Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Megaton90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 01, 2014 15:58

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: Megaton90 » pn gru 01, 2014 16:22

Witam wszystkich forumowiczów,
Jestem świeżo co upieczonym kierowcą, i postanowiłem zakupić Moje pierwsze auto.
Wybór padł na VW Golf 4 rocznik 1998, z silnikiem 1.6 8v.
Moje pytanie jest następujące, jaka instalacja gazowa była by dobra dla tego silnika?
Zrobiłem małe rozeznanie w terenie, i jeden z gazowników zaproponował mi takie o to zestawienie:
Byłaby to następująca instalacja:
sterownik: STAG Q Box
reduktor: AC R01 150KM
listwa wtryskowa: AC W01 150KM
butla w miejscu koła zapasowego, wlew gazu pod klapką benzyny.
przewody sztywne: FARO Italy
Koszt całej usługi to 1980 zł, gwarancja na 2 lata itp.
Jak zapatrujecie się na takie zestawienie?
Mam też w okolicy drugiego gazownika który w swojej ofercie ma instalację BRC SEQUENT 24-11. Nie wiem jakie podzespoły były by potrzebne do tego BRC, oraz wiadomo cena była by wyższa.
Prosiłbym o opinie zaproponowanego zestawu STAG, oraz pomoc w dobraniu odpowiednich podzespołów do BRC.
Z Góry Dziękuje każdemu, kto pomoże nowemu kierowcy drożyć się w świat motoryzacji.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: Azgorath » pn gru 01, 2014 17:49

Ja mam AC W01, AC R01, Stag 4+, butla STAKO, montowałem we wrześniu zeszłego roku, też 1.6 8v i wszystko chodzi elegancko, spalanie w mieście gdzie przejechanie 10km zajmuje 15min średnio wynosi 10l/100km przy dynamicznej jeździe, więc nie ma źle, przełączanie przy 40 stopni temp. wody.
Przy zakładaniu LPG wymień przy okazji przewody zapłonowe na np. Beru + świece i będzie wszystko śmigać elegancko.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: WichuTM » pn gru 01, 2014 18:26

Megaton90 pisze:Witam wszystkich forumowiczów,
Jestem świeżo co upieczonym kierowcą, i postanowiłem zakupić Moje pierwsze auto.
Wybór padł na VW Golf 4 rocznik 1998, z silnikiem 1.6 8v.
Moje pytanie jest następujące, jaka instalacja gazowa była by dobra dla tego silnika?
Zrobiłem małe rozeznanie w terenie, i jeden z gazowników zaproponował mi takie o to zestawienie:
Byłaby to następująca instalacja:
sterownik: STAG Q Box
reduktor: AC R01 150KM
listwa wtryskowa: AC W01 150KM
butla w miejscu koła zapasowego, wlew gazu pod klapką benzyny.
przewody sztywne: FARO Italy
Koszt całej usługi to 1980 zł, gwarancja na 2 lata itp.
Jak zapatrujecie się na takie zestawienie?
Mam też w okolicy drugiego gazownika który w swojej ofercie ma instalację BRC SEQUENT 24-11. Nie wiem jakie podzespoły były by potrzebne do tego BRC, oraz wiadomo cena była by wyższa.
Prosiłbym o opinie zaproponowanego zestawu STAG, oraz pomoc w dobraniu odpowiednich podzespołów do BRC.
Z Góry Dziękuje każdemu, kto pomoże nowemu kierowcy drożyć się w świat motoryzacji.
Pozdrawiam
Bierz ten zestaw STAGa, cena przyzwoita, osprzęt wystarczający i wytrzymały. BRC sobie odpuść, nie warto..



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: Dam » pn gru 01, 2014 18:45

Polecam Staga. Zaoferowane Tobie komponenty są jak najbardziej ok zaś nieobecność Valteków w zestawie pozytywnie rokuje co do samego gazownika, a jak wiadomo najważniejszy jest prawidłowy montaż.

Tyle o ile przez 2 lata nic Cie nie interesuje bo masz gwarancje, to po 2 latach koszty ewentualnych problemów spadają już na Ciebie i na tym polu BRC niestety przegrywa ze względu na droższe podzespoły.

Z technicznych aspektów warto by wtryskiwacze były zamontowane pionowo, wówczas ich żywotność jest najdłuższa i również polecam wymienić od razu świece.



Megaton90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 01, 2014 15:58

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: Megaton90 » pn gru 01, 2014 19:16

Co do BRC, dostałem propozycję montażu instalacji w cenie 2500 zł, i mam dylemat... (Myślałem, że po zdaniu prawa jazdy będzie łatwiej, a tu więcej problemów, zagwostek itp)



Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: Azgorath » pn gru 01, 2014 20:05

Dam pisze:Polecam Staga. Zaoferowane Tobie komponenty są jak najbardziej ok zaś nieobecność Valteków w zestawie pozytywnie rokuje co do samego gazownika, a jak wiadomo najważniejszy jest prawidłowy montaż.

Tyle o ile przez 2 lata nic Cie nie interesuje bo masz gwarancje, to po 2 latach koszty ewentualnych problemów spadają już na Ciebie i na tym polu BRC niestety przegrywa ze względu na droższe podzespoły.

Z technicznych aspektów warto by wtryskiwacze były zamontowane pionowo, wówczas ich żywotność jest najdłuższa i również polecam wymienić od razu świece.
:bigok: Możesz też spojrzeć na forum lpg, czy warsztat, który chcesz wybrać jest polecany, dobry gazownik to podstawa, żeby potem jeździć bez żadnych problemów.
Megaton90 pisze:Co do BRC, dostałem propozycję montażu instalacji w cenie 2500 zł, i mam dylemat... (Myślałem, że po zdaniu prawa jazdy będzie łatwiej, a tu więcej problemów, zagwostek itp)
To dopiero początek :pub: Na prawie jazdy prawie niczego nie uczą z kwestii dbania o stan techniczny samochodu itp.



Megaton90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 01, 2014 15:58

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: Megaton90 » wt gru 02, 2014 16:03

A czy zakładając instalację gazową trzeba wymienić świecie na jakieś "specjalne" dopasowane do instalacji?
Olej to wiem, że musi zostać wymieniony.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: Dam » wt gru 02, 2014 20:01

Generalnie pojęcie ,,świeca do lpg" to marketing, ale trzeba mieć na uwadze pewne fakty.

Na LPG auto jest bardziej wymagające co do układu zapłonowego. Wszelkie niedomagania w tym zakresie wyjdą najpierw w pracy na gazie (poszarpywania, wypadanie zapłonów czy też w skrajnych przypadkach strzały w kolektor.) a niekoniecznie będą widoczne w pracy na benzynie.

Wynika to z faktu iż mieszanka gazu i powietrza ma większą rezystancję elektryczną (opór) przez co iskra ma ciężej przeskoczyć na elektrodzie niż w przypadku benzyny.

Generalnie auto powinno jeździć na świecach takich jakie zaleca producent auta, na forum polecane są NGK BKUR6ET-10 (są to świece 3 elektrodowe). Jednak osobiście jestem zwolennikiem świec jedno elektrodowych o zmniejszonym odstępie elektrod w celu łatwiejszego przeskakiwania iskry. Dlatego mogę polecić Ci świece Boscha FR 6 DC+, dobrane z katalogu, sam takie użytkuję.

Niezależnie jakie świece wybierzesz (byle markowego producenta wedle katalogu) to najważniejsze jest aby świece wymieniać możliwie regularnie. Przy regularnej wymianie przewody zapłonowe i sama cewka nie będą dostawać tak w kość, gdyż jak wiadomo sprawność jednego elementu (świec) wpływa na żywotność drugiego (kable, cewka). Wówczas będziesz mógł się cieszyć niezawodną pracą silnika i nie skrócisz niepotrzebnie żywotności cewki czy też przewodów zapłonowych.



Megaton90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 01, 2014 15:58

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: Megaton90 » wt gru 02, 2014 20:35

No właśnie po zamontowaniu instalacji gazowej, chce od razu wymienić świece i przewody. Wszystko chce NGK, gdyż uznaję tą firmę za najlepszą.
Czy gazownik w trakcie montowania instalacji, wymieni mi również przewody i świece? Nie będzie to dla Niego problem, jeżeli dostarczę mu części?



j4ro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 05, 2013 22:10

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: j4ro » wt gru 02, 2014 20:46

Świece polecam Ci założyć jednak 3-elektrodowe i najlepiej NGK BKUR6ET z odstępem 0,8 mm (V-Line 27). Przerabiałem jedno elektrodowe w swojej 8V i szybko wyleciały.
Co do montażu to koszt podejrzanie niski... Zapytaj o demontaż kolektora do nawiercania wkrętek (muszą być blisko wtryskiwaczy benzynowych, a wężyki od wtryskiwaczy LPG możliwie najkrótsze i równe). Świece lepiej dostarczyć przed montażem - jak zrzuci kolektor to będzie łatwy montaż, bo później to gimnastyka...

Reduktor zmienił bym jeśli to możliwe na KME TUR.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: Dam » wt gru 02, 2014 21:10

Megaton90 pisze:No właśnie po zamontowaniu instalacji gazowej, chce od razu wymienić świece i przewody. Wszystko chce NGK
Zatem weź takie jak napisał jaro bez -10 na końcu numeru, te mają mniejszy odstęp elektrod niż te z -10 na końcu.
Megaton90 pisze:Czy gazownik w trakcie montowania instalacji, wymieni mi również przewody i świece? Nie będzie to dla Niego problem, jeżeli dostarczę mu części?
Generalnie szanujący swoją pracę i spokój klienta gazownik sam proponuje wymianę świec a przed montażem diagnozuje auto w celu wykluczenia ewentualnych usterek. Po prostu kup świece i daj do wymiany. Przy okazji ściągania kolektora (o ile to zrobi) wymieniłbym tez gumki pod nim gdyż to częsta bolączka a zaoszczędziłbyś trochę nerwów w przyszłości, zwłaszcza że koszt niewielki.



Megaton90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 01, 2014 15:58

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: Megaton90 » wt gru 02, 2014 21:18

No właśnie gazownik powiedział, że zdejmuje kolektor, i gdybym mu nie wierzył to nawet zrobi zdjęcie, więc powinno być ok. Co do reduktora, dlaczego KME TUR?
Tak zrobię dostarczę mu świece i przewody. Jak robić to już na zicher ;)



j4ro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: śr cze 05, 2013 22:10

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: j4ro » czw gru 04, 2014 18:47

ACR R01 trafiają się takie, że pływa w nich ciśnienie. Na lpg forum jest o tym wątek na 150 stron. Jedni mówią, że coś w nich poprawili, a drudzy zaraz że jednak nadal trafiają się kapryśne. Możesz zapytać też o Zavolli zeta N (sam na takim jeżdżę). Kme tur ma podobną konstrukcję co ten zavolli i obrabia też podobne moce, czyli do około 150 KM.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Golf 1.6 8v 1998r Jaka instalacja gazowa

Post autor: psilos1 » śr gru 24, 2014 18:36

Od trzech lat(32 tys km)jeżdzę na Lovato smart +świece irydowe NGK BKR6EIX-11...jak dotychczas całkowicie bezproblemowo... 45 litrów gazu starcza średnio na 400-450 kilometrów(60% miasto 40% trasa)



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości