[TDI] Kapitalny remont czy Przekładka ? 1.9

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

LobuzMania
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 28, 2020 00:00
Lokalizacja: Pomorze
Auto: 1.9 90 - 140
Silnik: AGR

[TDI] Kapitalny remont czy Przekładka ? 1.9

Post autor: LobuzMania » sob mar 28, 2020 00:29

Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem skody Octavia (1U5) 1.9 90KM wyciągnięta na 140KM.
Nisko, szeroko, głośno i szybko. Cały środek zmieniony od VRS Zderzak vrs, dokładka przednia od cupry, komplet dokładek (progi), poszerzone nadkola tylne, Wtryski 230, turbo większe, pompa wtryskowa 11m, intelcooler z nierdzewki, tłumik przelotowy 2.5", skrzynia 6B.

Auto oddałem narzeczonej na pewien okres, byłem zagranicą, po powrocie silnik chodzi jak traktor prawdopodobnie zawory wylatane, turbo przepuszcza olej (wirnik luz wzdłużny) oraz na skrzyni wyje łożysko oporowe do tego poduszka skrzyni już wylatana.Na zimnym przy odpaleniu i pierwsze kilometry dymi na niebiesko.Jestem załamany bo naprawdę o samochód dbałem jak o perełkę . Pytanie czy opłaca się robić kapitalny remont.
- Pełna regeneracja głowicy
- turbo do regeneracji
- Zmiana w skrzyni oleju oraz łożyska oporowego
- Wymiana uszczelniaczy na zaworach.
- poduszki skrzyni i silnika do zmiany

Czy szukać drugi taki sam silnik czy jakiś swap?
Jest ktoś w stanie wyliczyć mi koszt remontu w przybliżeniu lub swapa na Teoretycznie innego diesla. Teoretycznie na remont przeznaczone mam 3.800 - 4.500

Proszę o szybką radę , bez zbędnych komentarzy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Kapitalny remont czy Przekładka ? 1.9

Post autor: wesol » sob mar 28, 2020 08:37

Najpierw to bym rozebrał ten silnik by wiedzieć na czym stoisz. Jeśli już to wymienialnym silnik ewentualnie jeszcze skrzynie. Turbo większe i tyle.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[TDI] Re: Kapitalny remont czy Przekładka ? 1.9

Post autor: Hubi14 » sob mar 28, 2020 19:37

kupując używkę też nie wiadomo w co się właduje :P trzeba rozebrać co masz i zobaczyć co do zrobienia jest



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Kapitalny remont czy Przekładka ? 1.9

Post autor: wesol » sob mar 28, 2020 20:44

Można śmiało powiedzieć że trzeba mieć mega pecha żeby trafić na zgnojonwgo 1.9 TDI czy to co czy to pd. Myślę że nawet nie mniej jak kilka procent tych silników z używki będzie wymagała naprawy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

cwomas13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 30, 2020 00:11
Auto: Golf 4
Silnik: AKQ

[TDI] Re: Kapitalny remont czy Przekładka ? 1.9

Post autor: cwomas13 » pn mar 30, 2020 01:23

Robiłem kapitalny golf 4 1.4 16v. Wyniosło mnie to ok 2500zl pierscienie planowanie uszczelka oleje filtry itp. Brał olej. Dziś nie ten samochód więc jak koledzy radża lepszy remont swego niż cudzego :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

[TDI] Re: Kapitalny remont czy Przekładka ? 1.9

Post autor: wesol » pn mar 30, 2020 12:46

Troszkę inaczej w benzynie a inaczej w dieslu. Musi być niezły trup w dieslu by pierścienie miały grubość żylety czy stały w rowkach na dębowo. Diesel po 400 -500 tys ma spokojnie ślady po honowaniu.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[TDI] Re: Kapitalny remont czy Przekładka ? 1.9

Post autor: marmi m » pn mar 30, 2020 23:03

Prawda jest taka że te silniki mają już kupę lat i do tego niewiadomy przebieg, ja bym zaczął od rozebrania silnika i zobaczenia co się dzieje...

Turbo i łozysko skrzyni = olej i tak cię czeka tu nie ma rady, oporowe to i tak grosze są...

Ja ostatnio robiłem mały remont PD, tzn nowe gniazda pompek, palnowanie głowicy, wymiana szklanek i panewki wałka, do tego sam pasek rozrządu, świece i uszczelki, do tego koszt oleju x2 i wyszło wszystko 3,5 tysiaka...

Swoją drogą co twoja narzeczona robiła z tym autem że jest w takim stanie? do orania pola używała czy jak?


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

LobuzMania
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 28, 2020 00:00
Lokalizacja: Pomorze
Auto: 1.9 90 - 140
Silnik: AGR

[TDI] Re: Kapitalny remont czy Przekładka ? 1.9

Post autor: LobuzMania » śr kwie 01, 2020 06:15

Kobieta jak kobieta lubi zapierdalać. Na zimnym pełen gaz, szarpie przy zmianie biegów skrzynia aż samochód cały chodzi.

Mniej więcej ktoś przybliży koszta kapitalnej glowicy, regeneracji turbo, uszczelki komplet , łożysko i oleje. Chyba że macie jakieś sugestie co do zmian aby udoskonalić silnik



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

[TDI] Re: Kapitalny remont czy Przekładka ? 1.9

Post autor: Hubi14 » pt kwie 03, 2020 21:15

głowicę na allegro widziałem po kompletnej regeneracji z tulejkami w gniazdach pompek za 7 stów plus odesłanie starej.. ale była bez wałka, za suszarkę zapłacisz około 1200zł ziko, olej i filtr to zależy od marki, skrzynię to idzie wyrwać za 300 ziko, ewentualnie na necie są po regeneracji za około 1000 plus odesłanie swojej UPG to se sprawdź na necie, uszczelkę pod dekiel też. Do tego śruby w głowicę itp jedne są tanie, drugie których jest 8 sztuk kosztują 27 ziko za sztukę :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości