Nie zapala na lpg, tykający przełącznik lpg.

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wertyc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: śr gru 17, 2008 17:17
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Nie zapala na lpg, tykający przełącznik lpg.

Post autor: wertyc » czw lis 13, 2014 23:00

Witam.
A więc tak, po dłuższym nieużytkowaniu golfika postanowiłem w końcu nim pośmigać. I tu powstaje problem. Nie zapala ani na gazie ani na benzynie!
Co zauważyłem: jak przekręcałem na zapłon to nic nie słychać, ani pompki paliwa ani cyknięcia elektrozaworu od gazu. Jak kluczyk przekręcam na pozycję off to słychać cyknięcie spod maski. Postanowiłem przejrzeć wszystkie bezpieczniki w skrzynce (są całe), poruszałem wsuwkami od gazu (przy butli i pod maską) i teraz jest na odwrót tzn. teraz słychać elektrozawór przy butli przy zapłonie a przy pozycji "off" już nic nie słychać. Wcześniej elektrozawór przy butli czasem się otwierał, ale to raz na 15-20 przekręceń kluczykiem. Mało tego jak przełącznik od gazu jest w pozycji lpg to słychać jak dochodzi odgłos tykania z tego przełącznika i dioda miga na zmianę na kolor zielony i czerwony. Na popych golfik zapala i działa na gazie normalnie. Jak się zagrzeje i go zgaszę i chcę znowu zapalić to muszę z 5 razy zakręcić rozrusznikiem i pół sekundy po zapaleniu słychać otwierający się elektrozawór w butli.
Wcześniej golfik zapalał super, normalnie z pół obrotu i chodził i na benzynie i na gazie.
Pacjent to golf III, 1992r., 1.8 ABS, instalacja nieznana mi, kupiona w samochodzie.
Jeśli ktoś z Was miał taki problem kiedyś to proszę o poradę. Pozdrawiam



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Nie zapala na lpg, tykający przełącznik lpg.

Post autor: Eyk88 » pt lis 14, 2014 01:02

Rozrusznik kręci? bo nie wspomniałeś. Padł akumulator?



Awatar użytkownika
wertyc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: śr gru 17, 2008 17:17
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Nie zapala na lpg, tykający przełącznik lpg.

Post autor: wertyc » sob lis 15, 2014 12:55

Tak rozrusznik kręci, akumulator też w porządku.



McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Nie zapala na lpg, tykający przełącznik lpg.

Post autor: McBoss » ndz lis 16, 2014 02:31

Na poczatek odlacz LPG. Pozniej sprawdzaj: Swiece, palec rozdzielacza, przewody WN i inne rzeczy w tych okolicach.


Jak mozesz to podlacz VAG i sprawdz czy nie ma zadnych bledow. Moze ktorys z czujnik rowniez zakonczyl swoj zywot.



Awatar użytkownika
wertyc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: śr gru 17, 2008 17:17
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Nie zapala na lpg, tykający przełącznik lpg.

Post autor: wertyc » pn lis 17, 2014 15:14

Ok sprawdzę, ale nie zastanawia Was to "tykanie" przełącznika lpg? Gdzieś coś czytałem, że to może być sprawa poluzowanej gdzieś masy, może ktoś z Was miał taki przypadek z tym przełącznikiem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości