problem z odpaleniem

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

problem z odpaleniem

Post autor: Kml89955 » sob lis 29, 2014 22:14

Witam. Mam problem odpaleniem mojego golfa silnik 1.4 abd . Odpalam na gazie. Nigdy nie było problemów z odpalaniem nawet na dużym mrozie. Jakiś miesiąc temu przestał odpalać , bo spaliła się centralka . Na razie nie wymieniłem centralki jedynie została podłączona na krótko by po przekręceniu kluczyka na zapłon od razu przełączał na gaz i znów odpalał bez problemów. Jednak czasami były problemy z obrotami szczególnie na ciepłym silniku. Na zimnym obroty były stabilne około 1100 obr. po rozgrzaniu spadały do 700-750. Jednak czasami w czasie jazdy ( na rozgrzanym silniku ) pedał gazu sam się wciskał , a na postoju obroty potrafiły skoczyć do 3.5-4tyś. Lub po odpaleniu ciepłego silnika obroty skakały od razu do 3.5- 4 tyś , a po kilku sekundach wracały do normy. Od kilku dni mam problem z odpaleniem. Za pierwszym razem Kręci i tak jakby załapuje na 1-2 sek i od razu gaśnie potem już tylko kręci . Po odczekaniu chwili znów jakby chciał odpalić ale nie może. Na benzynie nie odpalam ponieważ mam uszkodzony wtrysk paliwa , pompa jest sprawna. Nie chcę już za dużo inwestować w ten samochód , bo i tak już straciłem na niego dużo nerwów i pieniędzy. Proszę o pomoc i tylko realne i mądre odpowiedzi .



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

problem z odpaleniem

Post autor: Steryd126 » ndz lis 30, 2014 13:32

skaczące samoistnie obroty to często zawieszający się silniczek krokowy, przy swoim gazie pewnie też jest silniczek krokowy, wypnij wtyczkę i zobacz czy coś się zmieni



Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: problem z odpaleniem

Post autor: Kml89955 » ndz lis 30, 2014 21:14

Dzisiaj udało się odpalić za którymś razem , pochodził jakieś 15 min i sam zgasł. Później już nie chciał odpalić tylko tak jak by markował odpalenie. Po wypięciu silniczka krokowego znów odpalił pochodził około 1 min i koniec. Potem już nie chciał. I bez różnicy czy zimny czy ciepły, po prostu odpali raz na chwilę i nagle odcina gaz i koniec. Przy silniczku krokowym od gazu mam też śrubę regulacyjną , ale regulacja nie pomogła.



Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: problem z odpaleniem

Post autor: Kml89955 » wt gru 09, 2014 20:55

No a teraz już tylko kręci i nawet nie dygnie.Zauważyłem że parownik lekko przymarzł. Czy to mogło być przyczyną wcześniejszych problemów z odpaleniem? Jutro spróbuję polać na parownik ciepłą wodą może to pomoże.



bonq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn cze 13, 2011 18:06

Re: problem z odpaleniem

Post autor: bonq » wt gru 30, 2014 16:29

Kml89955 pisze:No a teraz już tylko kręci i nawet nie dygnie.Zauważyłem że parownik lekko przymarzł. Czy to mogło być przyczyną wcześniejszych problemów z odpaleniem? Jutro spróbuję polać na parownik ciepłą wodą może to pomoże.
zamarznięcie parownika równa się brakiem płynu chłodzącego



Awatar użytkownika
til02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 19:16
Lokalizacja: Wrocław

problem z odpaleniem

Post autor: til02 » wt lut 03, 2015 23:19

oblej wrzątkiem parownik a powinno pomóc.



Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: problem z odpaleniem

Post autor: Kml89955 » czw lut 05, 2015 23:50

Dziękuję za odpowiedzi. Problem z odpalaniem już właściwie rozwiązany. Wszystkiemu winna była centralka ,która rozłączała w pewnym momencie gaz, no i dolałem więcej płynu chłodzącego dzięki czemu parownik już nie zamarza. Mam jednak problem z silniczkiem krokowym od regulacji biegu jałowego , który wcześniej zawieszał się , sam zwiększał obroty itd. Robiłem kilka razy reset ecu i za każdym razem przez chwilę działał idealnie a potem nagle schował trzpień i silnik gasł na wolnych obrotach. No a teraz już w ogóle nie reaguje. Za każdym razem na zimnym silniku muszę trzymać nogę na gazie do momentu rozgrzania. Czy można jakoś ustawić obroty pomimo nie działającego silniczka ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości