[TDI PD] Turbosprężarka ASZ w ARL

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Medyk368
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 03, 2020 22:13
Auto: Golf4

[TDI PD] Turbosprężarka ASZ w ARL

Post autor: Medyk368 » pn cze 08, 2020 17:43

Witam oddalem auto do mechanika po urwaniu walka w turbosprężarce. Turbo zostalo wymienione na zregenerowane i po 2 msc bialy dym dziwne odglosy z turbiny hyym no coż... postanowilem wiec sam sie pobawic w mechanika zdjolem rure ssaca od turbo a tam obraz jak gdyby cos wpadlo. Oddslem do zaprzyjaznionego warsztatu na regeneracje podajac model silnika itp a Panowie dzwonia do mnie mowiac ze jest to turbina od wersji 130KM choc posiadam wersie silnika 150, podejrzewam ze u poprzedniego mechanika zostala podmieniona mi turbosprezarka ale kazdy sie wypiera mowiac ze zregenerowali ta sama. Teraz pytanie co sie stanie gdy zaloze ta turbine raz jeszcze napewno auto nie bedzie mialo tyle mocy, ryzykowac czy szukac orginalnej? Kasa wydana a auto czeka bo nie wiem co robic. Prosze o rady i pomoc😁



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9198
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: Turbosprężarka ASZ w ARL

Post autor: wesol » pn cze 08, 2020 18:31

Moc będzie ta sama tylko jeśli masz tego arl jeszcze zawirusowanego to ta turbina od asz raczej długo też nie pociągnie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Medyk368
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 03, 2020 22:13
Auto: Golf4

[TDI PD] [TDI PD] Re: Turbosprężarka ASZ w ARL

Post autor: Medyk368 » pn cze 08, 2020 18:36

Z tego co mi wiadomo raczej nie... przynajmniej Ja z nim nic nie robilem gość od turbosprezarek mowil ze one niczym sie z zewnatrz nie różnią tylko w czesci "zimnej" w arl jest większy wirnik
No wlasnie raczej auta nie oszczedzam...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9198
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: Turbosprężarka ASZ w ARL

Post autor: wesol » wt cze 09, 2020 06:29

Różnice są oczewiscie tylko w kole kompresji i to na średnicy niecałe 2 mm. Nie są to różnice widoczne gołym okiem. Od 115 konnego ajm jest też koło kompresji mniejsze o kolejne 2 mm. Jednak to powoduje że w ajm można dmuchnąć jakieś 1.35 b w asz natomiast jakieś 1.45 bara a arl 1.7 bara. Turbo możesz wstawić nawet gtb które może przyfanzolic i 2.2 bara ale bez zmiany softu będzie doładowanie jak w serii. Coś przecie steruje pracą turbiny znaczy się ecm czyli mapa w ecm gra tu kluczową rolę. To że ponoć bywały takie akcje serwisowe że wymieniano turbo arl nieraz zamiennie na asz to już od lat wiadomo. Będzie to pracowało bardzo dobrze ale taki arl już do tuningu się nie nadaje zbytnio bez wymiany turbiny.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Medyk368
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 03, 2020 22:13
Auto: Golf4

[TDI PD] Re: Turbosprężarka ASZ w ARL

Post autor: Medyk368 » wt cze 09, 2020 06:32

Ok, wielkie dzięki za fachową rade. W takim razie zamontuje turbo z ASZ. Temat do zamknięcia

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka




ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości