[TDI] MK4 1,9 115KM/85kW AJM 2000r. podmieniona przepływka

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pq28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw lut 12, 2009 00:41
Lokalizacja: W-wa

[TDI] MK4 1,9 115KM/85kW AJM 2000r. podmieniona przepływka

Post autor: pq28 » ndz maja 05, 2024 19:19

Cześć
Mam problem ponieważ, gdzieś/ktoś podmieniono mi przepływkę. Wiem, bo kiedyś sam ją wymieniałem i wiem jak wyglądała - taki kawałek plastiku, bez widocznych elementów metalowych, aż dziwiłem się, że działa, ale na niej śmigał, aż było miło. Od pewnego czasu (dłuższego) mam problemy z jazdą na wyższych biegach. Szczególnie na trasie brakuje mu mocy, na 5 biegu jest ciężko podjechać pod wzniesienie, nie mówiąc od dużej górce. Na 6 to w ogóle nie da się jechać. Na 3 biegu już pojawia się zauważalny spadek mocy (przy wciśnięciu gazu). Nigdy tak nie miałem. Zwalałem, że może turbina się przycina, ale jak wyjąłem przepływkę to za głowę się złapałem, bo ta wygląda zupełnie inaczej niż moja wkładana kiedyś. Niestety nie mam ani symbolu, ani też zdjęcia wkładanej przeze mnie przepływki. Czy może mi ktoś napisać symbol (oznaczenie) właściwego elementu? Z góry dzięki. ew. jakie logi wykonać na sprawdzenie, czy to na pewno przepływka?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9210
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: MK4 1,9 115KM/85kW AJM 2000r. podmieniona przepływka

Post autor: wesol » pn maja 06, 2024 18:08

003 to przepływa a 011 to turbina. Jedno z drugi zależne więc obie te grupy loguj na wysokim biegu np 5 lub jak się da na 6.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości