[Diesel] AMAROK, 2.0 BiTurbo 163KM - problem z turbiną po regeneracji

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

[Diesel] AMAROK, 2.0 BiTurbo 163KM - problem z turbiną po regeneracji

Post autor: scss » ndz sie 15, 2021 21:49

Witam

Co prawda rzecz dotyczy nie golfa, lecz amaroka (to też vw :-), a wiem że macie ogromną wiedzę w temacie turbin od vw.
Otóż zaczął mi lecieć olej z dużej turbiny - diagnoza mechanika turbo do regeneracji. Po wstawieniu zregenerowanej turbiny był problem z adaptacją - błąd P029900 (świeci się check engine i miga spiralka od świec żarowych). Po odebraniu auta przez pewien czas borykałem się nieszczęsnym błędem P029900. Auto muł totalny, zero mocy, tragedia. Po przejechaniu około 150 km podczas wypalania dpfa, nagle turbina zaczęła działać :goof: . Auto ożyło i było ok. Błąd P029900 znikł. Niestety nie na długo.... Po przejechaniu 1000km poleciał olej z małej turbiny..... Auto znów do mechanika, znów regeneracja turbiny. Po wstawieniu ponownie regenerowanej turbiny znowu błąd P029900. Turbiny znów nie da się zaadaptować.
Macie jakieś pomysły ...
Ostatnio zmieniony pn sie 16, 2021 18:33 przez scss, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam Grzesiek.

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[Diesel] Re: AMAROK, 2.0 BiTurbo 163KM - problem z turbiną po regeneracji

Post autor: muszkatobiasz » ndz sie 15, 2021 22:36

sprawdź działanie gruszki od turbo ręcznie czy idzie zaciągnąć bo tam jest chyba grucha z elektroniką jak to będzie działać to wtedy podciśnienia do sprawdzenia i zawory sterujące



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości