szarpania na gazie

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafal_77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 28, 2014 21:23

szarpania na gazie

Post autor: Rafal_77 » czw sie 28, 2014 21:42

Witam,
mam Golfa 4 z silnikiem 2.0 od pewnego czasu mam problemy z jazdą na LPG, podczas mocniejszego naciśnięcia na pedał gazu auto szarpie, na benzynie takiego objawu nie ma.
Miesiąc temu wymieniłem świece i kable, nawet cewka została włożona inna.
Ktoś może wie w czym jest problem?



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

szarpania na gazie

Post autor: Dam » czw sie 28, 2014 23:28

W instalacji LPG :grin:
Obstawiam czerwone Valteki albo źle wyregulowaną instalacje ale dla swiętego spokoju zapytam:
-jakie wtryskiwacze?
-jaki reduktor?
-kiedy ostatnio wymienione filtry?
-ile przejechane na instalacji?



Rafal_77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 28, 2014 21:23

Re: szarpania na gazie

Post autor: Rafal_77 » pt sie 29, 2014 04:56

Dam pisze:W instalacji LPG :grin:
Obstawiam czerwone Valteki albo źle wyregulowaną instalacje ale dla swiętego spokoju zapytam:
-jakie wtryskiwacze?
-jaki reduktor?
-kiedy ostatnio wymienione filtry?
-ile przejechane na instalacji?
Niestety nie wiem jaki wtryskiwacz i jaki reduktor mam. Przepraszam za głupie pytanie, ale można to jakoś odczytać?
Filtry były wymieniane ok. 2 tygodni temu. Na instalacji mam przejechane prawie 50 tyś kilometrów.
Jeszcze chciałem dodać, że po wymianie filtrów i regulacji (ok. 2 tygodni temu) przez trzy dni było ok, potem zaczęły się problemy. Tydzień temu została wymieniona cewka na używaną i problemy ustały, a wczoraj wróciły.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

szarpania na gazie

Post autor: Eyk88 » pt sie 29, 2014 09:56

Pojeździj na benzynie jeden dzień.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

szarpania na gazie

Post autor: Dam » pt sie 29, 2014 10:25

Rafal_77 pisze:ale można to jakoś odczytać?
Jak najbardziej, otworzyć maskę i sprawdzić na tychże elementach naklejki.
W przypadku braku naklejek zrobić zdjęcie i wrzucić tutaj.
Rafal_77 pisze:Jeszcze chciałem dodać, że po wymianie filtrów i regulacji (ok. 2 tygodni temu) przez trzy dni było ok
W jaki sposób auto było regulowane? Na postoju czy na drodze?



Rafal_77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 28, 2014 21:23

Re: szarpania na gazie

Post autor: Rafal_77 » pt sie 29, 2014 11:32

Eyk88 pisze:Pojeździj na benzynie jeden dzień.
Przepraszam, że tak zapytam, ale pomoże to coś?

Dam pisze:
Rafal_77 pisze:ale można to jakoś odczytać?
Jak najbardziej, otworzyć maskę i sprawdzić na tychże elementach naklejki.
W przypadku braku naklejek zrobić zdjęcie i wrzucić tutaj.
Rafal_77 pisze:Jeszcze chciałem dodać, że po wymianie filtrów i regulacji (ok. 2 tygodni temu) przez trzy dni było ok
W jaki sposób auto było regulowane? Na postoju czy na drodze?
Postaram się sprawdzić te elementy po pracy.
Z tego co mówił mechanik to regulacja była na drodze, ale niestety nie było mnie przy tym.



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

szarpania na gazie

Post autor: Dam » pt sie 29, 2014 11:45

Rafal_77 pisze:Przepraszam, że tak zapytam, ale pomoże to coś?
W Twoim przypadku nie, gdyż jak sam zauważyłeś na benzynie auto pracuje dobrze.

Ten test sprawdza się w przypadku gdy auto źle pracuje na dwóch paliwach i nie wiadomo czy wina leży po stronie LPG czy samochodu.
Wówczas jeżeli po jeździe na benzynie auto zaczyna poprawnie pracować na tym paliwie daje to pewność że wina leży po stronie instalacji LPG, a usterka nie dotyczy samego auta.



Rafal_77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 28, 2014 21:23

Re: szarpania na gazie

Post autor: Rafal_77 » pt sie 29, 2014 20:06

Dam pisze:W instalacji LPG :grin:
Obstawiam czerwone Valteki albo źle wyregulowaną instalacje ale dla swiętego spokoju zapytam:
-jakie wtryskiwacze?
-jaki reduktor?
-kiedy ostatnio wymienione filtry?
-ile przejechane na instalacji?
Z tego co udało mi się ustalić to reduktor jest firmy Lovato. Poniżej podaję linki do zdjęć, mam nadzieję, że to jest to o co chodziło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: szarpania na gazie

Post autor: Dam » pt sie 29, 2014 21:32

Jednak nie masz Valteków a to zawsze plus :) Nie powiem Ci co to za wtryski bo na kitach Lovato się nie znam.

Perspektywa zdjęć jest słaba ale Twoja instalacja wygląda trochę jak wrzut pod maskę a nie instalacja.
Osłona silnika wygląda jakby się obijała o reduktor (wiadomo że silnik pracuje i nie jest sztywno w miejscu), ale może to tylko zdjęcie.

Ciężko powiedzieć co jest bezpośrednią przyczyną Twoich problemów, ale proponowałbym Ci wejść na http://lpg-forum.pl/
Załóż konto, uzupełnij profil, wpisz skąd jesteś, załóż temat i przedstaw swój problem albo poproś by skierowali Cię do kogoś ogarniętego w Twojej okolicy. Na forum jest pełno instalatorów pozytywnie spaczonych na punkcie LPG, znają się między sobą więc na pewno kogoś Ci polecą.

O podzespołach instalacji Lovato wiem nie za wiele i nie wiem jakich przebiegów można się spodziewać po jej elementach, dlatego nie będę wyrokował i wprowadzał Cie niepotrzebnie w błąd.



Rafal_77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw sie 28, 2014 21:23

Re: szarpania na gazie

Post autor: Rafal_77 » pt sie 29, 2014 21:49

Dam pisze:Jednak nie masz Valteków a to zawsze plus :) Nie powiem Ci co to za wtryski bo na kitach Lovato się nie znam.

Perspektywa zdjęć jest słaba ale Twoja instalacja wygląda trochę jak wrzut pod maskę a nie instalacja.
Osłona silnika wygląda jakby się obijała o reduktor (wiadomo że silnik pracuje i nie jest sztywno w miejscu), ale może to tylko zdjęcie.

Ciężko powiedzieć co jest bezpośrednią przyczyną Twoich problemów, ale proponowałbym Ci wejść na http://lpg-forum.pl/
Załóż konto, uzupełnij profil, wpisz skąd jesteś, załóż temat i przedstaw swój problem albo poproś by skierowali Cię do kogoś ogarniętego w Twojej okolicy. Na forum jest pełno instalatorów pozytywnie spaczonych na punkcie LPG, znają się między sobą więc na pewno kogoś Ci polecą.

O podzespołach instalacji Lovato wiem nie za wiele i nie wiem jakich przebiegów można się spodziewać po jej elementach, dlatego nie będę wyrokował i wprowadzał Cie niepotrzebnie w błąd.
Ok, dziękuję za odpowiedź. Spróbuję na tamtym forum zadać pytanie. Jednak jeśli ktoś miałby jakiś pomysł to proszę napisać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości