[TDI] [MK7][DDYA] 1.6 TDI- Jaki producent rozrządu.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Seikim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 06, 2021 16:53

[TDI] [MK7][DDYA] 1.6 TDI- Jaki producent rozrządu.

Post autor: Seikim » czw mar 17, 2022 12:47

Witam Wszystkich.

Posiadam Golfa MK7 2017 1.6 tdi kombi. Przebieg 105 tyś. Spod maski, szczególnie na zimnym silniku słychać dziwne piski. Po rozgrzaniu pisków nie słychać. Udało mi się doczytać, że w tych golfa były fabrycznie montowane (felerne) rolki napinające GATESa. Więc zakładam, że ten problem dotknął również i mnie. Diagnoza w serwisie to wymiana rozrządu + pompa wody. Koszt w VW to ok 2900zł. Wycena mechaników od 1200zł do 1500zł w zależności od tego, który jaką opcję producenta wybrał. Moje pytanie brzmi czy iść w oryginalny zestaw VW (koszt około 1000pln na allegro) ? Czy w nowych kompletnych zestawach rozrządu VW również zostały zastosowane te felerne rolki ? Czy ktoś z Was próbował zamontować taki zestaw lecz podmieniając jedynie rolkę napinającą ? Czy zastosować kompletny rozrząd z jednej marki ? Jeśli tak to, której ?
Jakie tarcze i klocki polecacie do tego modelu ? Sprawdzone, które nie będą piszczały ? Serdecznie dziękuję jeśli pojawią się odpowiedzi co do mojego zagadnienia. Przeszukiwałem na szybko forum i jeśli powieliłem kolejny już taki temat to bardzo przepraszam. Miłego Dnia Wszystkim !

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

[TDI] Re: [MK7][DDYA] 1.6 TDI- Jaki producent rozrządu.

Post autor: kwadrat » czw kwie 07, 2022 22:23

Jesli w oryginalnym zestawie są już poprawione rolki, to szedłbym w tą stronę. Ale tego czy tak jest, to nie wiem.
Co do hamulcy,to ja polecam tarcze Textara+ori klocki lub też Textary, ja byłem bardzo zadowolony zarówno z pierwszej jak i drugiej opcji


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości