[TDI] 2,5TDI ACV kopci na siwo-niebiesko, kąt wtrysku?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

[TDI] 2,5TDI ACV kopci na siwo-niebiesko, kąt wtrysku?

Post autor: D1_PITER » śr maja 27, 2020 22:55

Witam

Moje auto to Transporter T4 2002r z silnikiem 2,5TDI ACV. Piszę na forum golfa, bo wiem, że są tutaj specjaliści. Pisałem na forum T4 ale brak odzewu.

Odpalam na zimno i odpala dobrze bez chmury żadnej. Kiedy jednak dodam gazu to wtedy puszcza chmurę niebieską, niebiesko-siwą, siwą, białą - różnie. Dymi tylko podczas depnięcia. Kiedy już się utrzyma stałe wysokie obroty to nie dymi. W praktyce jest tak, że odpalam pod domem wszystko ok, jadę pareset metrów i zaczyna kopcić, po jakiś 2km przestaje i później jeździ już bezdymnie.

Pierwsze co podejrzewałem to ustawienie rozrządu i kąt wtrysku. Nie myliłem się, kąt wtrysku na wykresie wynosił 2 zamiast 55. Rozrząd ustawiłem na blokady a pompe wtryskową na 0,55mm zgodnie z serwisówką. Kiedy jednak sprawdzam w VCDS wykres TDI timing to odczyt jest 90-95 zamiast 55 jak ma być. To co teraz podejrzewam to źle ustawiony (nadal) kąt wtrysku na rozrządzie lub zawór N108. Czy ktoś wie jak zdiagnozować N108? Niestety kąt wtrysku niewdzięcznie się reguluje w tym silniku.


Obrazek

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

[TDI] Re: 2,5TDI ACV kopci na siwo-niebiesko, kąt wtrysku?

Post autor: muszkatobiasz » ndz maja 31, 2020 00:02

obstawiał bym wtrysk lub turbo trudno to stwierdzić na odległość



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości