Problem z odpalaniem i gaśnięciem samochodu

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Najdoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 28, 2014 23:24

Problem z odpalaniem i gaśnięciem samochodu

Post autor: Najdoch » wt sie 12, 2014 23:23

Problem z odpalaniem i gaśnięciem samochodu

Witam, jestem szczęśliwym i nieszczęśliwym posiadaczem Golfa IV Generacji z 2000 r. z silnikiem 1,4 16V. Samochód zakupiłem w styczniu tego roku i miesiąc później założyłem instalację LPG STAG. Od jakiegoś czasu samochód dziwnie zaczął się zachowywać, a mianowicie podczas jazdy gasł, albo na dosłownie ułamek sekundy i odpalał się "na zapych" albo na dłuższy czas gdzie zapalała się aż kontrolka od oleju. Teraz dodatkowo doszły poranne problemy z odpalaniem, gdzie za pierwszym razie po odpaleniu samochód gaśnie od razu a za drugim razem balansuje na bardzo niskich obrotach i tak przez kilka sekund aż ustabilizuje obroty.
Liczne wizyty u mechaników nic nie dały podłączony komputer pokazywał błędy które eliminowaliśmy:

1). Czujnik położenia wału wymieniony
2). Wypadanie zapłonów - cewka wymieniona
3). Świece Wymienione

Zastanawiam się nad wymianą jeszcze kabli zapłonowych ale nie wiem czy to coś pomoże.

Proszę o pomoc bo ja i mechanicy rozkładamy ręce a zawsze marzyłem o Golfie IV i już powoli cała radość z jazdy moim marzeniem motoryzacyjnym zmienia się w koszmar.

POMOCY FORUMOWICZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jeżeli ktoś spotkał się z takim problemem to proszę o pomoc ...

Pozdrawiam załamany...

A tak to wygląda każdego ranka:
" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony pn sie 18, 2014 08:34 przez Najdoch, łącznie zmieniany 1 raz.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Problem z odpalaniem i gaśnięciem samochodu

Post autor: Eyk88 » śr sie 13, 2014 14:07

Błędy jakie na silniku? Na benzynie pracuje normalnie? Nie masz gwarancji?



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Problem z odpalaniem i gaśnięciem samochodu

Post autor: Eyk88 » pn sie 18, 2014 17:19

Tak ciężko odpowiedzieć na pytanie? czujnik temperatury? Hall? Sprawdź błędy najpierw.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z odpalaniem i gaśnięciem samochodu

Post autor: Paweł Marek » czw sie 21, 2014 11:35

kable należy zmienić przy takich objawach, ale bład pod tutułem wypadanie zapłonów nie zawsze świadczy o braku iskry, w skrajnym przypadku brak kompresji też spowoduje brak zapłonu i taki sam numer błędu. Istione jest upenic się czy usterka wiąże się z instalacją LPG ale nie napisałeś czy rzecz się dzieje na obu paliwach ( pomijam odpalanie bo wiadomo że na benzynie.
W każdym razie skoro masz problem z mechanikami proponuję zmusić któregoś żeby elektrycznie odłączył LPG, szczególnie układ odcinający wtryskiwacze i pojeździć na samej benzynie patrząc czy coś się dzieje , jeśli ustąpi - do poprawki u gazowników


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości