[TDI PD] Spalanie 1.9tdi bkc

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Hypnoxell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 02, 2019 10:35

[TDI PD] Spalanie 1.9tdi bkc

Post autor: Hypnoxell » śr cze 03, 2020 09:01

Cześć wam. Mam takie pytanie, chyba trochę na wyrost więc mam nadzieję że mnie mocno zbesztacie jeżeli się czepiam. Wydaje mi się że mi auto z silnikiem 1.9 TDI bkc jakoś dużo pali. Poruszając się w trybie 80% trasa 20% miasto (delikatne muskanie pedału gazu) wychodzi mi spalanie 5,9. Zrobiłem 850km w zeszłym tygodniu spalając 50litrów paliwa, bez klimy. Zimnych rozruchów za cały bak było raptem 5. Dodam że na trasie poruszam się ZAWSZE z prędkością 120 na tempomacie i nie przyspieszam/zwalniam co chwilę, obroty oscylują wtedy w obrębie 2400. W starszym golfie 4 miałem takie spalanie jak miałem w lato cały czas but w podłodze 😂, a tutaj jednak staje na głowie żeby było ekonomicznie a i tak wychodzi blisko 6l. Dziwne, wydawało mi się że powinienem być w stanie tym silnikiem przy moim jeżdżeniu zejść do 4,7-5l. Zastanawiam się czy wina nie leży w chipie na 140koni, samochód ma też koła 17 ale żeby miało to aż taki wpływ? Jeżeli po wgraniu oryginalnej 105 zrobię chociaż 50km na baku więcej to nie będę się wahał bo dużo jeżdżę a auto miało być tak ekonomiczne jak się tylko da, a tymczasem daleko mi do robienia na baku 1000km jak w AXR, ma to dla mnie duże znaczenie bo różnica tych 150km sprawia że jechałem raz do pracy więcej za te same pieniądze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości