[TDI CR] Golf VI 2.0 tdi; Nowy dwumas + poduchy => trzęsie na ciepłym pod obciążeniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damian4291
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 06, 2014 01:45

[TDI CR] Golf VI 2.0 tdi; Nowy dwumas + poduchy => trzęsie na ciepłym pod obciążeniem

Post autor: damian4291 » czw maja 14, 2020 23:10

Cześć, może ktoś z was będzie wiedział w czym leży problem.

Jakiś czas temu wymieniłem wszystkie poduszki (lewa, prawa, 2 kółka dolne i kijek) na nowe od Lemfordera + wymieniłem cały zestaw sprzęgła i dwumasy (SACHS 2290602004) + wysprzęglik Sachsa.

Na zimnym silniku auto jeździ kompletnie bez zastrzeżeń, nie występują żądne wibracje, rusza się i cofa idealnie, problem zaczyna się na rozgrzanym motorze. Gdy silnik jest rozgrzany i wszystkie elementy osiągnęły swoje robocze temperatury ruszanie lub cofanie autem to jakaś masakra, trzęsie tak silnikiem i skrzynią jakby zaraz całość miała mi odpaść od auta, nadmienię że na biegu jałowym nie występują żadne wibracje, problem występuje tylko pod obciążeniem.

Utwierdźcie mnie w przekonaniu że to nie wadliwy dwumas (kupiłem zestaw od dystrybutora a nie od jakiegoś Heńka), na całym zestawie zrobiłem może 600km.

Borykał się ktoś z was z podobnym problemem? Coś nie jest poprawnie dokręcone czy może ten typ dwumasy tak ma?
Wcześniej miałem LuKa i takich problemów nie miałem, człowiek chciał spróbować coś "lepszego" a wyszło jak zwykle #-o



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Golf VI 2.0 tdi; Nowy dwumas + poduchy => trzęsie na ciepłym pod obciążeniem

Post autor: wesol » pt maja 15, 2020 06:33

To ty tak bez sprawdzenia wymieniasz części? Może lepiej udać się do mechanika niż w zgadywanki bawić. Dziwne podejście. Dalej będziesz zgadywał?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

[TDI CR] Re: Golf VI 2.0 tdi; Nowy dwumas + poduchy => trzęsie na ciepłym pod obciążeniem

Post autor: Sander » pt maja 15, 2020 12:40

Jeśli na zimnym jest w porządku, to poduszki odpadają.
Jedynie jeszcze wtryski do sprawdzenia, ale założę się, że z dwumasem jest coś nie tak...
To, że kupiony od dystrybutora nic jeszcze nie znaczy.
Przed wymianą dwumasy na ciepłym było to samo?



damian4291
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 06, 2014 01:45

[TDI CR] Re: Golf VI 2.0 tdi; Nowy dwumas + poduchy => trzęsie na ciepłym pod obciążeniem

Post autor: damian4291 » pt maja 15, 2020 13:09

wesol pisze:
pt maja 15, 2020 06:33
To ty tak bez sprawdzenia wymieniasz części? Może lepiej udać się do mechanika niż w zgadywanki bawić. Dziwne podejście. Dalej będziesz zgadywał?
W ten sposób nabijasz posty na forum dogryzając innym? Zwyczajnie zadałem pytanie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem żeby ewentualnie samemu zlokalizować problem lub żeby naprowadzić mechanika.
Z resztą co miałem sprawdzać przed wymianą części? Czy nowe aby na pewno są nowe? Stare zwyczajnie kwalifikowały się do wymiany więc nie rozumiem co miałeś na myśli.
Sander pisze:
pt maja 15, 2020 12:40
Jeśli na zimnym jest w porządku, to poduszki odpadają.
Jedynie jeszcze wtryski do sprawdzenia, ale założę się, że z dwumasem jest coś nie tak...
To, że kupiony od dystrybutora nic jeszcze nie znaczy.
Przed wymianą dwumasy na ciepłym było to samo?
Wtryski odpadają, mają wręcz idealne wartości, przed wymianą w sumie nie było takiego problemu mimo już zużytych poduch.
Pewnie tak jak mówisz sam zestaw dwumasy zwyczajnie jest wadliwy. Sprawdzę jeszcze czy aby napewno wszystko jest dobrze skręcone, jak tak to mam wyjątkowe szczęście dostając taki zestaw.

Już tak odbiegając od tematu, reklamował ktoś z was kiedyś dwumase która jest już zamontowana na aucie? Da się coś ugrać czy gra nie warta świeczki?



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

[TDI CR] Re: Golf VI 2.0 tdi; Nowy dwumas + poduchy => trzęsie na ciepłym pod obciążeniem

Post autor: Sander » pt maja 15, 2020 13:58

Nie ma czegoś takiego raczej jak reklamacja części zamontowanej w aucie.
Trzeba by było to wymontować, sprawdzić co jest nie tak i dopiero wtedy reklamować.

Sam kupiłeś dwumasę i ją wymieniłeś?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9201
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI CR] Re: Golf VI 2.0 tdi; Nowy dwumas + poduchy => trzęsie na ciepłym pod obciążeniem

Post autor: wesol » pt maja 15, 2020 19:32

Damian, jestem tu nieco dłużej i nieco więcej wiem w tej materii. Łucznik postów naprawdę mnie interesuje ale raczej wielu mnie tu zna. Ciekawi mnie jak byś pracował w jakimś ASO tak jak ja pracowałem i byś miał taki problem i tak: na gwarancji jeśli źle zdiagnizujesz to gwarant nie zwróci kasy ani za robotę ani za części. Jak poza gwarancja to klient też powie ze nie zapłaci. Jak się nie znasz to też ci powie i klient i kierownik bys może raczej zmienił zawód nie wiem na piekarza skoro nie potrafisz wykryć przyczyny.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

QBAelectric
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:01
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

[TDI CR] Re: Golf VI 2.0 tdi; Nowy dwumas + poduchy => trzęsie na ciepłym pod obciążeniem

Post autor: QBAelectric » pt paź 23, 2020 21:27

Czesc,

Rowniez mam podobny przypadek w Golf VI 2.0 TDI 110KM, 2009r.
Auto po kompletnej wymianie sprzegła z dwumasą Sachs 2290601050, bez wysprzęglika.
Przed wymianą jak i po wymianie wystepują wibracje przy ruszaniu, odnosze wrazenie jakby silnik nie był odpowiedno zbalansowany. Poduszki rownież były sprawdzane i nie noszą sladow usterki.
W tym samym czasie wymienialem rowniez taki sam zestaw w blizniaczym aucie tylko z 2010r. 1.6 TDI i tak jak przed wymiana objawy byly identyczne tak po wymianie calkowicie zniknely i auto sprawuje sie idealnie.

Może jednak te sprzegła wydają się wadliwe ale reklamacja ich raczej to walka z wiatrakami.


QBAelectric

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości