[TDI PD] 1.9 tdi axr biała chmura po postoju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dorus02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 11, 2015 02:23

[TDI PD] 1.9 tdi axr biała chmura po postoju

Post autor: dorus02 » wt cze 02, 2020 17:26

Wczoraj gdy auto się rozgrzało trochę go przepaliłem ciągnąc na dwójce prawie do czerwonego pola, po 5 minutach spokojnej jazdy dojechalem do celu, zanim zgasiłem minęła minuta.
Po 5 h odpalam samochód a za mną biała chmura, najpierw myślałem że turbo puściło, ale już nie dymił później. Potem pomyślem ze upg i przy postoju nazbierał się płyn chłodniczy, ale dzisiaj rano odpalam i zero dymu przy porannym odpalaniu, silnik pracuje normalnie.
Co to mogło być i co mam sprawdzić?
Dodam że mam sporo oleju w dolocie (według mnie wina odmy bo przez egr kapie olejem)
W zbiorniczku płynu chłodniczego nie ma plam oleju, gdy odkręcę korek oleju lub wyjmę bagnet to wali białym dymem, ale podobno to jest normalna rzecz w tych silnikach.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI PD] Re: 1.9 tdi axr biała chmura po postoju

Post autor: wesol » wt cze 02, 2020 19:26

Skąd takie teorię że olej musi się mieszać z płynem. Jedno od drugiego ma dość daleko kanały. Maloprawdopodobne. Tak samo jakaś teoria że płyn chłodniczy miałby się gromadzić na tłokach? Przecie po odpaleniu murowane krzywe korby.
Olej w dolocie to albo turbo albo odma ale co ma to do cieknącego egr? Egr cieknie bo tam jest specjalnie po to zrobiony taki otwór technologiczny. Trochę myślenia trzeba.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 62 gości