ty jesteś? Co to znaczy "zresetuj komp gazu"?

Widać że nie masz o tym zielonego pojęcia i jesteś zielony jak szczaw na wiosnę i doradzasz ludziom pisząc jakieś niesamowite brednie.
Później ktoś te brednie przeczyta i i zrobi kuku swojemu autu co się odbije na portfelu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości