[TDI] Golf Mk7 Variant 1.6 105 KM (CLHA) Plan Serwisowy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bobby29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 16, 2016 15:19

[TDI] Golf Mk7 Variant 1.6 105 KM (CLHA) Plan Serwisowy

Post autor: bobby29 » wt sty 28, 2020 17:01

Witam szanownych forumowiczów, jak w tytule potrzebny plan serwisowy i zakres czynności ponieważ przestałem jeździć do ASO na przeglądy a chciałbym robić niezbędne wymiany i serwis u zaprzyjaźnionych mechaników przeglądałem naprawdę solidnie forum w poszukiwaniu planów do tego modelu ale bez rezultatu jeśli ktoś dysponuje, potrafi wskazać takowe będę wdzięczny.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[TDI] Re: Golf Mk7 Variant 1.6 105 KM (CLHA) Plan Serwisowy

Post autor: marmi m » czw sty 30, 2020 00:33

W ksiażce serwisowej masz podany zakres wymiany częśći wraz z interwałem przewidzianym przez producenta, czyli rozrząd, płyny itd.

Ogólnie nie ma jakiegoś specjalnego planu serwisowego, w aso to oglądają na przeglądzie auto, podpinają kompa, wymieniają olej z filtrami i wystawiają rachunek słony...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

bobby29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 16, 2016 15:19

[TDI] Re: Golf Mk7 Variant 1.6 105 KM (CLHA) Plan Serwisowy

Post autor: bobby29 » pt sty 31, 2020 03:39

W książce przeglądów serwisowych nie ma takich informacji: co ile wymiana oleju silnika, w skrzyni biegów, filtrów, wymiana płynów hamulcowych, chłodniczych, paska rozrządu itd. jest tylko wzmianka o zmiennych i stałych serwisach oraz kolejne strony z miejscem na zakres wykonanych czynności na przeglądzie, data, stan licznika, pieczątki z ASO i tyle. Jak jeździłem do ASO serwisant sprawdzał sobie te informacje w komputerze dopiero na wyraźne pytanie z mojej strony dostawałem odpowiedź typu płyn hamulcowy przy nast. przeglądzie rozrząd przy 180 000km. Chciałbym móc sobie sam sprawdzić.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

[TDI] Re: Golf Mk7 Variant 1.6 105 KM (CLHA) Plan Serwisowy

Post autor: marmi m » sob lut 01, 2020 23:41

Ciekawe odnośnie rozrządu i innych info było w starszych książkach...

Generalnie olej wedle producenta co 30 tyś km i/lub wedle wskazan kompa- wartość prawidlowa nie dłużej niż 1 rok lub 15 tys km.
Oleju w skrzyni ręcznej niestety producent nie przewiduje wymiany, najlepiej jednak wymienić to grosze kosztuje...

rozrząd co 180 tyś km lub 6 lat.

płyn hamulcowy teoretycznie według danycg co 2 lata, choć spokojnie można pozniej.'
Płyn chłodzący co 5 lat max lub 70000 km tak średnio bo różnie z kilometrami jest.

Filtry także lepiej co 10-15 tyś km, czyli powietrza i pyłkowy.

Filtr paliwa wedle producenta co 60 tyś km :banghead: faktycznie lepiej co 20... cr jest wrażliwy


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości