[TDI CR] 1.6 tdi czy gasić auto na biegu jałowym aby za dużo sadzy się nie wytwarzało?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: 1.6 tdi czy gasić auto na biegu jałowym aby za dużo sadzy się nie wytwarzało?

Post autor: wesol » ndz sty 16, 2022 19:15

No zmieniając tylko przebieg auta na liczniku nie jest to ten sam soft. Co ma firma i to że robisz wirusa. Pojechałeś podnieść moc to chyba podnieśli moc. Nie było mowy o wyłączaniu egr, down grade czy wycinaniu dpf czy innych rzeczach. Ja mimo że egr działał odrazu mówiłem że chce wyłączenie jego, wyłączenie start stopa bo tu vcds nie zrobię sobie sam, odblokowanie obrotów na postoju, zwiększenie dawki startowej itp rzeczy. Nie mógł tylko wyłączyć funkcji odpalania z pedałem sprzęgła wciśniętym. To tyle. Idziesz do fryzjera to chyba mówisz jak chcesz być obcięty czy fryzjer ma wiedzieć czy też się domyślić. Jadę na chiptuning to biorę pendrive by mi zgrał nawet wykres na niego bo papier zaraz wypłowieje, zgniecie się itp. Trzeba się przygotować do wszystkiego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

[TDI CR] Re: 1.6 tdi czy gasić auto na biegu jałowym aby za dużo sadzy się nie wytwarzało?

Post autor: kwadrat » śr sty 19, 2022 19:10

grg474 dzięki za odpowiedź, wszystko wiem
wesol pisze:
ndz sty 16, 2022 19:15
No zmieniając tylko przebieg auta na liczniku nie jest to ten sam soft. Co ma firma i to że robisz wirusa. Pojechałeś podnieść moc to chyba podnieśli moc. Nie było mowy o wyłączaniu egr, down grade czy wycinaniu dpf czy innych rzeczach. Ja mimo że egr działał odrazu mówiłem że chce wyłączenie jego, wyłączenie start stopa bo tu vcds nie zrobię sobie sam, odblokowanie obrotów na postoju, zwiększenie dawki startowej itp rzeczy. Nie mógł tylko wyłączyć funkcji odpalania z pedałem sprzęgła wciśniętym. To tyle. Idziesz do fryzjera to chyba mówisz jak chcesz być obcięty czy fryzjer ma wiedzieć czy też się domyślić. Jadę na chiptuning to biorę pendrive by mi zgrał nawet wykres na niego bo papier zaraz wypłowieje, zgniecie się itp. Trzeba się przygotować do wszystkiego.
No własnie, chodziło mi tylko i wyłącznie o podniesienie mocy, cała reszta miała zostac fabryka (po co mam grzebac przy czyms co działa, autem jeżdżę w różnie miejsca, nikt nie ma prawa mi nic zarzucic, ze cos jest nie tak. Wykres mam w formie elektronicznej i papierowej, także luuuz. A co do fryzjera, to własnie słabemu fryzjerowi musisz powiedziec, jak ma cię obciąc (a i tak spierniczy), a dobry fryzjer sam wie jak cię obciac, zeby było dobrze.

grg474 dzięki za odpowiedź. Czyli reasumując, nawet jesli miałem auto z "aferą dieslowską", to po programie już mam "nowy soft"


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[TDI CR] Re: 1.6 tdi czy gasić auto na biegu jałowym aby za dużo sadzy się nie wytwarzało?

Post autor: grg474 » śr sty 19, 2022 20:56

reasumując - ja wgrałem sof nowy bo nie chciałem żeby jakiś Niemiec mnie ciągnął na TUV bo wyjdzie im w systemie, że auto nie przeszło wgania nowego softu, a był czas kiedy była o to nagonka. Teraz tak naprawdę chcąc mieć dobrze, to musiałbym wgrać stary albo.. dać obecny do przerobienia z podciągnięciem mocy. Niestety EOS waży 1,5T z czego przy złożonym dachu dużo jest na tyle i z oryginalnym softem na 3 biegu potrafi uślizgiwać koła, więc nie bardzo mnie kusi podciąganie mocy, a jedynie powrót mniejszego spalania i rzadszego wypalania DPF (mój największy mandat w Niemczech na TUV to było 1800 DM - tak DM a nie EUR)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

[TDI CR] Re: 1.6 tdi czy gasić auto na biegu jałowym aby za dużo sadzy się nie wytwarzało?

Post autor: kwadrat » śr sty 19, 2022 21:28

Masz pewnosc, że to wypala się DPF? Bo u mnie też bym powiedział, że to wypalanie filtra, a jest często tak, że auto utrzymuje obroty na poziomie prawie 1 tys obr/min, a to nie jest wypalanie DPF, tylko ma to związek z ogrzewaniem/klimatyzacją...


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[TDI CR] Re: 1.6 tdi czy gasić auto na biegu jałowym aby za dużo sadzy się nie wytwarzało?

Post autor: grg474 » czw sty 20, 2022 17:35

tak - mam pewność, u mnie jak potrzebuje temp. to załącza piec webasto :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości