[TDI PD] 1.9 bkc głośno chodzi i dziwnie odpala

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Robertadam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 03, 2020 20:49

[TDI PD] 1.9 bkc głośno chodzi i dziwnie odpala

Post autor: Robertadam » pt mar 12, 2021 15:00

Witajcie. Mam problem z silnikiem bkc jak w tytule.
Opiszę wszystko po kolei
Mój bkc nie jest w golfie tylko w t5, włożyłem to tam zamiast silnika o oznaczeniu brs. Pierwszy problem to głośna praca tak jakby zaworowa, wałek jest dobry i szklanki są cale nie ma na nich rys ani śladów zużycia. Zastanawia mnie czy wtryski tak mogą klepać? Może trzeba wyregulowac ustawienie , wymienić uszczelnienia i grzybki? Może z wiekiem poprostu grzybki się wypracowaly i jest tam za duży luz? Synchronizacja jest teraz na minus 2 , jak wezmę ja bliżej zera lub na plus to zaczyna dudnic z rury filtra powietrza, i czuć na węzłach jak pulsuje powietrze w dolocie, im bardziej na minus tym mniej dudni.
Auto ładnie przyspiesza już od 1700obr. Ale jak ścianę padał do oporu to silnik zaczyna być głośny.
Druga sprawa dziwnie odpala, tak jakby stuki i szarpanie, dwumas nowy ,akumulator nowy, rozrusznik zregenerowany na 11 ząbków.
Jest jeszcze jedna rzecz, wtryski są od bkc czyli ori AG a brs ma w mapie sterownika BN, wiem że muszę dopisać je do sterownika te AG. I teraz pytanie czy to może być przez te niedopisane wtryski?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI PD] Re: 1.9 bkc głośno chodzi i dziwnie odpala

Post autor: muszkatobiasz » pt mar 12, 2021 21:09

tak wtryski mogą tak robić



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości