[TDI] Po wymianie oleju świeci się lampka oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

neuron81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 02, 2021 12:59

[TDI] Po wymianie oleju świeci się lampka oleju

Post autor: neuron81 » śr cze 02, 2021 13:23

Hej.
Jest to mój pierwszy post na forum, więc serdecznie wszystkich powitać. Ale do rzeczy.

Pacjent to Vw Golf 5 w plusie 1.9 TDI 90 km. przebieg 252.000

400 km temu zrobiłem mały remont mojego Golfa. Postaram się wszystko opisać.

Wymiana oleju na Castrol 5w30 Castrol Edge - oczywiście filtr paliwa, oleju, itd.. - ogólnie cały komplet.
Wymiana koła dwumasowego - bo się rozleciało
wymiana rozrządu.
Przegłub, drążek - ustawienie zbieżności. Wszystkie te czynności były wymieniane w warsztacie

Samodzielnie podjąłem, się montażu haka z wiązką. - zrobiłem.

Po przejechaniu 100 km zgaszeniu i odpaleniu silnika zapaliła się żółta lampka niskiego stanu oleju. Oczywiście podniesienie maski i sprawdzenie na bagnacie - stan na kropkach około środka. - Czy czujnik może reagować w tym modelu przy takim stanie? Oczywiście po podniesieniu maski komunikat znikł a ponieważ olej był wymieniany 100 km temu dolałem 200 ml - problem powtórzył się po 100 km. i znowu po 100 km. Znajomy mechanik sprawdził mi stan oleju i stwierdza że jest mało i że najlepiej aby cały bagnet był zalany olejem co mnie zdziwiło ponieważ chyba nawet przy najgorszej awarii nie zjadło by tyle oleju podczas przejechaniu 400 km - wycieków też nie ma. Hmm ? A czy może to byś problem modułu od haka i wywala taki błąd?

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i poradę. Oczywiscie w miare pytań będę udzielał odpowiedzi. Ogólnie temat dla mnie mega drazniacy. Wziąłem mały kredyt na remont golfa a po jego wykonaniu nadupca po oczach lampka niskiego stanu oleju - żółta
Ostatnio zmieniony czw cze 03, 2021 10:03 przez neuron81, łącznie zmieniany 1 raz.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[TDI] Re: Po wymianie oleju świeci się lampka oleju

Post autor: Hubi14 » śr cze 02, 2021 21:41

ten olej to chyba nie spełnia normy dla tego silnika, zalej coś co spełnia normę a nie to co jest najtańsze, bo z tego co zrozumiałem to z bagnetu olej znika?



neuron81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 02, 2021 12:59

[TDI] Re: Po wymianie oleju świeci się lampka oleju

Post autor: neuron81 » czw cze 03, 2021 10:02

Ah - wybacz mój błąd. Zalany nie 10w30 tylko 5w30 Castrol Edge - przepraszam za wprowadzenie w błąd.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[TDI] Re: Po wymianie oleju świeci się lampka oleju

Post autor: grg474 » ndz cze 06, 2021 09:38

Jeśli robiący w warsztacie podczas wymiany dwumasy nie zapomnieli podpiąć wtyczki (na 99% tu jest przyczyna) to wina jest czujnika poziomu i temperatury oleju lub jego wiązki (sprawdzić czy dochodzi zasilanie, masa i jest ciągłość przewodu do czujnika z licznika). Masz do wyboru - do następnej wymiany wyłączyć kontrolkę a przy wymianie oleju ją włączyć, albo wymienić teraz - przy sprawnym działaniu zleci ci ok 1 litra oleju (wykręcasz czujnik przytrzymując, puszczasz, a jak tylko poleci w dół to wkładasz nowy albo spuszczasz olej do pustej bańki po płynie chłodniczym (wycinasz nożykiem otwór w bańce leżącej poziomo zostawiając tak około 3cm ramki i wkręcony korek, spuszczasz olej, wymieniasz czujnik, wlewasz olej - najpierw odchylasz bańkę, odkręcasz korek i wlewasz do silnika.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości