[TDI PD] wyciek z pod korka filtra oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

[TDI PD] wyciek z pod korka filtra oleju

Post autor: lukas1305 » pn paź 11, 2021 12:54

Witam.
Panowie mam mały klin,otóż od ostatniej wymiany oleju (czerwiec 2021r.) zrobiłem 6tyś.km i zauważyłem ,że w garażu jest plama oleju silnikowego.Najprawdopodobniej jest to od niedawna ,bo bylem w Chorwacjii i nic nie było i teraz zauważyłem problem wyciskania oleju,że jest z pod tej plastikowej kapy a korpusem w która jest wkręcona,nigdy wcześniej jak go mam (11lat) silnik był suchy jak pieprz.Wymieniłem korek filtra oleju na inny,oraz nowy filtr(poprzednio 11lat od początku knecht)filtr teraz manna dałem i tę uszczelke nową.Zrobiłem jazde próbną i delikatnie na obrzeżu jakby sie pokazywało znowu.Panowie co mogło by być powodem tego,oleju nie brał,a jak odkręce korek od wlewu oleju to na wolnych obrotach korek delikatnie podskakuje ale pamietam ,że tak miałem od zawsze,że podskakiwał,olejem z góry nie pluje.Dzwięk , pali na widok kluczyka,power ten sam, praca niczym nie odbiega od problemu z przed tej usterki.Dociągłem go troche jeszcze ale niechce przesadzać bo tam 25nm ma być. (dolot i odma góry w tym małym weżyku co łączy dekiel z rurą powietrza czysta-noo może pare kropli dosłownie...)
2.0 TDI BKD 2004r.przebieg 273tyś
Podpowiecie coś.....

Pozdrawiam Krystian
Ostatnio zmieniony pn paź 11, 2021 12:56 przez lukas1305, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 24 gości